şükela:  tümü | bugün soru sor
  • klasik a haber haberciliği.
    abi dalga mı geçiyorlar bunlar ben anlamıyorum da, yok balıklar savaşmaya gitti,yok mermiler havada çarpışıyor falan 2018 de bu nasıl bir habercilik anlayışıdır anlamadım ki.
    al çarpışan mermiler burda nasıl birşey ise mermi demiş ama bu bildiğin mermi kovanı! yani askerliğini yapanlar bilecektir, ateş ettiğinde kovanın ucundaki mermi gider, kovan ise sağ taraftan dışarı atılır!
    ben mi yanlış biliyorum, fotoğrafı da yanlış görmediğime göre kovanı delip içine başka merminin ucunu koymak nasıl bir saçmalıktır amaç ne ki?
    yani sizi izleyenlerin iq sü neden sizden düşük olsun size bunu düşündüren ne anlamadım ben!

olayı kurtuluş savaşı ile bağdaştırmak birleştirmek... garip yani anlamadım... nedir yani karşı tarafta ki teröristler de hala vatanın bağrında yatan, milletin gönlünde olan anzak askerleri mi?
    yalakalık yapacağım diye bu milleti daha ne kadar aptal yerine koyup, ne kadar daha o insanları bu şekilde arsızlıklarınıza alet edeceksiniz ? size kimse dur demeyecek mi anlamadım ki...
  • anlamsiz bir epiklik cabasidir.
    oldu olacak ejderler ates puskuruyordu desinler.
  • eeee ne var bunda amk.
  • fake değildir, kimse boş kovanın içine mermi koymamıştır sadece a haber abartmıştır durumu.

olayın gerçeği burada
  • başından beri o kadar abartıldı ki olaylar. https://syria.liveuamap.com/
    adresinden takip ediyorum harekatı. özellikle bir tüneller mevzusu var ki sanırsın adamalar vietkong gibi her tarafı tünellerle donatmışlar. alt tarafı 300 metre tünel çıktı o da 2 küle arasına betonarme hendek yapıp üstünü örtmüşler. bir kaç yerde de sığınak yapmışlar yer altına. tv leri izlesen abdullah ağarı mete yarar'ı sanırsın adamlar afrine boydan boya metro yapmış. birde çok büyük teknoloji gerekirmiş gibi tespit yapıyorlar "bu adamlar bunu tek başına yapamaz".

türkiye bu harekata 6500 askerle katılıyor, daha önceleri kuzey ırağa 35-40 bin askerle operasyon yaptık. ve bunlara hiç bir zaman savaş demedik. şimdi sadece 6500 askerle bir operasyon yapıyoruz. ak partinin yaptığı algı "savaştayız o yüzden ekonomi bozuk". öncelikle teröristle savaşılmaz. mücadele edilir.

bütün gayeleri millete üç beş çapulcuyu büyük gösterip, büyük zafer kazandık yaygarası yapmak.

bizim ordumuza güvenimiz tam. büyük düşman, küçük düşman demeden elinden geleni yapar. ama biz terlikli maymunları (işid) görünce topukları kıçına vura vura kaçarak türbe kaçıranları, teröriste boyun eğip, kucağına oturanları, onların arzusu ile yasa yapanları unutmadık.
  • çanakkale'de mümkündür ama afrin'de asla.

çünkü laik çomarlar böyle buyurur. çünkü yapandan ötürü yapılana düşman olmak bunu gerektirir.

ayrıca a haber taraflıdır, ama halk tv değil. (göt ile gülünüz)
  • tam da anlatmak istediğim
    gerçi biz söyleyince sallamıyorlar...