• müsadenizle veriyorum mehteri.
  • ebedi ve tek baş komutanımız mustafa kemal atatürk’ün “yurtta sulh, cihanda sulh” sözünü özlem ile hatırlamamıza vesile olmuştur.

iki nato ülkesinin, yunanistan ve türkiye’nin arasında yükselen gerilim hiç de hoş değil. tabii ki, diğer nato ülkesi olan abd’nin de türkiye’ye yamuk yapıp pkk/ypg terör örgütünü desteklemesi de aynı konuya içkin ayrı bir başlıktır.

geçen yıl yunanistan’daydım. oradaki gomünist arkadaşlar ile sohbet ediyoruz. dediler ki, epsilon epsilon komünista partimiz, “türkiye ile yunanistan arasında bir savaşı öngörüyor. bir yıl içinde iki taraf arasında çatışma yaşanabilir”. bir denize, bir adadaki türkiyeli turistlere, bir de bu gavatovskilere bakıp, “hadi len”, dedim. bana tane tane anlattılar. ama, bu epsilon epsilon komünista partili arkadaşlara nato’dan, bunun mümkün olmadığından bahsedip, kıbrıs savaşını örnek verdim. onlar da yunan ve türk hükümetlerinin yaşadıkları ekonomik ve siyasi tıkanmayı, bu tıkanmayı aşmak için her iki tarafın da savaş istediğini falan anlattılar. ben biramı içtim, onların da hesaplarını —tüm itirazlarına rağmen— ödedim ve “baklava ve sarma türktür, türk kalacaktır”, diyerek otelime doğru gittim (ertesi gün yeniden bu epsilo epsilo komünistalar ile buluştuk ama).

bizim epsilon epsilon komünistalar yanılmamışlar.
  • nato'nun üzerimize sürmek için kışkırttığı yunanistan ve nato'ya mesajdır. afrin operasyonu ile türkiye'yi güneyden kuşatma planı darbe alan derin abd (nato) için ne zamandır en büyük yığınak balkanlara yapılıyor. sadece türkiye için değil rusya'ya karşı da devasa bir yığınak var. çipras yanaşmazsa veya beceremezse türk düşmanlığı misyonuna sahip taşeronlar arayacaklardır. 2 sene içinde çok karışabilir oralar. bu yüzden akar paşa ilk uyarıyı yaptı. esasında türkiye'yi tahrik edip cephe genişletmeye çalışan nato, türkiye sağduyulu durup tahrik olmadıkça başka kışkırtmalar deneyecektir. her ihtimale hazırlıklı olmamız lazım.
  • yakın geçmişte yaşananları hatırlatan konu başlıkları aşağıdaki gibidir;

(bkz: 29 ocak 2017 hulusi akar yunan botu itişmesi)

(bkz: kardak kayalıkları'na çıkarılmayan ordu komutanı)
  • bok sahibiz.
    ulan millet açlıktan sefaletten kırılıyor siz ikinci bir operasyondan bahsediyorsunuz? o zaman diplomasinin ne anlamı var 2 haneli ıq’ya sahip insanları gelmiş buraya başlık açıyor
hesabın var mı? giriş yap