şükela:  tümü | bugün
  • cenaze törenine gelene kadar bu insanlar adli tıbba uğramıyor mu, amerikan adli tıbbı de bizim yenibosna'daki gibi tırt mı diye düşündüren film. ya da ben kıt ingilizcemle altyazısız falan seyrettiğimden kaçırdım. öyleyse filme bok atmam ama seyredip de anlayanlardan bir izahat mesajı beklerim rica ile
  • o deil de christina ricci hakkında güzel kadın diyebildiğim tek film oldu. biliyorsunuz filmler bunun için çekiliyor. onun dışında kızın hiç çişinin gelmemesi gözümden kaçmadı.
  • --- spoiler ---

bence kızın gayet ölü olduğu filmdir. niye? çünkü son sahne de paul anna’yı tabuttan çıkaramaz aslında. çünkü gelirken yolda kemerini takmadığı(!) için ölür. ki bu da küçük hayalet çocuğun onu uyardığı şeydir. kız ona makas sesini duyduğunu söyler, çünkü o anda artık paul da ölmüştür. hı küçük psikopat çocuğu soracaksınız duvardaki fotoğraflara dikkatli bakın çünkü o küçük çocuk da ölmüş ve annesi yas tutuyor. sonda sokulan kazık ne diye soracaksınız, onu ben de bilmiyorum ama bence cenaze işleri için lazım bir alet olabilir. bir de bence senarist özellikle kafa karıştırmak istemiş. katil kim diye sorulması için. katil ölenin kendisi. kemerini takmayan paul gibi.
    --- spoiler ---
  • ricky gervais'in yeni netflix dizisi. çiksa da izlesek
  • başlıkta hangi after life'dan bahsediliyor gerçekten takip edemedim. hirokazu koreeda'nın mükemmel filmi. sprited away'deki tanrılar hamamı gibi yine hayat düzenleyici ve kendi içinde kuralları, günlük rutini olan bir kurum var. bayılıyorum bu konsepte. yorgos lanthimos-lobster da böyle. zaten bence lanthimos bu filmi epey sulugöz bulsa da beğenmiştir. neyse kafamdaki gereksiz bağlantıları kusmayı bırakıp ölüm düşüncesine pes etmenin ancak bu kadar güzel anlatılabileceğini düşündüğümü söyleyeyim. ölüm düşüncesine yaşarken pes eden yaşlı ninenin anı seçememesi çünkü yaşarken seçeyim diye vakti varken anılarını heralde bankta otura otura yapraklara ve bazı çiçeklere indirgemesi / ziplemesi fikri inanılmazdı.
  • bir electronic music event’dir. en son kayitlari olan ‘ mathame-nothing around us’ dinlemenizi siddetle tavsiye ederim
  • trailerı yayınlanmış yeni ricky gervais dizisi. derek gibi önce içinizi sıkıp birden kahkaha attıracak türden bir diziye benziyor. 8 mart’ta netflix’te yayınlacakmış, heyecanla bekliyorum.
  • 8 martı heyecanla beklememe sebep olan netflix yapımı.
  • netflix'teki fragmanı aşırı can sıkıcı bir şekilde sansürlenmiş ricky gervais yapımı.

umarım bölümler de böyle yayınlanmaz. yayınlandığı takdirde anında netflix hesabımı kapatacağım.