şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hırvat antonio radic'in yürüttüğü satranç kanalı.

  o kadar güzel bir anlatım ve muhabbeti var ki, satrançla senelerdir hiçbir alakam olmamasına karşın rastladığım andan itibaren bir anda tüm video'larını izlediğim, her gün yeni video'sunu beklediğim, müptelası olduğum kanal olmuştur.
 • youtube'da bir satranç kanalı. maçları analiz edip anlatıyor. en son 15 yıl önce satrançla ilgilenmiş beni bağımlı hale getirdi.

  https://www.youtube.com/…l/ucl5ybn5wlfd8dliegt5qaba
 • takip ettiğim tek youtube kanalı. sahibinin (bkz: antonio radic) güzel bir ses tonu, iyi ve kolay anlaşılır bir ingilizcesi var. bağımlılık yapma potansiyeli çok yüksek.

  eskiden daha çok fantastik ve seçmece maçların analizini yapardı ancak artık formatını biraz değiştirdi. ya eski ve ikonik bir şampiyonun şampiyonluk yolculuğunu anlatan bir seri çekiyor ya da güncel turnuvalarda oynanan ve merak edilen maçları yayınlıyor.

  şampiyonların serüvenlerini anlattığı seriler oldukça bilgilendirici, özellikle bobby fischer'ın hikayesinin anlatıldığı seriyi izlerseniz sadece 1 kez şampiyon olabilmiş fischer'ın neden bu kadar büyük bir satranç efsanesi olduğunu öğrenebilirsiniz. şimdilerde ise jose raul capablanca'nın serisini çekiyor, devamını bekliyoruz.