şükela:  tümü | bugün
 • afrin operasyonu sırasında ele geçirilen haritadır.]ilkokul kitaplarına basarak gerçek niyetlerini bir kez daha ortaya koymuşlardır.

  https://i.hizliresim.com/vrplmy.jpg

  edit:link yenilendi...
 • o haritada bile afrin'in dışında olmalari gerekiyor dikkatli bakarsaniz..
 • gerçekleşmeyecek bir coğrafyanın haritasıdır
 • tarih boyunca gerçekleşmemiş ve gerçekleşemeyecek haritadır.

  eline kalem alıp harita çizenler, savaş meydanlarında etek giyip kaçmaktalar. vatansız köpekler...
 • pkklıların kars,erzurum,sivas,ağrı,maraş,adana,hatay,urfa,malatya,van suriyede halep, menbiç,tel abyad,tel afrin,rakka,deir ez zor gibi şehirleri kürdistan içerisinde gösterdikleri haritadır.pkk veya barzani menşeili olsun farketmez her kürdistan haritasında bu bölgeler kürt şehirleri arasında gösterilir?

  üstelik bunun ne tarihsel,ne demografik bir gerçeklik olmadığı bilinmesine rağmen ,defalarca ve inat ederek böyle göstermeye devam ediyorlar.

  bunun altında tek bir şey yatıyor sevgili sözlük.pkk ve diğer kürtçüler tarihte hiç bir zaman yapamadıkları bir şeyi yapmak ve büyük bir kürt imparatorluğu kurmak istiyorlar.çizdikleri haritalarda ki sınırlar kürtlerin demografisine veya kültürüne değil,bölgede yeni kurulacak bir devletin güçlü olabilmesi için gereken ekonomik ve stratejik bölgeleri elde etmeye dayanıyor.

  bu haritaları sadece pkk ve avanesi çizse belki güler geçeriz çünkü gerçekleştirebilecek güçleri olmadığını ve hiç bir zaman da olamayacağını herkes biliyor.ancak bu tür haritalar benzer sınırlara sahip olarak batı medyasında da sunulmaya başlandı.şundan seneler önce batı da bunu yapamaz deniyordu.bugün 24 milyonluk suriyenin topraklarının yarısı nüfusun sadece 4 milyonunu oluşturan kürtlere verilmeye çalışılıyor.o toprakları da alanlar onlar değil üstelik.

  bu işin sonu iyi bitmeyecek.abd,israil ve diğer avrupalı devletler bize ikinci bir balkan hezimeti yaşatmaya çalışıyorlar.eğer suriyede bu ypgli teröristler temizlenmezse ilerde tıpkı kosova gibi bir oldu bittiye getirerek bir devlet ilan etmeye kalkışacaklar.
 • hayaller kurdistan, hayatlar siha'yla ucurdu tsk, afrin'de bir aksamustu aybalam.

  bir hevalin gunlugu/ hewalin blog

  12.02.2018/ efrînê (kurtceyi söktüm)
 • yunanın megali ideası italyanın mare nostrumu bunların da kürdistanı. şu yarak kürek sevdalardan vazgeçip önlerine baksalar adam olurlardı amk. ülkelerini senelerce bir fiil işgal etmiş kendilerini ilk fırsatta hor görüp dışlayacak devletlerin ipiyle kuyuya inmeye kalkarlarsa o kuyudan çıkamayacaklarını görseler iyi olur.