şükela:  tümü | bugün soru sor
 • televizyonlarin yeni modasi...
  tum dizilerde bir aga var ve hepsi nedense kapadokya gibi garip yerlerde ağalık yapiyor.
  bu arada tüm kadinlarin full makyajli olmasi.
  jeep'ler, jet skiler ve yüzme havuzlari dikkati çekiyor.
  yeşilçam'ın köy filmlerinin 2000'li yillara uygulanmiş hali.
  kadir inanir da bilal inci rolünde.
 • (bkz: asmali konak)
 • (bkz: bonus aga)
  reklamin basinda herhangi birinci bölüm yazdiklarina göre diziye cevirecekler heralde..
 • bir tarafta ağanın paşanın sosyetenin, bir tarafta da beslemenin yoksulun garibanın hayatından kesitler sunan furya diziler.

  bu dizilerin son zamanlarda bu kadar prim yapmasının bunların prime time denen saatlerde reyting tulumları çıkartmasının altında yatan gerçek kafaları karıştırmakta sosyal sapta beni dedirtmektedir.nedir peki bu eşeğin sikini sanki iftar sofrasında pastırma gibi börek gibi görmemizi sağlayan dehşetengiz ana tema ve/veya sinema dehası ve veya atinanın rehası? bul karayı al parayı dön köşeyi döşe meşeyi tarzında verilmek istenen kısa yoldan kalburüstü olmak son model jiplerle sosyeteye dalmak fikrinin çekiciliği mi ki son tahlilde bu "siz de onlar gibi olabilirsiniz alın bakın kaçırmayın juice by seymen ağa.." tadındaki mesaj mı dimağlarda serin ve rahatlatıcı duş etkisi yaratan, tostumu yedim bekliyorum etkisi veren?
  kazın ayağı sorunsalı çerçevesinde aldığımız mesaj gayet basit.sol gösterip sağ yemenin tam ortasına düşer gibi bence bu dizileri çekici kılan ağası bacısından ziyade beslemesi garibanıdır! genellikle elinde viski kadehiyle para babası sorunların içinde boğulur binbir entrikayla cebeleşir anlıcanız mutsuz mu mutsuz gözükürken neşeyle kırlarda koşarcasına mutlu ve müreffeh "küçük" dünyalarında pek bi tatmin olmuş yaşayan besleme nin bu halet i ruhiyesi verilmek istenen mesajdır bence. bak koçum adamın bok gibi parası var ama mutsuz , bak diğerine fak-fuk ama nasıl mutlu!bırak köşe dönmeyi servet düşmanlığı yapmayı otur oturduğun yerde "küçük" mutluluklarınla, bu düzen böyle yoksa fak yu dur bence girişi de gelişmesi de reklam arası ve sonu da bu dizilerin.gerisi de gelecektir zira bu budur. *
 • bir de küçük ağavardı vakti zamanında her ne kadar durumu biraz farklı olsa da.
 • şehir ağası ve beslemesiyle diğer bir örneği için (bkz: bir istanbul masalı)
 • (bkz: kekofili)
 • son birkaç yılda boşlukları padişahlı paşalı diziler tarafından doldurulmuştur.