şükela:  tümü | bugün
 • ağustos 1964'de yayınlanan drapels albümünde yer alan fakat wendy rene ile özdeşleştirilmiş müthiş şarkı. daha sonra wu tang clan isimli şahıslarca tearz adı altında coverlanmış ve birşeye benzememiştir.
 • lucky number slevin filminde de duyulan guzel sarkı.
 • kahkahadan sonra gelen gözyaşlarını anlatan wendy rene şarkısıdır..

  --- spoiler ---
  gegen die wand adlı mucizevi fatih akın filminde, sibel kekilli'nin lunaparkta gönlünce tek başına eğlendiği ve cahit tomruk isimli efsanevi karaktere* üzerinde "ich liebe dich" yazan lebkuchenherz'lerden alıp, mekana koşturduğu sahnede karşılaştığı cinayet manzarası esnasında çalar.
  --- spoiler ---

  bir şarkı, hiç bir film sahnesinde bu kadar anlam taşımamıştır...

  sonraları her ne kadar lucky number slevin'da kullanılmış olsa da aynı hezeyanı hissettirememiştir.
 • hayatı çok dürüst anlatan şarkı. the wackness filmininin müziklerinde, wu tang clan tarafından sample olarak kullanılmış ve tearz adıyla da soundtrack albümüne monte edilmiştir. orijinali 10 numaradır, candır.
 • bana nedense 1914 senesini anımsatan şarkıdır. yok arkadaş o devirlere yetişemedik ancak okuduklarımızdan bildiklerimizden hareket ediyoruz. ne kadar da ruhumuz 1875 yapımı olsa da o devirlerde değil portakalda vitamin portakal fidanı bile değildim.

  konuyu dağıtmayayım. efendim 914 senesi herşeyin şen şakrak olduğu doğanın bütün kudurganlığını güzelliğe ve bereket vakfettiği yıldır. ivo andriç'in drina köprüsünde bu güzel güzel anlatılır. ama akabinde detayında birinci dünya savaşı güm diye patlar ortalık tarumar olur.

  büyük şavaşların başladığı yıllarda hep böyle olur nedense. kahkalar heryerde çınlarken birden göz yaşı arz-ı endam etmiştir. mesela 939 senesinin yazı eric maria remarqueun lizbon'da bir gece romanında şöyle tasvir ediliyordu -elbette aşağı yukarı harfiyen değil- '' o yaz o kadar güzeldiki sanki doğa dile gelmiş bize barışın kıymetini gösteriyordu, eğer savaşırsak neleri kaçırağımızı bize gösteriyordu. ama savaş kapıdaydı. chamberlain'in bir savaş olmayacak sözü sadece budaları oyalıyordu' gibi anlatılır.

  zaten ister evrensel ölçüde olsun ister bireysel ölçüde her güzel şeyin sonunda nihayet ayvayı yemiyor muyuz? işte bu şarkı bunun anlatımıdır.
 • lykke linin mükemmel söylediği bir şarkıdır. güneşin ardından yağan yağmur tadında.

  kayıt halini daha başarılı bulsam da güzel bir örneği şuradan dinlenilebilir. http://www.youtube.com/watch?v=ymxuc_eza3k
 • sadece mutsuz biten filmler için yazılmış ve söylenmiş bir şarkı gibidir.

  ve şarkıyı her dinlediğimde moulin rouge'un iki aşığı gelir aklıma: satine ve christian.
 • lucky number slevin filminde çalan, etkisinde uzun süre bırakan, wendy rene'in harika parçası.
 • en çok this is england`a yakıştırdığım şarkı.

  https://www.youtube.com/watch?v=ev7nmv7j6ti
 • ortamlara düşmüş taze paramore albümü. zac farro'nun da geri dönüş yaptığı albüm oluyor ayrıca. singlelardan gördüğümüz gibi albümün genelinde de punk-rock çizgisinden kaymışlar ama bence şu an aldıkları yol da gayet güzel. lise seviyesi biraz atarlı biraz hüzünlü arada umut vermeye çalışan klişe sözleri bıraksalar güzel olur diyeceğim ama yaptıkları müziğe giden bu, öyle arada eğlencelik dinlemelik mutlu eden bildiğimiz paramore. ortamlarda hevi metıl takılsam da taa 9. sınıfta tanıştığım bu tatlı insanların ara ara albüm çıkarması o günlere döndürüyor sırıtarak dinliyoruz.

  benim düşüncelerim kimsenin umurunda olmadığı için tracklist vereyim bari de işe yarasın entry.

  1.hard times
  2.rose-colored boy
  3.told you so
  4.forgiveness
  5.fake happy
  6.26
  7.pool
  8.grudges
  9.caught in the middle
  10.idle worship
  11.no friend
  12.tell me how