şükela:  tümü | bugün
 • michelle williams, julianne moore ve billy crudup'un yer alacağı proje. susanne bier'in senaryosu bu sefer new york'a uyarlanacak.

  imdb
 • türkçeye "geçmişin sırları" ismiyle çevrilmiş olan ve türkiye'de vizyon tarihi 25 ekim 2019 olan film. konusu, mads mikkelsen'in hatrına izlemiş olduğum efter brylluppet'ten alınmış, sanırım cinsiyetler farklı bir tek. enteresan...
 • dünya prömiyerini sundance film festivali’nde yapan yönetmenliğini bart freundlich 'in yaptığı, 2006 yapımı orijinalinden küçük farklar taşıyacak bir yeniden çevrim.
 • başarılı bir film. güzel bir konu ve yetenekli oyuncular. filmde hindistan'ı daha fazla görmek isterdim.
  (bkz: julianne moore)
  (bkz: michelle williams)
 • sözlükte bu denli ilgiden yoksun olmasına aşırı derecede üzüldüğüm film. arkadaşlar bu film insanın içine oturur. michelle williams'ı hiç bu kadar masum görmemişsinizdir. çok sağlam konusu vardır. izleyin izlettirin.
 • bir "yeniden çevrim" olduğunu bilmeden izlediğim, klişe görünüp hafiften kroşe çakan; "tevazuyu kesinlikle kabul etmeyen bir dünyada yaşayan" * theresa'ya kıl edip, sonra hafiften kıl dönmesine uğratan film.

  hintli çocuklar ile amerikalı çocuklar arasındaki resilience * * farkını da düşündürdü:

  --- spoiler ---

  öyle ki, biri yetişkin ama anne ilgisine muhtaç, diğeri arkadaşlarıyla da güzel... gerçi hintli çocuk ile isabel arasında anne - çocuk bağı yokmuş; isabel öyle sanmış ama olsun, bu düşüncemi değiştirmiyor.

  ancak grace nasıl oldu da yıllardır görmediği, kendisini terk eden öz annesiyle hemen kaynaşıverdi? boşanmayı düşündüğünü ilk ona söyleyecek kadar üstelik. burası biraz düşündürücü.
  --- spoiler ---
 • trt 2'de izlediğim 2019 yapımı film.

  çok beğendim. hikayeyi işleyiş şekli çok yalın ve bu yalın hal de başka türlü cezbedici.

  hindistan'da bir yetimhaneyi yöneten isabel, maddi destek sağlayabileceğini düşündüğü amerikalı bir şirketin patronuyla görüşme teklifini kabul edip new york'a gider ve olaylar başlar.

  --- spoiler ---

  julianne moore son sahnesinde tüyleri diken diken ediyor. muhteşem performans.

  ne kadar güçlü olursan ol, çaresiz olduğun tek şey ölüm.
  --- spoiler ---
 • şu an trt 2'de gösterilen film. 2019 yılında sinemada izlediğim en iyi birkaç filmden biri.

  benim gibi duygusallığa uzak birini bile epey etkilenmişti. gece sinemadan çıkıp eve dönünce bu film özelinde kendi hayatımı sorgulayıp durmuştum. çok çarpıcıdydı.

  izlemeyenleriniz varsa kesinlikle tavsiye ederim. çok iyi filmdir.
 • olayların ardından yaşanan psikolojik durumu incelemesi yönüyle beni çok etkiledi.

  --- spoiler ---

  özellikle theresa'nın "i don't wanna die" dediği sahnede duyguyu resmen içimde hissettim. bir de mesela yine theresa arada ilaç içiyordu. bu ilaç içmesinin sebebini filmin sonlarına doğru anlıyoruz. tamam çok derin olmasa da işte bu kurgu derinliğinin hastasıyım.
  --- spoiler ---