şükela:  tümü | bugün
  • che guevera'nin kongo'ya gidip ozgurluk savasina katildigi aylari ve afika'nin 1965 yilindaki durumunu anlatan super kitap.afrika ulkelerinin bir zamanlar varolan ozgurluk ruyasi.
  • ismini ben mi verdim, bilincimin altında bir yerde birilerinin bana söylediği haliyle durdu da mı hatırladım, hatırlamadığım tatlımsı.

bir bardak sütle bir paket (ki iki poşet vardır onun içinde) krem şanti karıştırılarak, bilahare şantiye bir tatlı kaşığı neskafe ilave edildikten sonra tekrar karıştırılarak, ardından bu karışım kırılmış püsküütlere dolandırılarak, yine karıştırılarak yapılan bir tatlı türü. bir kaba doldurup buzdolabına atıyorsunuz bunu. iki gün sonra eşe dosta yedirip kadınlar ne isterin cevabını alıyorsunuz. hususiyetle bu sorunun ev kadınlarına sorulanının.
  • kendi deyimiyle bu "bir başarısızlığın öyküsüdür."
  • yaptıgı oz elestirilerle ne derece buyuk bır ınsan oldugunu bır kez daha kanıtlamıstır bu gunce de che guevara.
  • "yürüdüğüm yol boyunca hiçbir zaman bugunku kadar yalnız olmadım!!" - che guevara
  • okurken ağlayacağımı adım gibi bildiğim için hala bununla yüzleşip kapağını açamadığım kitap. cesaretimi toplamak bi yana dursun, sıra ona gelmesin diye aldığım yeni kitap sayısı 1000'i geçti..