şükela:  tümü | bugün soru sor
252 entry daha
  • çok sert bir temayı bu kadar keyifle izlenecek bir dizi haline nasıl getirebildiklerine şaşırıyorum. o kadar huzur veriyor ki izlerken. dizinin konusu ne? diye soran arkadaşlarıma --- spoiler ---

ya adam karısını kanserden kaybediyor ve falan filan oluyor
    --- spoiler --- dedikten sonra bi an durup bi dakika ya bu bana niye huzur verdi ki diye sormama sebep olan ve bence bu yüzden dahice bir iş. emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.
  • ingiliz dizilerini sevenlerin çok beğeneceği bir yapım olmuş. saçma sapan diziler yerine biraz daha kaliteli yapımlar yapsan netflix olmaz mı acaba?
  • thoros of myr'i hödük psikiyatr rolünde gördüğümüz dizi. şaka bi yane paul kaye abimize yakışmış küçük rolü.
  • ricky gervais'in kendisiyle hafif çeliştiğini hissettiğim dizi. olm stand-up'larında izlediğimiz ricky gervais bu tony karakterini daha 2. bölümde falan öldürürdü.

neyse, ofansif şakanın louie ck'yle beraber bayrak sallayanı bu kadar naif bir dizi yapınca biraz şaşırdım. ama yine de kesinlikle güzel dizi. özellikle müzikleri.
  • louienin son iki sezonunda aldığım tadı bana tekrar yaşatan dizi. gönül insanlarının dizisi.
  • --- spoiler ---

içsel yolculuk, hayata bağlanma, yaşama sebebi bulma, yoluna devam etme konulu gözleri dolduran ve gülümseten bir dizi. babasıyla olan ilişkisi, hayat kadınıyla arkadaşlığı, uyuşturucu bağımlısı iş arkadaşıyla geliştirdiği bağ, “başka insanların da sorunları vardır” hepsi güzel nüanslar. başarılı bir dizi, şaşırtmıyor ama tatmin ediyor. çokça detay vermekten imtina ediyorum ve spoilerımı sonlandırıyorum.
    --- spoiler ---
  • ricky gervais'in bildik söylemlerini farklı bir çerçevede hikayeleştirdiği mini dizi. pişman etmez.

--- spoiler ---

dizinin son bölümünde tony karakteri laylaylay fon müziği eşliğinde daha önce canını yaktığını düşündüğü insanların yüzünü güldürüp günah çıkarıyor, iyi güzel hoş da madem sen intiharın eşiğindeyken kendine bir şekilde motivasyon buldun ve hayata tutundun da o garibim junkie'nin elinden niye o fırsatı aldın, o da belki bir şekilde senin o laylaylom haline gelecek ve güzel güzel yaşayacaktı, katil oç.

--- spoiler ---
  • bugün kemal ayça paylaşınca bir kez daha ne kadar değerli bir önerme barındırdığını fark ettim, burda da hazır seçim yaklaşmış ve toplumsal kin ve nefret artmışken belirtmek istedim:

¨bir toplum; yaşlı adamlar, gölgesinde asla oturamayacaklarını bildikleri ağaçları ekmeye başladığında gelişir.¨
  • humanity ile takibe aldığım ricky gervais'in bir başka muhteşem işi. bu tip hayatın içinden ve hepimizin başına gelebilecek olayların konu edildiği yapımları ayrı seviyorum. belki birçokları için sıkıcı olan bu durum beni ekrana kilitliyor.

yer yer curb your enthusiasm tadı da almadım değil. esasında dram yönü ağır basan bir yapım ancak bazı sahnelerde hiçbir komedi filmine gülmediğim kadar güldüm.

favori karakterlerim ise dünya sikine minare götüne yaşam tarzıyla fotoğrafçı ve hayata çok güzel bir pencereden hemşire oldu.

--- spoiler ---

fotoğrafçının, kadının kendi sütünden yaptığı sütlaçları höpürdettiği anlarda gülmekten nefessiz kaldım*.

--- spoiler ---
  • ricky gervais ve ingiliz sevdasıyla izlediğim, tamamen dram olmasının yanında, inanılmaz ince espriler barındıran bir dizi.

daha hiç sahip olmadığım eşimi kaybedersem ne yaparım korkusuyla çoğu zaman gözlerim doldu.

6 kısa bölümde, derdini anlatıyor ve bitiyor, böyle yapımları çok seviyorum.
3 entry daha