1152 entry daha
  • söyleyecek kelimeyi gerçekten bulamadığım bir ricky gervais yapıtı. insanın içinde koskocam yaralara pansuman yapan bir dizi.
  • ricky gervais'i sadece ödül törenindeki aykırı konuşmasıyla tanıyan bir mağara insanı olarak sadece fazlaca tavsiyelere kulak asmak ve alternatif dizisizlikten beklentisiz başladım. ilk bölüm durağanlığından; "neyse uyuyana kadar izleyeyim" derken art arda kaç bölüm izledim bilmiyorum.

bu adamın eleştirel bakışına bayıldım. duygu yoğunluğu, hüzünlenmişken saçma bir şeye güldürme yeteneği vs vs.

değişik bir kafa. mağara insanlığıma şimdi de the office'e başlayarak istikrarlı bir şekilde devam ediyorum.
  • kaldı mı böyle adamlar (sevgi ve sadakat açısından) dediğim başroldür.
    ayrıca en beğendiğim sahnelerden birini bırakmak istiyorum buraya.
    after life
  • tek sezonluk olması gereken bir diziydi. ilk sezonunu gerçekten severek izledim, ikinci sezonunu bitirmek için ilerlete ilerlete izledim. ilk sezonun üstüne zerre bir şey koymamış.

tony dediğin adam, dünyanın en salak herifi. karısı ölmüş ve ondan sonra dünya onun etrafında dönmeye başlamış... iyi olan her şeye düşman olmuş. yardım etmek isteyen insanları sözümona bilgiçlik taslayıp ezmeye çalışan bir egoistten başka bir şey değil. aptal herifin önde bayrak sallayanı. kayınbiraderi kendisine yardımcı olmaya çalışır, kayınbiraderini itin götüne sokar. yanında iş arkadaşları onu bir şekilde eğlemeye çalışır, üstten üstten konuşur durur. yanında hikaye anlatılır hava dağılsın diye, hemen pozitivizm kasar, inançlıları aşağılar. ulan tamam, haydi yeni bir kadınla bir şeyler dener kim sorarsa, ona da eski karısını anlatmaktan bir şey yapmaz. allahın günü laptopundan videolar izler, kafayı çekip intiharı düşünür. o kadar übermensch bir insandır ki kalkıp intihar edecek göt de yoktur.

kimsin kardeşim sen? bu kadar önemli bir adam mısın? bu ne lan? hep bir kakan var. tamam, tabii ki başın sağ olsun da, bilader bir senin mi karın ölüyor şu dünyada? mis gibi yanında insanlar var, onları ne diye mutsuz ediyorsun her gün her gün? benim böyle bir arkadaşım olacak, siktir git derim bir de döverim lavuğu.

o yüzden bunu artık övmeyin. yarak kürek bir muhabbet halini almış ikinci sezonda. zaten iyi bir şey olsa hbo ya da itv çekerdi. çöpflix bir de buna 3'üncü sezon onayını vermiş...

... ... ...
  • final bölümünde yarım saat, aralıksız ağladım. çok güzel bir dizi herkese öneririm.
1269 entry daha
hesabın var mı? giriş yap