• medeniyetin beşiğidir. gel gelelim uzun zaman önce medeniyet oradan yürüyüp uzaklaşmıştır.
  • virüs çıkmadan önce kütahya tatili yapacaktım. maalesef olmadı.
  • afyon tuvalet turizminin beşiğidir. 03 plaka terörü ile kahir ekseriyetinin araba kullanmayı bilmediği bellidir.

uşak ve kütahya’yı bilmiyorum.
  • uşak tam olarak bildiğim bir yer sayılmaz ama afyon ve kütahya'ya laf ettirmem burada gençler.

özellikle afyon memleketim ve ömrümün yaklaşık 18 yılının geçtiği şehir olması hasebiyle sevdiğim ve saydığım bir yerdir. ayrıca herkes yobaz olduğundan dem vurmuş ama standart bir anadolu şehrinden daha yobaz değildir. ha tabii içinde bulunduğun çevre ile yakından ilgili bu durum.

son olarak gazi mustafa kemal atatürk'ün kurtuluş savaşı'nı kazandığı ve buna ilintili olarak cumhuriyetin kurulduğu topraklardır. arz ederim.
  • canım uşak'ımın o iki memleketin arasında işi ne ya. kabul küçük şehir ama medeni değil, tipik iç anadolu şehri vs vs diyip yeren halt etmiştir.
    uşak elektriğin ilk kullanıldığı şehirlerdendir. ayrıca dünyanın ikinci büyük kanyonu buradadır. ilk demiryolu da bu şehirden geçer ( afyon-izmir)
    tabiki en önemlisi atatürk gibi bir damadımız olmuştur. bu bile yeter :) (bkz: latife hanım)
  • hepsinden yol üzeri geçtim haklarında bir fikrim yok ama uşaklı bi kıza vuruldum ki sanırım onunla iş evlenmeye kadar gidecek. bu sene okulda son senemiz hele bi mezun olalım bakıcaz artık.
  • uşak her sene gelişmekte. izmir antalya aydından gelen öğrenciler var. hareketli bi şehirdir
    referandum sonucuna bakarsanız afyon ve kütahya ile kıyas yapmazsınız.
  • iyi partinin favori olarak girdigi çok az oylarla belediyesini kaybettiği üç şehir .

edit: kütahya hariç
  • -uşak'ta başı malum siyasi parti çekse de muhalif oranı daha yüksektir.
    -afyon siyasal islamcı ağırlıklıdır, ancak sosyal demokratlar milletvekili çıkarabilmektedir.
    -kütahya mı? direkt siyasal islam yuvası.
  • diğer 78 ilden bir farkı yoktur, bok atmayı cool sanan kekolarla dolu sözlük.
hesabın var mı? giriş yap