şükela:  tümü | bugün
 • chp lideri kemal kılıçdaroğlu beyefendinin dün zeytin dalı harekatı hakkında yaptığı açıklama. kılıçdaroğlu, 'şehrin içine girilmesini doğru bulmadığını' söyledi ve "daha derinlere inmenin mantığı yok. hiç gerek de yok. daha fazla şehit veririz, yazıktır, günahtır" dedi.

  kemal bey'in açıklamaları şöyle;

  --- spoiler ---

  “türkiye, güvenliğini alabilecek noktaya kadar gitmeli ama ben afrin’e girilmesini asla doğru bulmuyorum. kenti ele geçirmek gibi bir düşünce olmamalı. afrin’e, terör örgütü türkiye sınırına konuşlanmasın diye girdik. el bab’da mesela, fırat kalkanı’nda belli bir yere kadar gittik. güvenliğimizi sağlamak için konuşlandık, durduk. daha derinlere inmenin mantığı yok. hiç gerek de yok. daha fazla şehit veririz, yazıktır, günahtır. türkiye’nin güvenliği nereye kadar olursa sağlanır, oturulur konuşulur. 15 km, 20 km. biz terörü temizledik, bu bölge artık güvenli bölgedir, buraya suriyeliler yerleşebilir. onlara her türlü yardım da yapılır. ev de yapılabilir. ama daha derinlere girmek türkiye açısından ciddi bir sorun.”

  https://tr.sputniknews.com/…oglu-afrin-zeytin-dali/

  --- spoiler ---

  mehmetçiklerimizin canını ve ailelerini düşündüğü için kemal dede'ye teşekkür ediyorum.
 • kemal kilictaroglu'nun akil sagliginin yerinde olmadiginin ya da birilerinin ajanligini yapip ak partinin secilmesini saglamak icin calistiginin kaniti bir soz.

  (bkz: insan hayret ediyor)

  bir ihtimal daha var o da halktaki inanc ve adanmisligi kirip, bozgunculuk yapmak ama o kadar da olamaz canim diyorum.
 • evet büyük bir sırrı ifşa etmiş kendisi.

  mit, kgb, tsk ve devletimiz bunları hesaplayamıyordu.

  bu açıklama üzerine geri çekilebilir ordumuz.

  sağol kılışdar.
 • gayet mantıklı öneri.

  internet cafe’de counter oynayanları izleyen yancı pezevenk misali operasyon takip eden dallamalar tarafından kılıçdaroğlu’nun akıl sağlığı sorgulanıyor. açık arazi, köy tamam da şehirde nereden ne çıkacağını bilmeden, yabancı bir şehire o insanları yollamak sarsıcı sonuçlar verebilir.
 • yaa sana ne amk. iktidar mısın sen ? yap hamasetini geç. bugüne kadar uyardında eline ne geçti ? vatan de, millet de, şehit edebiyatı kas seçmeni şöyle güzelce sıvazla, fantazilerini dokun, güt. duymak istediklerini söyle. millet vızır vızır saracak yer arıyor vatan hayini diye. yırtık dondan çıkar gibi çıkıyor amk evladı. ben bu gılıştarın akpyi iktidar da tutmak için projelendiğinden artık eminim. sussa oyları yükselecek amk dırzosunun.
 • olası kayıplarımız konusunda haklı olsa da oraların temizlenmesi elzem olduğundan katılmadığım öneridir. adamlar aylardır belki yıllardır bölgede gazırlık yapıyor, ağır silahlara sahip ve rejim bölgesinden sürekli ikmal yapıyor. abd’nin sağlayacağı uydu görüntüleri de işleri kolaylaştrmayacaktır.
 • merkeze girildiğinde gelmesi muhtemel şehit cenazeleri sonrası "bakın ben demiştim" diyebilmek için yapılmış açıklamadır. "sen de keşke ankara şehir merkezine girmeyeydin de, tunceli'deki köyünde kalaydın" dedirten açıklamadır aynı zamanda...
 • tankların, obüslerin, zırhlı araçların afrin'in daracık sokaklarına nasıl sokulup yüz yüze sokak çatışmalarında nasıl kullanılacağını çoktan hesap edip stratejilerini önceden belirlemiş, 175,000 kişiyi canlı kalkan olarak kullanacak olan 10,000 pkk militanının kasıtlı yaratacağı sivil kayıpları sorununu nasıl çözeceğini çoktan ayarlamış, kafası rahat, her biri başka askeri deha olan sözlük yazarlarının pek kaale almadığı uyarı.

  (bkz: allahım şu arabın aklını bir geceliğine bana ver de bir gece rahat uyuyayım) - ali paşa
 • "o asker gidecek, o bayrak inecek." tansu çiller

  tansudaki yürek de mi yok dedirtti.