şükela:  tümü | bugün
  • bir ekrem imamoğlu beyanı..
    haykırdım izleyince. adam yürüyen ego çıktı rıza baba.
  • biraz entel yönümü ön plana çıkarayım, adam kişileştirme yapmış azizim . siz ne anlarsınız doğada var olan nesnelerin hal dilinden? *oradakiler de alkışlasaymış keşke.

aslında bazen insanın halet-i ruhiyesi öyle olabiliyor. hakikaten bilemedim. *

tanım: istanbul büyükşehir belediye başkanının bir cümlesi.

edit: düzeltme.
  • kişileştirme, doğadan insana aktarma, deyim aktarması. develer bilmez sen rahat ol.
  • beni alkışlıyor demek yerine bizi alkışlıyor diyerek o işi türk halkına atfetseydi alkışlanabilecek eylemdir.
    zira beğğnn kelimesini duymaktan sıkıldık be azizim.
  • ahahahahhahah dinleyince kulaklarıma inanamayıp birdaha dinledim ve birkez daha dinledim emin olmak için doğru mu duyuyorum diye . istanbul ciddi ciddi yappprrrraklara yan gelmiş yeni yeni haberi oluyor hahahah . yahu böyle fantastik bir beyan nereden aklına gelir be adam hahahahah aşırı güldüm aşırı .

tanım : kendi fantazyasında yaşayan lâz müteahitin fantastik beyanıdır .
  • (bkz: 7 kasım 2019 ibb temel atmama töreni)ninde geçen bir cümle. zaten olayın amacı aktrolleri trollemek, başarılı da olmuştur.
  • aynı doğa kendisi seçildikten sonra istanbul'a sel, deprem ve kuraklık getirdi. seni doğaya yedirmeyeceğiz. kandırıldık deme sonra ve bu söylemin için özür dile.
  • istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu'nun 7 kasım 2019'da gerçekleştirdiği temel atmama töreninde kurduğu cümledir.

anlıyorum, hayatınızda benzetmeden habersizsiniz. kişileştirme (teşhis) nedir bilmiyorsunuz. peki adamın, "bu ağaçlar kesilmedikleri için yürekten teşekkür ediyorlar." anlamına gelen şu doğa sevgisi dolu benzetmesini nasıl ego ile bağdaştıracak kadar algınız kapandı?

cehaletiyle bizi kendine hayran bırakan bu başlığı açan arkadaşa soruyorum.
  • biz de kişileştirme ile durumu ifade edecek olursak "yaprağım konuşsa herhalde böyle konuşurdu" diyebiliriz. şahane bir konuşma olmuş.

gel gelelim bu yaprak kafası ile ilgili bir bilgi vermek isterim. ben de ismail abi gibi doktor bu ne diye sormak istiyorum.

ağaçlar kesilmeyecek dediği için ağaçlar alkışlıyor 1

ağaçlar kesilmeyecek dediği için ağaçlar ağlıyor.

ağaçlar hışır hışır hışır ses ediyor

ekrem imamoğlu bir ayaklı yalan söyleme makinesidir. bunu burada her zaman ifade ettim. siyasetçiler çoğu zaman yalan söylerler ancak unutulmasını beklerler. bu adam yalanını bir de süsleyip tekrar pazarlamaya çalışıyor. kemal kılıçdaroğlu ile başlayan yalan söyleme geleneğinde artık boynuz kulağı geçiyor. hayırlısı bakalım.

bu arada beni lütfen yalan söylemediği ile ilgili dava etsin. adım soyadımla yazıyorum. bir de mahkeme kararıyla tescilleteyim bunu.

bir de savunuyorsunuz.