şükela:  tümü | bugün
 • asagidaki dron görüntüsünden anlaşılacagı uzere pkk denen orospu cocugu orgutun yaptigi eylem.

  cocugum var diye yalvaran kadin bile geri donmek zorunda kaliyor.

  https://twitter.com/…status/973189591497928704?s=19

  edit : haberleştirilmiş içerik eklendi.

  "örgütün kendilerini canlı kalkan olarak kullanmasını kabullenmeyen siviller, ilçe merkezinden güneye doğru gitmek istiyor.

  ancak, örgüt sivilleri kontrol noktalarından geri çevirerek çıkışlarını engelliyor. güneyde iran destekli güçlerin işgalindeki nubul ile rejim kontrolündeki topraklara geçmek isteyen bazı sivillerle teröristler arasında sürekli şiddetli münakaşalar yaşanıyor.

  sivillere baskısının artması üzerine güneydeki kontrol noktalarından örgüt karargahlarına çağrı yapılarak takviye güç istendi.

  gelişmeler, örgütün ilçe merkezindeki kontrolünü kaybetmek üzere olduğunu gösterdi.

  iha'lar ayrılmak isteyen sivillere ateş açılmasını görüntüledi

  aa'nın ulaştığı, tsk'ya ait insansız hava araçlarının (iha) afrin ilçe merkezinin güneyinde kaydettiği görüntülerde, halka ait araçların afrin'den çıkmak için terör örgütü ypg/pkk'nın kontrol noktasının önünde konvoy oluşturduğu görülüyor.

  bu sırada halkı engellemeye çalışan ve kontrolü kaybeden teröristler ateş açıyor. halk bir anda araçların arasından geriye kaçışmaya başlıyor.

  ancak afrin'den çıkmak için teröristlere kafa tutan siviller yeniden toplanıyor.

  hemen ardından teröristler beyaz bir minibüsle takviye gönderiyor. araç hızla sivillere doğru yaklaşarak, yolu kesiyor.

  siviller, minibüsün içinden inen silahlı teröristle tartışmaya başlıyor. o sırada diğer teröristler, sivil araçları birer birer yoldan çektirmeye çalışıyor.

  münakaşalar arasında, motorsikletli bir sivil, ortamdan faydalanarak barikatı geçmeyi deniyor. fakat teröristlerce geri çevriliyor.

  ardından, iha görüntüsüne kucağında bebeği, yanında çocuğu bulunan bir kadın takılıyor.

  kadın, bir süre teröristleri ikna etmeye uğraşıyor. ancak teröristler, kadın ve çocukların çıkışına da izin vermiyor.

  bu sırada afrin ilçe merkezinden çıkmak için daha fazla sayıda sivil, araçlarıyla konvoyun arkasına yanaşıyor.

  iha görüntüsünün sonunda, kontrol noktasına yakın başka bir sokakta teröristlerle başka sivillerin de tartıştığı dikkati çekiyor.

  - rüşvetle çıkanlar tsk ve öso'nun önüne yönlendirildi

  öte yandan, terör örgütü, gün içinde bazı sivil araçların afrin ilçe merkezinden çıkışına, kişi başına bin dolar civarında rüşvet alarak, tsk ve öso'nun ilerleme güzergahında bulunan alanlara yönelmeleri şartıyla müsade etti.

  bu şekilde yola çıkan bazı araçlar, ilçe merkezinden güneye ve doğudaki tel rıfat'a yol aldı.

  teröristler, böylelikle zeytin dalı harekatı'nın önüne sivil kitleler çıkartarak operasyonları yavaşlatmayı planlıyor.

  örgüt, sivillerin afrin'den tamamen çıkış yapmalarını halen engelliyor.

  - 400-500 dolar maaşla afrin'e sevkiyat

  aa muhabirinin haseke'deki yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, ypg/pkk, suriye'nin kuzeydoğusunda işgal ettiği haseke ili ve kamışlı ilçesinden afrin'de savaştırmak için yeni mensuplar arıyor.

  örgüt, afrin'e göndermek istediklerine 400 dolar maaş vermeyi vaat ediyor.

  adam bulmakta sıkıntı yaşayan ypg/pkk, "memur" adı altında görev yapanları, hali hazırdaki yaklaşık 150 dolar ücretin üzerine aylık 400 dolar daha ödeme vaadiyle silah altına almaya çalışıyor.

  dün örgüt bu şekilde haseke'den afrin'e 100 civarında kişi gönderdi.

  -ypg/pkk sivil giyimle halkın arasına karışıyor

  öte yandan tsk ve öso'nun afrin'e emin adımlarla ilerlemesi ilçe merkezinde örgütü yeni taktik arayışlara soktu.

  harekatın başlamasından bir süre sonra belde merkezlerindeki nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren örgüt, sivilleri kalkan olarak kullanmanın dışında kendi silahlı unsurlarını da halkın arasına karıştırıyor.

  örgüt, teröristlere üzerlerindeki tek tip giysileri çıkartarak sivil giyime geçmeleri talimatını verdi.

  öte yandan, bazı kontrol noktası ve üslerde ise teröristler halen bilindik üst başlarıyla görülüyor.

  örgütün, silahlı unsurları kamufle ederek, zeytin dalı harekatı'nda üzerinde oluşan baskıya göre ya meskun mahalde savaştırması ya da ilçe merkezinden beşşar esed kontrolündeki alana çıkarması, oradan menbiç ve fırat nehri'nin batısındaki sahaya kaydırması bekleniyor.

  - elebaşları afrin dışına çıktı, tel rıfat'a yeni unsurlar yerleşti

  kaynaklar, pkk'nın kandil dağı'ndan afrin'e gelen mensupları ile elebaşlarının ise rejim ve iran destekli güçlerin kontrolündeki nubul üzerinden çıkış yaptığını teyit ediyor.

  kandil kökenliler böylece, zeytin dalı harekatı'nın afrin'in doğusuna yönelerek halep'e giden yolu kapatma ihtimali nedeniyle önceden kaçmış oldu.

  esed rejimi, örgütün afrin'den fırat nehri tarafına geçmesine izin verirken terörist başına yaklaşık bin dolar alıyor.

  bu arada örgüt, afrin merkezde hoparlörlerle "türkiye yalan söylüyor. korkmayın. (merkezin ilk savunma hattı) kafr cenne ve kıtme bizde. bırakmadık, bırakmayacağız" anonsları yapıyor.

  ypg/pkk, afrin kökenli bir grup mensubunu ise doğudaki um huş ve tel rıfat'a yerleştirmiş durumda. örgüt, tsk ve öso'nun ilçe merkezini alacağını hesap ederek, afrin kökenli kadroyu daha sonra yapacağı vur-kaç saldırıları için konuşlandırdı.

  örgütün kanton yapılanması altında işgal ettiği afrin'de sözde adalet bakanı görevi yapan said ismet gubar, hafta içinde afrin'i terk etmişti. sözde içişleri bakanı hasan bayram'ın kaçma girişimi ise başarısız olmuş, örgüt elemanları tarafından yakalanmıştı"
 • konuşmaya yüzü olan ekşici pkk'lıların acilen yorum yapması gereken görsel belge.

  eğlenceli oluyor artık dansöz gibi kıvırıp durmaları.
 • ypg yapmaz canım öyle şeyler. buradaki ypg sempatizanları zaten ses çıkarmaz çünkü onlar barış güvercini.
 • (bkz: şerefsizlik)
 • pkk/pyd/ypg seviciler söz sizde.?
 • yıllarca bu haysiyetsizlerin mezra, köy basmadığını hönküren ılık tiplerin iyi izlemesi gereken görüntülerdir.

  (bkz: 8 mart 2018 pkk'nın afrin'de sivilleri öldürmesi/@exfreak)

  ek bilgi: koordinatların gizlenmesinin amacı, uçuş hattının da gizlenmesi amacıyladır ve bm gibi mecralarda delil olarak kullanılırken tüm uçuş datası paylaşılır, ki paylaşılıyor. ilgili linkin altında "burası afrin değil" diyen malum sürünün yandaşının yorumu var. götüne gps uydu alıcısı kaçmış sanırsın ama bildiğin gerzek pekeke propagandacısı. bunlar tommy hilfigerlı eniği de sivil diye yutturmaya çalıştı, haberini bile paylaştı ve uluslararası arenada zırladılar, da tsk drone görüntüsü paylaştı, sustular. neden binlerce yıldır devlet kuracak götlerinin ve becerilerinin olmadığını buradan anlayın. mahallenin dedikoducusu çirkef kadınlar vardır ya, aha işte bunlar.
 • zeytin dalı harekatı'nın dünyaya net olarak gösterdiği gerçeklerden 2 tanesi de şu:

  1. on binlerce pkk'lının ölmesi, onları kullanan emperyalist ülkelerin çıkarlarına dokunmadığı sürece çok da umurlarında değil.

  2. siviller pkk'lıların çok da umurunda değil. sivil yerleşim yerlerini mayınlamak, sivilleri esir tutmak, direnenleri kurşunlamak sıradan olaylar.
 • yalnız şu orospu çocuklarını yukarıdan izleyip, götlerindeki boku dahi görüp kayıt altına alan teknolojimize hayran olmamak elde değil. tüm operasyon sırasında havadan kayıt altına alınan bu görüntüler, dünya basınıyla paylaşılıp, operasyonun haklılığı konusunda oldukça iyi iş çıkardı. günümüzde fotoğraflı, yazılı argümanlar yeterli değil, çıkartıp canlı yayınlarla masaya vuruyoruz bu kansızların icraatlarını.
 • savaş suçudur. gerek cenevre konvansiyonu’nun 1’inci protokolü (1977) ve gerekse de uluslararası ceza mahkemesi’nin kurulmasına ilişkin roma statüsü’nün 8’inci maddesi uyarınca, sivillerin tahliyesini engellemek de, onları canlı kalkan olarak kullanmak da savaş suçu niteliğindedir.

  ayrıca trt’nin hazırladığı klip gerçekten çok gereksiz bir kurguyla hazırlanmış. müziğe ne gerek var? ham görüntünün ilgili kısımlarını kesintiye uğratmadan, düz bir şekilde yazı, işaretleme ve kısa konuşmalar ile anlatması daha uygun değil mi? hem karşında ruhu fareleşmiş bir güruh var. “görüntüler gerçek değil”, “tamamı gösterilmiyor” vs. bi ton kontra propaganda yapacaklardır.

  ver ham görüntüyü montajsız, izlesin insanlar. batı’daki insanlar bizim insanımız gibi mynet.com’dan okuduğuna inanan insanlar değiller ki; çoğunluğu yüksek düzeyde şüpheci...