şükela:  tümü | bugün
  • toprağın kayma düzlemi bunu yalanlayabilir. heyelanlar genelde derin yüzeylerde kayma düzlemine sahip olurlar ve bu da ağaçların toprağı tutabileceği derinliğin çok altındadır. bu nedenle ağaçlar sadece yüzeysel basit kaymaları önleyebilir ama gerçekten derin ve büyük bir heyelanı önlemek için ağaçtan fazlası gerekir.

https://youtu.be/knrmczkpcpu

işte bir örnek. gördüğünüz gibi koca koca yetişkin ağaçlar heyelanı önlemek şöyle dursun toprakla birlikte sürükleniyorlar.
  • yuh yani, burada bari yolunu yapmayın.
    kesin o zaman hepsini, dikin birkaç bina daha.
  • heyelanı önlüyor demedik zaten erozyonu önlüyor dedik.
  • entry'nin sonunda 'kesin gitsin allasen' cümlesini okuyacakmışım hissi uyandıran başlık.

kenan evren olsa 'kesmeyelim de besleyelim mi' derdi.
    zaten ülkede ağaç kesmeye yer arıyorlar. hiç aydınlanmadım. aksine moralim bozuldu.
  • ağaçlar heyelanı önlemez zaten, bunu kim dediyse yanlış demiş. ağaçlar, bitki örtüsü; erozyonu önler..erozyon ise yüzeysel toprak kaymasıdır.
  • evet lan. sulamak da çok saçma. enerji içeceği verelim.
  • cahil beyanı. mal beyanı. sözlük geri zekalı doldu. adam bir video izleyip olayı çözmüş. zaten ne bok geliyorsa bir video izleyip, bir faebook paylaşımı görüp konunun uzmanı olduğunu zannedenler yüzünden geliyor.
  • coğrafya dersinde uyuyan suserin entrisine istinaden yazıyorum tersini anlatan bir makale-tez - ders kitabına rastlamadım. derslerde üstüne basa basa anlatılan bir durumdur hatta şöyle bir cümleyi her sene kullanırım : ösym sizi ters köşe yapacak soruları çok sever günlük bir alğı olarak siz ağaç dikmenin heyelanı önleyecğini düşünürsünüz ama önlemez ağaç dikmek erozyonu önler bu nedenle sapla samanı birbirine karıştırmayalım.

sana açmak için bir başlık daha önerebilirim: ağaç dikmenin ve ormanların bir bölgede yağışı artırmaması.
  • doğrusu avm'lerin ve toki'nin heyelanı önlediği olarak güncellenmesi gereken bilgi.

ağaç gereksiz bir varlıktır. kesin bilgi yayalım.
  • @3 erozyonlayıp atmış.