şükela:  tümü | bugün
 • organizasyon acisindan kotu fakat ortam olarak guzel dir.insallah yakinda her ilimizin bir muzik festivali olur dedirten olusum...
 • bu ayın 25 inde acılısı yapılacak olan ve benim de acılısta calacagım festival.
 • konaklamaların orucoglu otelde gerceklestirildiği festival.acılısdan önceki basın toplantısı da burada yapıldı.acılıs kokteyl i ise cumhuriyet tesislerinde gerceklesti.1 saatten biraz daha fazla bir süre caldık.2 klavye,davul,bas gitar,saksafon ve bayan solistten olusan orkestra bir ara 'allı turnam' adlı türküyü de yorumladı.orkestra elemanları:
  bayan solist:şirin çilengir
  1.klavye:bülent aksu
  2. klavye-vocal:umut özbek (bkz: umut özbek)
  bas gitar:ertan taluy
  saksafon:arda bayoglu
  davul:talat özbaş
 • biraz daha ayrıntılı gormek için
  http://baksu.sitemynet.com/aksu/id4.htm
 • yukarıda adı geçen müzik öğretmeninin adı hüseyin başkadem. onun adı anılmadan afyon caz festivali'nden de, afyon klasik müzik festivali'nden de söz etmek olmaz. tarih gösterecek ki, kısa süre sonra, kendisinden söz etmeden afyon ilinden söz etmek de mümkün olmayacak.
 • afyon'a şehir süsü veren bir etkinlik.
 • bu yıl beşincisi düzenlenmekte olan ütopik festival.bu seneki festivalin önemli isimleri ise balkan trio, şenova ülker quartet ve logos. ayrıca pek çok ünlü yazar , tiyatrocu ve sanatçı da festivalde çeşitli workshoplar düzenlemekteler.
  http://www.radikal.com.tr/…5/06/06/haber_154943.php
 • afyonluların "bize işkence ediyorlar yokmu kurtaracak bir ehli müslim" dedirtecek olan olaydır.
 • afyonkarahisar&prag jazz festivali yedi yaşında
  ilki 2001 yılında yapılan afyonkarahisar jazz festivali 4 - 10 haziran tarihleri arasında yedinci kez gerçekleştiriliyor
  afyonkarahisar’da önemli bir caz dinleyici kitlesi yaratan ve her yıl merakla beklenen afyonkarahisar jazz festivali bu yıl 4-10 haziran tarihleri arasında yedinci kez gerçekleştiriliyor. festivalin açılış konseri, geçtiğimiz haftalarda kaybettiğimiz türk cazının unutulmaz divası nükhet ruacan anısına, 4 haziran 2007 pazartesi günü korel termal otel bahçesinde yapılıyor. açılış konserini ünlü çek kadın vokal leona prokopcova grubuyla birlikte veriyor. festivalde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen yenilikler arasında açıkhava ve sokak konserleri bulunuyor. tren garı, otel bahçesi gibi yeni mekanlarla kent ve festivalin bütünleşmesi ve halkla daha fazla buluşma olanağı yaratılıyor. afyonlu caz tutkunlarını sevindirecek bir başka yenilik de arka arkaya gerçekleştirilen konserlerin festivalde yer alması. afyonlu sanatseverler bu yıl müziğe doyacaklar. 7. afyonkarahisar jazz festivali’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da konserlerin yanısıra, sanat ve kültür söyleşileri, atölye çalışmaları, sergiler, kitap standları ve belgesel gösterimleri gibi pek çok etkinlik yer alıyor. festival kapsamında kente gelen sanat ve kültür dünyasının önemli isimleri, afyon’a bağlı ilçe ve köy okullarındaki öğrencilerle sanatın pek çok farklı alanı ile müzik arasındaki etkileşimi konu alan söyleşiler ve atölye çalışmaları gerçekleştiriyorlar. festivaldeki tüm konserler ve etkinlikler her zaman olduğu gibi ücretsiz.

  vali haluk imga’nin büyük desteği
  afyonkarahisar’da yedi yıldır çeşitli zorluklarla sürdürülen festival, bu yıl çok farklı bir heyecan barındırıyor. afyonkarahisar valiliği ilk kez özel kuruluşlar ve sivil insiyatif ile biraraya gelerek, festivalin kentle daha fazla bütünleşmesi ve afyonkarahisar’a daha yaraşır şekilde gerçekleştirilebilmesi için, festivali himayesi altına aldı. festival, afyonkarahisar valiliği’nden maddi ve manevi olarak tam destek almış durumda. sanatsever kişiliğiyle öne çıkan afyonkarahisar valisi haluk imga’nın himayesinde ve büyük desteğiyle gerçekleştirilen festival, bu moral ve sağlanan yeni olanaklarla, bu yıl önemli bir ivme kazandı. bu yılki festival oluşan bu yeni sinerji sayesinde uluslararası işbirliği ve paylaşımı da artırma olanağı buldu. bu yıl afyonkarahisar prag’lı beş caz grubunu ağırlayacak. böylelikle, afyonlarahisar’ın avrupa çapında önemli bir festival kenti olması hedefine birkaç büyük adım daha atılmış oldu.

  anadolu’da caza önemli destek
  garanti bankası “garanti jazz yeşili” kapsamında, festivale katılan tüm uluslararası sanatçıların sponsorluğunu üstlenerek bu yılki festivale önemli bir destek veriyor. ilk kez büyük bir kurumsal marka, büyük kentlerin dışında anadolu’da gerçekleştirilen bir sanatsal projeye bu düzeyde bir katkı sağlayarak farklı ve öncü bir vizyon sergiliyor.“garanti jazz yeşili” ile önemli uluslararası sanatçıların anadolu izleyicisiyle buluşması, bundan sonraki benzeri çabaların da önünü açacak ve örnek oluşturacak nitelik taşıyor.
  konuklar beş yildizli ağirlaniyor
  7. afyonkarahisar jazz festivali’nin tüm yerli ve yabancı konukları türkiye’nin en büyük ve en ileri teknolojiye sahip termal oteli korel termal otel’in sponsorluğunda ağırlanıyor. korel termal otel, geçtiğimiz nisan ayında yapılan 6. afyonkarahisar klasik müzik festivali’nin de konaklama sponsorluğunu üstlendi.

  festivalde prag esintisi
  2005 yılında çek cumhuriyeti’nin prag kenti ile başlayan işbirliği bu yılki festivalde doruk noktasına ulaştı. kentler ve kültürler arası paylaşıma güzel bir örnek oluşturan bu işbirliği, festivalin sanat çıtasını da birkaç basamak yukarı taşıyor. prag’ın en önemli caz sanatçılarını ağırlayacak olan 7. afyonkarahisar jazz festivali, sanatsal düzey açısından istanbul ve diğer büyük kentlerde gerçekleştirilen müzik ve sanat olayları ile rekabet edebilecek konuma geldi.
  bu yılki festivale prag’lı sanatçılar ve türkiye’nin önde gelen caz sanatçıları damgasını vuracak. çek cumhuriyeti - prag’dan katılacak sanatçıların tümü ülkelerinde, avrupa’da ve abd’de önemli işlere imza atan tanınmış ve saygın isimler. bu yılki festivale, açılış konserini verecek olan leona prokopcova grubu’nun yanısıra, infinite beşlisi (infinite quintet), ünlü saksofoncu rostislav fraš ve grubu, ve s’aight müzik grubu prag’dan katılıyor. festivalin sürprizlerinden biri de 7. afyonkarahisar jazz festivali için özel olarak bir araya gelen türk-çek sanatçıların oluşturduğu nilüfer verdi prag trio. festivale katılan yerli sanatçı ve caz grupları ise; uğur güneş trio, grup tangodeon cazdan tangoya, triobio gitar üçlüsü ve the planet caz beşlisi.festivalin söyleşi ve atölye çalışması bölümlerine ise ağırlıklı olarak cazın ülkemizde bilinçli dinlenmesine ve yaygınlaşmasına büyük katkı sağlamış isimlerin aralarında yer aldığı sanat ve kültür insanları katılacak: sevin okyay - caz söyleşisi, hülya tunçağ - caz söyleşisi, erhan konuk - radyo ve caz, yavuz aydar - radyo ve caz, jak kohen - radyo ve caz, seda binbaşgil - radyo ve caz, murat beşer - caz ve eleştiri, tunçel gülsoy - caz ve radyo, faruk eczacıbaşı - caz ve radyo, tan oral - karikatür, fethi izan - fotoğraf, özgür korkmazgil - resim, şenova ülker - konuk trompet sanatçısı. festivalde yer alacak sergi ve diğer etkinlikler ise şunlar; fethi izan jazz dia gösterisi, tan oral – kamil masaracı karikatür sergisi, aykut uslutekin caz fotoğrafları sergisi, müzik kitapları sergisi, cazın doğuşu ve amerika belgeselleri.

  farkli bir festival
  afyon kentini müzikle ve sanatla buluşturan caz ve klasik müzik festivalleri çok farklı ve özgün bir festival konseptini hayata geçiriyor. 4-10 haziran’da yedinci kez yapılacak caz festivali ve geçtiğimiz nisan ayında altıncısı yapılan klasik müzik festivali ile, afyon kenti her yıl iki kez türkiye ve dünyadan pek çok önemli müzik ve sanat insanını ağırlıyor. caz ve klasik müzik festivallerini bugüne kadar toplam 65 bin afyonkarahisarlı sanatsever izledi.

  festivallerin en önemli özelliği ise, müzik ve sanat-kültür ile eğitim alanlarını biraraya getirerek farklı bir festival konsepti ortaya koyması. bu çerçevede, kent merkezinde gerçekleştirilen konserlerin yanısıra, her yıl sanat ve kültür hayatının önemli isimleri ile afyon’a bağlı ilçe ve köy okullarında sanatın resim, sinema, tiyatro, edebiyat, heykel, karikatür gibi pek çok farklı alanı ile müzik arasındaki etkileşimi konu alan söyleşiler ve atölye çalışmaları gerçekleştiriliyor. söyleşi ve atölye çalışmaları kapsamında sanatçılar sınıflarda bir ders saati boyunca öğrencilerle biraraya gelerek belirlenmiş konular çerçevesinde öğrencileri bilgilendiriyor ve onların sorularını yanıtlıyorlar. ayrıca bazı okulların sınıfları düzenlenerek buralarda da öğrencilere konserler veriliyor.
  yedi yılda 1250 kültür ve sanat insanı 32 bin öğrenciyle biraraya geldi; 1900 müzisyenin verdiği konserleri 65 bin afyonlu izledi. festivallerde, önde gelen pek çok sanatçının gönüllü desteğiyle gerçekleştirilen söyleşi ve atölye çalışmaları ile, ilköğretim okullarında altı yıl boyunca toplam 1200 kültür ve sanat insanı 20 ila 30 kişilik sınıflarda öğrencilerle biraraya geldi. festivalin kültür etkinlikleri çerçevesinde ulaşılan öğrenci sayısı 32.000’i buldu. ayrıca, altı yıl boyunca toplam 1900 müzisyenin katılımıyla gerçekleştirilen akşam konserlerinde de 65.000 afyonlu sade vatandaş ücretsiz olarak caz ve klasik müzik konserlerini izleme olanağı buldu.festivallerin mimarı ve sanat yönetmeni hüseyin başkadem, kendisi de afyon’lu olan bir müzik öğretmeni. başkadem, bireysel çabaları ile hayata geçirdiği ve afyonkarahisar’ı diğer anadolu kentlerinden farklılaştıran bir simgeye dönüşen festivallerin süreklilik ve sürdürülebilirlik kazanması yönündeki çabalarına devam ediyor. başkadem’in en önemli amaçları arasında, festivallere ulusal ve yerel düzeydeki desteğin artmasını sağlayarak, kısıtlı imkanlarla gerçekleştirilen bu önemli sanat olayının kalıcılığını garanti altına almak, konser sayısını ve konser mekanlarını arttırmak ve kalite çıtasını her geçen yıl yükselterek diğer anadolu kentleri için bir festival modeli oluşturmak bulunuyor.

  sponsorluklar giderek kurumsallaşiyor
  7. afyonkarahisar jazz festivali’nde sponsorluk anlamında da ülkemizde örnek olacak bir çalışma yürütüldü. festival sponsorlarının büyük bir bölümü önceki yıllarda da desteğini sürdüren kuruluşlar. her yıl artan katkı oranları ve eklenen yeni sponsorluklar da festivale süreklilik sağlanması açısından büyük önem taşıyor. garanti bankası’nın “garanti caz yeşili” kapsamında tüm yabancı sanatçıların sponsorluğu ile verdiği önemli desteğin yanısıra, yıllardır olduğu gibi bu yıl da katkıda bulunan bir diğer kuruluş ise festivalin yurtiçi ulaşım sponsoru kamil koç otobüsleri a.ş. yıllardır desteklerini sürdüren aydın doğan vakfı ve eczacıbaşı holding bu yıl da festivali yalnız bırakmıyorlar. bu yılki ulusal sponsorlar arasında granitaş, pozitif ve borusan kültür sanat da yer alıyor.
  bu yılki yerel sponsorlar arasında yer alan korel termal otel, tüm konukların konaklamalarını üstlenerek festivale “olmazsa olmaz” bir katkı sağlıyor. festivalin korel termal otel dışındaki yerel sponsorları ise, altınay şekerleme, nur lokantası, gen-han, özgür cam, abc bakliyat, özer band, zafer gazetesi ve afyon mermer.

  kaynak
  http://www.zafergazetesi.com/…ws_detail.php?id=5135
 • çek cumhuriyetinden çok değerli sanatçıları konuk etmesine ve konserin millet hamamı gibi tarihi bir yapının bahçesinde düzenlenmesine rağmen katılımın üniversite öğrencileri ve mahalledeki çocuklar düzeyinde olması üzüntü vericiydi.

hesabın var mı? giriş yap