şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: afyon kocatepe üniversitesi)'nin sağlık bilimleri konusunda eğitim veren kısımlarının bölünerek yeni bir üniversite olarak kurulmuştur.
 • bugün açılışı yapılan üniversite. sanırım önümüzdeki dönemden itibaren öğrencilerini yeni adıyla kayıt etmeye başlayacak. hali hazırda gidecek çok yolu var. kampüsünün yeri güzel, ama binalar son derece yetersiz. koskoca fakülteler tek katlı prefabrik binalarda eğitim verecek. akademisyen sayısı azın da ötesinde yetersiz. eskiden sadece azdı ama çok fazla ihraç oldu.

  kısacası; hızlı bir toparlanma süreci bekliyor bu üniversiteyi. başarabilirler mi? şüpheli.
 • afyonkarahisar sağlık bilimleri üniversitesi
  ek madde 195 – (ek: 9/5/2018-7141/7 md.)
  afyonkarahisar’da afyonkarahisar sağlık bilimleri üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulmuştur.
  bu üniversite;
  a) afyon kocatepe üniversitesine bağlı iken bağlantısı değiştirilerek rektörlüğe bağlanan diş hekimliği fakültesi, eczacılık fakültesi ile tıp fakültesinden, afyon kocatepe üniversitesine bağlı afyon sağlık yüksekokulunun fakülteye dönüştürülmesi ve adı ile bağlantısının değiştirilmesi ile oluşturulan ve rektörlüğe bağlanan sağlık bilimleri fakültesinden,
  b) afyon kocatepe üniversitesine bağlı iken bağlantısı değiştirilerek rektörlüğe bağlanan atatürk sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, bolvadin sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu ile şuhut sağlık hizmetleri meslek yüksekokulundan,
  c) rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan lisansüstü eğitim enstitüsünden,
  oluşur.
 • tıp fakültesinde kartlı yoklama sistemi vardır. gelmek isteyen arkadaşlara duyurulur. yok öyle üniversite hayatı yaşamak, sabahları "kanki imza atsana bana demek". direkt kartı okutulup, fotoğrafınız çekiliyor. fotoğrafınızda çıkmazsanız haftalık düzenlenen veli toplantılarına yaptığınız devamsızlık velilerinize aktarılıyor. bu arada beslenme saatlerinde yumurta getirmek yasak çünkü amfiyi kokutuyor ve koordinatör öğretmen kızıyor. hadi hayırlı işler.