şükela:  tümü | bugün
  • afyon'dan her geci$imde aldigim, gayet ho$ ama bo$ yiyecek maddesi.
  • kaymaklı olanı pek bi güzeldir
    alınması gereken yer uzun çarşıya girilince sağdaki ilk arada soldan ikinci dükkan olan yayla'dır
    çünkü yayla elinde 50 kilo kaymaklı lokum yapacak kaymakla 80 kilo kaymaklı lokum yapmaz
  • afyon'un sokaklarında her gün cadılar bayramıdır. ışıl ışıl dükkanlar, her yerde şekerlemeler, marmelatlar, lokumlar... ne isterseniz. ama gelin görün halkının mantalitesine kurban bayramı yerleştirilince, bayramlarda eğlenmek gibi bir düşünce sistemine uzaklaşmışlar. bu aktiviteyi sadece ticaret için kullanır olmuşlar.

sözün özü; burada süper lokumlar yapılıyor ama halk bu psikolojiyi taşımıyor. orada lokum her zaman öldükten sonra dökülen helvadır.
  • yayla öztaylan şekerleme'nin ürettiği lokumlar haricinde gerisi hikayedir...
  • sevgilimin evimize gönderdiği ilk hediye.
  • taze taze hele bi de kaymaklısı varsa kesinlikle es geçilmemelidir.
    yenilebilecek en güzel yer için (bkz: #34989523)
  • bugün ikamet ettiğim lojmana hediye olarak gönderilen (evet gönderilen, gökten indi çünkü insan eliyle yapılamaz bu) yiyecek. eğer ki bu lokumsa bize diğer yedirdikleri ne? birde kendime acıdım bu zamana kadar ben bunu nasıl duymamışım diye..

insanda 1 kiloluk kutuyu tek başına bitirme hırsını ortaya çıkaran mucizevi yiyecek.
  • bunun kaymaklı lokum olarak üretileni kesinlikle bu dünyaya ait değil, şekerle arası çok iyi olmayan ve çoğunlukla şekerli şeylerin tadına dahi bakmayan beni bile mest etmeyi başardı. öyle muhteşem ki kesinlikle üzerine şiir yazılmalı, panel düzenlenmeli, hatta sadece kaymaklı afyon lokumunu yüceltecek yayınevleri kurulmalıdır.