şükela:  tümü | bugün
  • şahsiyet dizisinde agâh bey'i canlandıran haluk bilginerin söylediği güzel şarkı. sözü ve müziği dizinin de yazarı olan hakan günday'a aitmiş. düzenlemesini de rubato yapmış. klibi ise haluk bilginer'e yüz bin birinci kere hayran olmak için bir neden olsun diye çekilmiş sanki.

sözleri şöyle:
    bülbül yok
    ve de gül yalan
    ızdırap benim iptilam.

kalmadı hiç nefesim,
    lütfen öldür beni sevgilim.
    kalmadı hiç tâkatim,
    lütfen öldür beni sevgilim.

ah ile
    vah ile
    agâh ile
    geçti bu ömür, öl keyfini sür.
    geçti bu ömür, gel keyfini sür.
    gel beyoğlu'na gel,
    katliam var beyoğlu'nda

öldük aşkına ah pera,
    sarhoş ola ola.
    öldük aşkına aman pera,
    kudura kudura?.

bu da klibi.
  • 2 gündür 400'den fazla dinlemişimdir , haluk bilginer'e resmen saygım arttı .

daha önce de pek çok kez şarkı söylemişti ama bu şarkının dinlenmesi çok ayrı bir zevk veriyor .

"katliam var " derken o genizden çıkarttığı ses var ya şarkıyı başka bir yere taşımış.

haluk baba sen çok büyük adamsın ,ihtiyacın olursa böbreğimi bağışlarım düşünmeden sana .
  • şahsiyet gibi mükemmel bir diziye ancak bu kadar güzel bir soundtrack yapılabilirdi. insanın keyfini yerine getiren bir şarkı olmuş, dinlemelere doyamıyorum. haluk bilginer sen ne güzel adamsın. çok yaşa.
  • "bülbül yok
    ve de gül yalan
    ızdırap benim iptilam."

ses tellerine kurban olduğumun haluk bilginer'in seslendirdiği, baş rolünde oynadığı şahsiyet dizisinin müziği.

pera, beyoğlu falan bitti bile usta...
  • şahsiyet türkiye'nin en iyi dizisi demek için henüz erken. fakat agah makamı türk dizi/film tarihinin en kral soundtracklerinden biri demek için değil.
  • haluk bilginer'in bulunduğu bütün yapımları hem oyunculuğuyla hem de o güzel sesiyle farklı bir noktaya taşıdığını bir kez daha ispatlayan şarkı. hayatımda hiçbir ünlüyle tanışmak istemedim ama kendisiyle ufak da olsa bir sohbet etmek isterdim.
  • öldük aşkına ah pera,
    sarhoş ola ola.
    öldük aşkına aman pera,
    kudura kudura
  • "ben ölmekten çok korkuyorum münir bey. hatta sana bir sır vereyim, bu dünyada herkes ölse, bi tek ben kalsam ona bile razıyım. düşün. o yalnızlığa bile razıyım. '' der başlar.
    "lütfen öldür beni sevgilim" der devam eder..
  • güzel dizinin olağanüstü şarkısı. haluk bilginer’e sevgim fanatiklik boyutunda. adam hep daha iyisini yapıyor, hala şaşırtıyor. ne güzel söylemiş.
    şahsiyet dizisi de güzel ama o kadar, bir tık fazlası değil.
  • dizinin tüm orijinal müzikleri ve şarkıları enfes. ama en enfesi bu.