• tchami parçası. oruç tutanlar dinlemesin abi. kalkar dans edersiniz, terlersiniz sonra su diye yalvarırsınız. bu günaha ben ortak olmam.

https://www.youtube.com/watch?v=efs3t321vuy
  • ricky gervais'in yeni netflix dizisi. çiksa da izlesek
  • bir electronic music event’dir. en son kayitlari olan ‘ mathame-nothing around us’ dinlemenizi siddetle tavsiye ederim
  • trailerı yayınlanmış yeni ricky gervais dizisi. derek gibi önce içinizi sıkıp birden kahkaha attıracak türden bir diziye benziyor. 8 mart’ta netflix’te yayınlacakmış, heyecanla bekliyorum.
  • netflix'teki fragmanı aşırı can sıkıcı bir şekilde sansürlenmiş ricky gervais yapımı.

umarım bölümler de böyle yayınlanmaz. yayınlandığı takdirde anında netflix hesabımı kapatacağım.
  • an itibariyle netflix'e düştü kendileri
  • beklentim yüksekti. ilk bölümü izledikten sonra beklentilerimin karşılandığını görünce sevindim.

ricky gervais çok sevdiği eşini kaybettikten sonra hayata küsen, beklentilerini sıfırlayan, ziyadesiyle huysuzlaşan, tatsızlaşan ve aşırı hatta brutal bir gerçekçiliğin içine giren adamı çok çok iyi yansıtmış ilk bölümde.

ilerki bölümlerde de bozmazsa yeni bir ricky gervais muhteşemliği olabilir.
  • şu dönemde tam ihtiyacım olan tarzda bir ingiliz komedisi. ricky gervais yine tam kendinden beklendiği gibi bir iş çıkartmış.

sakin sakin ilerlerken pat diye bir kahkaha patlattıran, yormayan ve klişelerden uzak bir dizi. gülmekten gözümden yaş getiren bir de sahne var ki;

--- spoiler ---

5. bölümde haber için bir kadının evine gidiyorlar. kadın çocuğunu emzirdikten sonra kalan sütü kullanarak sütlaç tarzı bir şey yapıyormuş ve komşuları vs yiyormuş. lenny de tony (gervais) ile çalışan obur bir arkadaş. teklifi reddetmiyor ve sütlaca gömülüyor. o sütlaç yerken tony kusmamak için kendini zor tutuyor, ekran başında ben de aynı şekildeyim. bir anda kadının ekmek yapmak için vajinal maya *kullandığını duyunca zaten olay kopuyor.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

a society grows great when old men plant trees whose shade they know they shall never sit in
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap