şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı'nın kendisine sitem eden şehit uzman çavuşun kardeşine söylediği sözdür.

"bir telefon çaldı. kızım açmadı telefonu, şehidin kız kardeşi telefonu açtı. arayan cumhurbaşkanı tayyip erdoğan'dı. şehidin kız kardeşi 'kimsin sen? cumhurbaşkanı mısın başbakan mısın?' dedi. 'cumhurbaşkanıyım' dedi. şehidin kız kardeşi ise 'senin bilal'in de böyle bayrağa sarılı gelirse bizi anlarsın. senin oyların azaldı diye bizim çocuklarımızın, ağabeylerimizin bedel ödemesi mi lazım' dedi. cumhurbaşkanı erdoğan ise 'ağabeyin de bu mesleği seçmeseydi' dedi."

http://t24.com.tr/…-de-bu-meslegi-secmeseydi,307702

edit: şehit yakınlarının olayı anlattığı anların videosu gelmiş.
    http://www.cihan.com.tr/…sozler-vchmtg2otmymw==.htm
  • inanmak istemedigim haber.
  • gerçekte söylememiş olsa bile şaşırır mıyız acep:
    (bkz: bunun fıtratında var)

(bkz: halife olayım derken şeytan'a bağlamak)
  • şaşırıp inanmayanlara şaşırılması gereken söylem.
  • klasik bir "kaynak götüm" haberi. cırcır olmuşlar sanırsam. ortalık yalandan geçilmiyor.

edit: cemaatçi götünün ayarı da olmuyormuş. maklubeye ne katıyonuz lan?

cemaatçilerin olaya yaklaşımı nightcrawler filmini hatırlattı bana. bunlar daha organize.

ufo gören masum köylü=ugmk
    kayınvalide =kv

--- spoiler ---

kv --- dedi ki kimsin sen? cumhurbaşkanı mı başbakan mı? dedi

cumhurbaşkanıyım dedi

allah tayyip dedi,o bilalın dedi böyle bayrağa sarılı gelsin sende bizi anla dedi başka sana hiç bişey demiyorum.dedi sen bu oyun azaldı diye bizim çocuklarımızın dedi bizim abilerimizin dedi bedel ödemesi m lazım dedi

----video geçişi-----

senin abinde bu mesleği seçmeseydi dedi

ugmk--aa

kv---evet

senin abinde bu mesleği seçmeseydi dedi

değil başbakan cumhurbaşkanı değil normalde bir adamın söyleyeceği şey mi bu?.

-------video geçişi-----

kv---şeyi diyor başka meslek seçeydi diyor

ugmk---telefonda mı söylüyor bunu?

kv--- telefonda

ugmk-- cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan mı söylüyor?

kv---- evet. senin kardeşinde bu mesleği seçmeseydi dedi.

----------video geçişi------

kv---- ayrılacak bugün istifasını verecek, belkide vermiştir şimdi.

ugmk---kaç yaşında?

kv--- oğlum yirmi.. ee 81 doğumlu

(etraftan ---üniveriste mezunu)

kv--- ikinci bir acıyı yaşamak istemiyorum ben.eğer benim oğlumun başınada bu iş, bir iş gelirse benimikimizi beraber gömmeleri lazım.el için çocuk yetiştimedim, savaş ise hepimiz savaşalım. savaş ise hepimiz gidelim savaşalım. 1. dünya savaşı, 2. dünya savaşı. ne kadınlarımız gitti. biz de gidelim ama savaş yok bişey yok ortada herkes rahat edecek diye keyfi yerinde diye niye bizim çocuklarımız ölsün?

--- spoiler ---
  • henüz cemaat medyası dışında bir kaynağı olmayan haberdir. bekleyip görelim. o esnada
    (bkz: askerlik yan gelip yatma yeri degil)
  • doğruysa patavatsızlığı da aşmış ifade. şehit cenazelerine gidemiyordu. şimdi taziye telefonu da edemeyecek anlaşılan.

öte yandan düşündüm de. bu insan suriye'yi karıştıran, bir çok masum insanın ölmesinde rol oynayan kişi. onun için insan canı ne kadar değerli olabilir ki? olabilir mi?

her ne kadar "şehitlik" kavramını dibine kadar istismar etse de. bu şehitlerin akp döneminde palazlandırılan teröristler tarafından olduğu da ortada.

bugün zamanında terörle mücadeleyi bir kenara bırakmamızın, hala terörle tam olarak mücadele edemememizin acısını yaşıyoruz bana kalırsa. şüphesiz sorumluluk rte'de. ancak bu yokmuş gibi -rte kendi özeleştirisini yapmadan- şehit ailelerini araması insanlara küfür etkisi yaratıyor.

kuşkusuz bunda bu `çatışmaların seçim sebebiyle çıkarıldığı yaygın algısı` yatıyor. bu algıyı yaratanlar arasında akp'liler var. ancak gerçeği ne kadar yansıtığını medyaya bakarak söyleyemek zor. gerçeğin arkasında daima daha derin bir hakikat vardır. bilemeyiz.

gerçek şu ki: "çözüm süreci" boyunca da şehit olan güvenlik görevlileri (asker-polis) vardı. hiç birinde bu tepkiyi görmedik. hatta yukarıda bahsettiğim gibi hükümet tarafından bizzat örtüldü bu olayların üstü. şimdi daha vurgulu bir şekilde işleniyor. o zaman da başka türlü bir oy hesabı mı yapılıyordu?

patavatsızlığı aşan bu durum, en acemi politikacının bile yapacağı bir hata değil bu. belki kendisine yönelecek eleştirilerle akp'yi tabanını yeniden inşa etmeye çalışıyor. belki de etrafındakilerce yanlış yönlendiriliyor.
  • bunu diyebilecek tıyniyette olduğundan şüphe duymadığımız adamın ölüme gönderdiği insanların yakınlarına söylediği söz. hiç olmazsa fikriyle zikri bir olduğundan kendisini tebrik edebiliriz. neyin münasip olup neyin olmadığını bilmediğinden, bilse de umursamadığından herkesi de kendine kul köle bildiğinden ağzına geleni söylüyor.

kaynak: t24, şehidin adı, haber için konuşan aile fertlerinin adı verilmiş. buraya kaynak götüm yazanlar onur sahibiyseler bu haberi yalan çıkarırlar. alo size diyorum.