şükela:  tümü | bugün
 • istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi mezunudur. bakırköy prof. dr. mazhar osman ruh ve sinir hastalıkları eğitim araştırma hastenesi‘nde ihtisasını tamamlayarak psikiyatri uzmanı olmuştur.
 • biraz önce dinledim... kız çocukları'na, hâlâ... gıt çocukları diyen, her konuda bir fikri olan, narsist adam...
 • efsane konuşma yapmış, bilinenleri ters tüz etmiştir. son zamanlarda hiç bir kişiyi bu kadar keyifli dinlememiştim.
  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=w3y4udqvese
 • sosyal medyada dolanan cine5'teki konuşmasıyla kendisinden haberdar olduktan sonra, diğer vidolarını seyretmeye başladım. katıldığı tv programlarında, daha yüzeysel, magazinsel yaklaşımlar bekleyen sunucuları hayal kırıklığına uğrattığı anlar o kadar keyifli ki. örneğin, geçen sene, konunun flört olduğu bi programa çağrılmış kendisi. izlerken bazı yerlerde resmen kahkaha attım keyiften. flört gibi magazinselliğe epey açık bi konun konuşulacağı programda, liberal ekonomiden metalaşmaya, lacan'dan proust'a değinerek konuyu öyle bi derinleştirdi, sağlamlaştırdı ki sevgililikten, kıskançlıktan, sevimli aşk oyunlarından falan bahsedileceğini uman sunucunun dumur hali gerçekten görülmeye değer. bahsettiğim program burda: http://youtu.be/kegpdzbzdla

  mükemmel adammış vesselam.
 • kendisi hakkında çok fikir sahibi olmadan, sadece internet'te seyrettiğim videolarından edindiğim izlenimle yazıyorum ki alanına gayet hakim, konulara oldukça bilimsel, analitik ve de -türkiye gibi bir yerden beklenmeyecek ölçüde- sakin yaklaşımıyla dikkat çekici bir bilimadamı. türk entelektüellerinin muzdarip olduğu bir çok kompleksi de aşmış gibi duruyor. türkiye'de uzman diye medyaya çıkartılan bir sürü soytarıyı düşününce vaha gibi geldi adamın videoları.
 • bakırköy ruh ve sinir hastalıkları mezunu psikiyatrist. aslen ardahan'lıdır. nişantaşında özel muayenehane işletmektedir.
 • şu kelamı etmiş psikiyatristtir;

  "vakitlerden bir vakit,kimi ülkeler öyle yoksulmuş ki zihniyet açığı bütçe açığından daha büyük,çalışmayanlar çalışanlardan daha varlıklymış." *
 • insan beynini bu kadar sistematik ve anlaşılabilir biçimde anlatabilmesiyle ön plana çıkan, başarılı psikiyatrist bir abimiz. en cok merak ettiğim böyle bir psikolojik bilgi birikimiyle günlük hayatını nasıl idare edebiliyor. gidip bakkaldan bira alırken bile adam 10 tane çıkarım falan yapıyor olabilir.
 • yas örgütlenmeden tutulmaz. bu anarşist bir söylem değil, psikolojik bir eylemdir. *

  soma faciası sırasında kurduğu cümledir. ha bi de;

  "amcana pipini göster" diye büyütülen bir çocuğa avrupa'nın en yüksek gökdelenine, en büyük hava alanına sahip olmak elbette ilaç gibi gelir!

  bir de kendileri jacques lacan ı yalamış yutmuştur. böyle otur 5 saat dinle bu adamı.
 • psikeartın "sır" temalı olan son sayısında yine döktürmüştür. vakitlerden bir vakit kapitalizmin getirisi olan ucuz satış stratejelerine en önemlisi de kişisel gelişim kitaplarına güzel giydirmiştir. kendisine psikeart günlerinde de hayran kalmıştık zaten. beğenerek takip ediyoruz efenim.