şükela:  tümü | bugün
  • bugün yapılan türkiye-iran-rusya 3’lü zirvesinde iran tarafından teklif edildiği konuşulan durum.

rusya, iran ve suriye tarafından terör örgütü olarak görülen öso’nun orada kendince bir otonom oluşturmasına izin verilmeyecek anlaşılan.
  • 15 yıl sonra esad'sız (öso) bir suriye'de olabilir.
  • kısa vadede olmayacak şey.

milyonlarca yürek tek bir soru: şebbiha trolleri ağlamayı ne zaman bırakacak?
  • kısa vadede olmayacakmış. eninde sonunda olacak yani. kısa vade dediğin ne? bir kaç ay falan mı? yoksa bir kaç haftadan mı bahsediyorsun?

velev ki bu haber doğru çıktı ve suriye ordusuna terk edildi orası. ne olur edilirse? erdoğan'a oy vermekten vaz mı geçersin? muhalif partilere dönüp, siz haklıymışsınız. erdoğan bizi kandırmış. artık size oy vereceğim mi dersiniz? ben ne olacağını söyleyeyim. en fazla öso bizi kandırmış deyip erdoğan'a oy yağdırmaya devam edersiniz.

tanım: olup olmayacağına erdoğan ve dar kadrosu tarafından karar verilecek olaydır. geri kalanların yapacağı tek şey sikko ideolojilerinin otuzbirini çekmektir.
  • iran heyetinin türkiye'den bunu talep ettiğini reuters haber yapmış. kaynak olarak iran televizyonunu göstermişler. ben de buna kaynak olarak ny times'i gösteriyorum. yok mu arttıran?
  • afedersiniz ama nah.

kanımızı döktük orası artık bizim. eskiden de bizimdi zaten.
  • sputnik’e göre rusya’nın da talebidir.
  • orası bizim artık geçmiş olsun, zaten misak-i milli sınırlarımızın içinde, ayrıca orası şehitlerimizin kanlarıyla alındı.