şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ne yaptıklarını merak ettiğim polislerin çalıştığı şubedir.

arkadaşlar 4 yıldır kamu görevi için atandığım afyonkarahisar’da yaşıyorum.geldiğimden bu yana şehir içinde resmen bir trafik terörü var ve başta trafik şube olmak üzere düzeni sağlayıcıların hiç birisinin bu durum umurunda değil.

minibüsçüler şehir içi trafik ışıklarını dinlemiyorlar, durak harici yerlerde rahatlıkla yolcu indirip bindiriyorlar, yolcu alma için birbirleriyle yarışırken çevredekilerin ve minibüsün içindeki yolcuların hayatlarını tehlikeye atıyorlar.özellikle üniversite hattında çalışan minibüsçülerin, minibüslerinin iç aydınlatmaları dışarıdan bakıldığında kadın öğrenciler için hiç güven vermeyen şekillerdedir.

şehir içinde plakasız ve kasksız çocuklar motorsikletlerle heryerden çıkabilirler.birisine çarpsanız veya size birisi çarpsa başınız belaya girecek yada size kimin çarptığını asla bilemeyeceksiniz.

tüm bunlar karşısında trafik şubeyi arayıp ihbar ettiğinizde gayet laubali üslupla şubeye gelmem gerektiğini ve dilekçe vermem gerektiğini söyleyen mamurlarla muhattap oluyorsunuz.

insanların yaşadıkları şehirde refah ve ferah bir şekilde kendilerini güvende hissederek yaşamaya hakları olduğunu düşünüyorum ve bunu söylemeye bile utanıyorum.
  • yanlız değilsin dostum. fakat atladığın bir şey var. burası dünyanın göt deliği ortadoğu artık