şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türk silahlı kuvvetleri'nin terör örgütü pkk/ypg tarafından işgal altında olan afrin'e havadan 3 dilde atılan bildiride geçen yazıdır.

  bildiride yazanlar ise şu şekilde;

  "komşusuna silah çeken, camilerimizi yıkan, hain pkk/pyd/ypg ve deaş'lı teröristlerin baskı ve zulmüne son verme zamanı. teröristlerin evlatlarınızı kullanmalarına, sizi, hanenizi ve geleceğinizi çiğnemelerine izin vermeyin. teröristlere 'dur' demenin zamanı geldi. teröristlere karşı hep birlikte olalım. teröristlerden uzak durun. afrin, afrinlilerindir. allah'ın izniyle, afrin'de barış, sağlık, huzur, güven ve bereket dolu günlere"

  https://tr.sputniknews.com/…33706-tsk-afrin-bildiri
 • ordumuzun afrin'de dağıttığı bildiri. ypg teröründen kurtulmak isteyenler için de bir umut olmuştur. tıpkı ypg terör örgütü işgali altındaki kuzey suriye'de yaşayan bütün türkmen, kürt ve araplar gibi.
 • türkiye afrin'i suriye hükümetine geri vermeli başlığında görüldüğü üzere yazarların birçoğunun katılmadığı slogan.

  suriye'nin toprak bütünlüğü diye çıkılan yolda çoğu insan yoğun propaganda ile afrin’i hatay’a ya da antep’e bağlı bir ilçe olarak görmek istiyor sanırım.

  nihayetinde oralarda bir federe ya da ayrı bir öso cumhuriyeti kurulamayacağına göre? oraların suriye’ye bağlı kalacak olması neden bu kadar sinirlendiriyor?