şükela:  tümü | bugün
 • ntv muhabiri.

  mahalle baskısı ile ilgili haberi oldukça iginçti.
 • halen new yorkta bulunan, danimarka basbakani ile yaptigi roportajla gozume girmis basarili gazeteci. bu roportaji kuveyt gazetelerinde kendisinden habersiz degistirilerek basilmis, ramazan bayrami oncesi ulke capinda bir galeyan yaratilmak istenmis olsa da, kendisnin dikkatli cabalari sonucu daha vahim durumlar olusmadan onlenmistir. bu olay columbia journalism school'da ses getirmis, derslerde konu olarak islenmeye baslamistir. roportajin orjinaline su linkten ulasilabilir.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/460796.asp
 • habertürk kanalının en donanımlı sunucusu.mükemmel bir ingilizcesi var.
 • hali hazırda habertürk tv'nin dış haberler müdürü.
  son günlerde gerçekleştirdiği suriyeli muhaliflerle ilgili röportajları göz dolduruyor.
  çalışkan bir gazeteci olduğu konuşmasından, sorularından belli oluyor.
  umarım bir yerlerde yazar.

  http://www.afsinyurdakul.com/default.html
 • pek rastlanmayan sekilde cok donanimli bir haberci. isini, soru sordugu konuyu cok iyi bildigini hissettiriyor. kendine guveni yuksek. ayrica cok cekici.
 • az önce çetin altan'ın vefatının ardından haberleri izlerken programına denk geldim ve korkunç anlatım bozuklukları yaptığını gözlemlediğim sunucu.

  cümle içerisinde sırasıyla;
  "...bu detaylar biraz da küçük anekdotlarda saklı....",
  "bla bla ...kısa bir özeti..."

  vs gibi cümleleri aynen kuruyor yayın sırasında. anekdot'un büyüğü olmaz, anekdot zaten küçüktür, detay demektir. özet anlam itibari ile zaten kısadır. sokakta olsa hoş karşılanır da habertürk denen ulusal kanalın sunucusu böyle hatalar yapmamalı, çetin altan üzerine konuşurken bunların yapılması da ayrı bir ironi.
 • yiğit bulut'u konuk edince merak ettim kendisini. habertürk'e monte edilmeden önce ortadoğu uzmanı olarak yutturulmaya çalışılan, ortadoğu'ya gittiğinden bile şüphe ettiğim soğuk nevale. dış haberler müdürlüğünden de alınmış.
 • habertürk'te hazırlayıp sunduğu manşet programı haber kanalları arasında laf salatası yapılmayan, bağırıp çağırılmayan, gerçekten bilgiye dayalı nadir programlardan biridir. ayrıca kendisi dünyanın en kazık gazetecilik okulu columbia journalism mezunudur; orası öyle "monte edilecek" bir yer değil onu da belirteyim. mesleki kariyerinde dünya ekonomik forumu'nda moderatörlük, amerika dışişleri bakan yardımcısı blinken'la röportaj gibi başarılar vardır. yaptığı işin raconu gereği ciddi ve "soğuk nevale" olması gerekir, cıvık ve laubali bir sunum görmek istiyorsanız haber programı değil eğlence programı seyrediniz.
 • anlatim bozukluklari, devrik cumleler, nevsin mengu tarzi. sacma sapan bir cumle kurup en alakasiz kelimesinde duraksiyor sonra yine bir baska alakasiz kelimede vurgu yapiyor.

  bize de bu vatandasi spiker diye izlettiriyorlar iste...