şükela:  tümü | bugün
  • afyon ilimizdeki anadou lisesi...eskiden kislari sovuk olurdu...karda basket oynardik felan...egitimi fena degildi...kanli nigar vardi..kimileri deli de derdi...ii hocaydi...bi de kimyacimiz vardi..superdi..muthis futbol geyigi yapardik...
    arkadasliklari da guzeldi...hala daha gorusurum bazilari ilen..en azindan haberlesiriz...
    kisaca akal denirdi...
  • hayatımın 4 senesini benden çalmış olan, çok kötü bir öğretmen kadrosuna sahip anadolu lisesi. zengin çocuklarının kayırıldığı ve derebeylik gibi yönetilen okul.
  • 7 sene katlandıgım mekanın tabelasında yazan tanıtım ibaresi. edebiyat ögretmeni ve müdür yard halil albayrak müdür olmuş şimdilerde ve okulu sarı-laciverte boyatmış, gördüm. hocalarına takılan lakaplarla meşhurdur, hatta birgün trende biri sormuştu bana "ya afyonda teter diye bi hoca varmış karikatür gibi adammış annatsana" diye.
    bir de almanca hocası vardı turgut taş diye, taş devrindeki barni moloztaşa benzediği için onun lakabı da moloz kalmış. adam harbiden sıyırdı gitti okuldan sonraları psikopatça okulun önlerinde dolaşmaya başladı, ögrenciler şikayet bile etti. okuldaki tüm ögretmenlerin bir şekilde psikolojisinin bozuldugu dogru
  • bir de genelde olaylı geçen okul maçlarında söylenen marşı vardır:

elimizde şişe bira
    belimizde kasatura
    alem buysa kral biziz
    anadolu lisesiyiz

güzdüzleri kahvehanede
    geceleri meyhanede
    bazı bazı keranede
    anadoluuu liiiisesiyiiizzzz
  • son senemizde ki 94 oluyor, voleybol firtinasi yasanan okul...
    yanlis hatirlamiyorsam o zaman hocalara karsi yaptigimiz maclarin 3'unu de kazanmistik.. hata bir tanesi uzayinca ogleden sonra ders olmamisti... hala daa hocalarin bize 3 tepsi baklava borclari vardir...
  • birkac ogretmen ozelligi: bir ingilizce hocasi vardi ismini hatirlamiyorum lakabi uzun leylekti (ya da belki sadece leylekti), seksen (rakamla 80) diyemez seksan derdi, ve sanki surekli seksan derdi.. bir edebiyat hocasi vardi zakir aktas ki siddetli bir muhafazakar olmasina ragmen hala hayatta tanidigim en kaliteli ogretmenlerden biridir. bir de hasan denk vardi ki sozlukte bahsi gecmemis, efsane adamdir. kendisi o kadar zekiydi ki, pansiyonda kalirken iki de bir yaramazlik yapar karsisina cikardik. onumuze disiplin yonetmeligini ve haydar adi verdigi sopasini koyar, "bak evladim bu disiplin yonetmeligi insanlar icin, bu sopa ise hayvanlar icin, hangisini istersin" diye sorardi. sanirim ozguvenimi eline alip yerlere calan ilk insansi kendisidir.
  • 1984 yılında sadece 72 öğrenciyle kurulan, sac ayağı diye tabir edilen üç adet kalifiye ingilizce öğretmeni (murat atalay, özer çelik, orhan gündüz) sayesinde iyi bir ingilizce öğretimi vermiş olan, velilerden toplanan bağışlarla kurulan ingilizce laboratuvarı ile o dönemin modern öğretimini sağlamış olan okul...
    edit:öğretimi eyvallah da eğitiminin o kadar baskıcı olması tartışılır. iyi yırtmışız ki güzel çocuklar olarak sıyrılmışız.
  • bugün radikal gazetesi'nin internet sitesindeki özlü söz köşesine göre velilere gerek gördüğünde "sayın veli, öğrenciniz bugün okula gelmedi." şeklinde sms yollayan okul.

(ara: ebenin)
  • hakkında yazılanları okuyunca yazarlarının hepsiyle aynı dönemde öğrencisi oldugumu düşündügüm okul
  • resimcimiz servet hanim vardi, en dusuk notu 9 du odevini zamaninda teslim etmezsen ve lakayitsen 7-8 alirdin
    kimyaci selahattin beyden hic ders almasam da o da baya vizyon sahibi degisik bir insandi, hazirlik bebeleriyle muhabbet edecek kadar hem de
    bir de baba-anneci bir rehberlik hocamiz vardi