şükela:  tümü | bugün
  • şahsiyet dizisinde haluk bilginer'in canlandırdığı, alzheimer olduktan sonra kötü insanları öldüren kişi. haluk bilginer'in oyunculuğu ile adamın duyguları çok güzel yansıtılmış.
    ayrıca 1961'de en büyük hayali yuri gagarin ile birlikte çıkmaktır. apartmanlarının en altındaki komünist üniversiteli abilerin kitapları arasından nazım hikmet şiirleri kitabını çalar ve en kısasını ezberler. çünkü bir gün yuri gagarin ve arkadaşları geldiği zaman o şiiri okuyacaktır ve 'bu da bizden' diyerek agah'ı da uzaya çıkaracaklardır.
  • şahsiyet dizisinin henüz yayınlanan ilk 3 bölümüyle birlikte hayatımızda yer edeceğini belli eden karakter

(bkz: haluk bilginer)
  • niyeyse baktığımda hep albert einstein geliyor aklıma saçlardan dolayı sanırım.

tanım: şahsiyet dizisinin baş kahramanı.
  • walter white ile dexter morgan ın karışımı olan karakter. öyle olsa da haluk bilginer den izlemek böyle bir karakteri gayet keyifli.
  • oyuncular kendini kanıtlama evresinde saçma sapan rollerde oynayabiliyor. ama bir eşiği geçip paraya, şöhrete, ilgiye doyunca gerçek potansiyelini ortaya çıkarıyor. agah beyoğlu da haluk bilginer için böyle bir rol bence.
  • haluk bilginerin canlandırdığı türk dizi tarihinin efsanesi olacak karakter
  • haluk bilginer'in can verdiği şahsiyet.

beyoğlu'ndaki kalabalıktan şikayet eder. arkadaşı "e al başını çek buradan o zaman artık, başka yere git" der. agah bey de lafı yapıştırıverir. "ben niye gideyim, benim soyadım beyoğlu, onlar gitsin!"
  • - agah ben, agah beyoğlu. adliyeden.
    - kalemden?
    - eveeet!

hakim beyin agahı eve alışı. muhteşem karakter.
  • -bomba patlıyor 50 kişi ölüyor panik olmuyorsunuz, teker teker ölünce mi panik oluyorsunuz?