şükela:  tümü | bugün
 • olgunlaşmamış haşhaş kapsüllerine yapılan çiziklerden sızan, sonradan katılaşan süt. içinde morfin ve kodein gibi pek çok uyuşturucu madde bulunan güçlü bir zehirdir ancak aynı zamanda tıpta da kullanılan değerli bir ilaçtır.
 • haşhaş ekiminin kontrol altına alınmasından sonra çiziminin de yasaklanması sonucu gunumuzde yasal olarak uretimi yoktur. morfin, kodein gibi alkaloitler olgunlasmıs haşhaş kapsullerinin afyon bolvadindeki alkaloit fabrikasında ekstraksiyonu ile elde edilmektedir.
 • haşhaş kapsülünü çizerek elde edilmesi birleşmiş milletler'ce yasaklanmıştır. bm'yi ciddiye almayan hindistan gibi ülkelerce hala daha aynı yöntemle yasal olarak elde edilir. afganistan gibi uyuşturucu cennetlerinde ise, malum, elde edilir. * *

  sabaha karşı uyanmanız gerekir bu ürünü elde etmek için. haşhaş kapsülü ince ağızlı bıçaklarla çizilir, oradan bir süt sızar, üzerinde kurumaya bırakılır.

  alın haşhaş tohumunu, çatır çutur yiyin. bir şey olmaz. ekmek yapın. tohumlarından yağ yapın. ama o sızan süt kuruduktan sonra afyon sakızı olur, eroinin hammaddesi olur, terör silahlarını finanse etmek için kullanılır. yasadışı gelirler elde etmek için kullanılır. en arkadaki dişinizin en arkasına bir mercimek kadar büyüklükteki bir parçasını yapıştırırsınız. iki gün kafa güzel gezersiniz.

  haşhaştan elde edilen uyuşturucu miktarı binde dört kadardır. yani bir ton haşhaştan ancak dört kilo sakız alabilirsiniz. verimi düşük gibi görünmekle birlikte bu maddelerin çok azı insan bilincini etkilemektedir. en bağımlılar bile çeyrek gram eroinle intihar edebilir.

  türkiye dünyanın en büyük baz morfin üreticilerindendir. afyonkarahisar sağolsun. bolvadin'de bir fabrikamız var. dünya'da hiç kullanılmayan bir özel bir yöntemle * baz morfin üretiliyor. afyon sakızı olayına girmeden.

  sakız üreten köylüler yakalanırlarsa da çok ağır cezası var. ama arada yapan da çıkıyor.

  ek: dünya genelinde morfinin toplam tüketimi 240 ton iken bolvadin alkaloid fabrikası deposunda ortalama 80 ton işlenmiş morfin bulunmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap