şükela:  tümü | bugün
  • bu mekanda su boregi yenir. baklava yufkasindan su boregi yaparlar.
  • burma kadayıfı için ölürüm desem abartmış olmam. o kadar lezizdir yani.
  • bir ara samsun'da ciftlik caddesi'nde bulunan baklava salonu. el yikama yerinin ustunde yazan
    "ye ağam baklavasını
    içme suyu
    yakarsa yaksın" dizeleri ilginç bir teslimiyetçilik, derviş sabrı içerirdi. baklavanın yanında su satamadığından mıdır yoksa baska bir sebepten midir bilmiyorum ama kapandı gitti sonra. velakin baklava, şöbiyet görünce hala benim aklıma o dizeler geliyor , tatlıyı yedikten sonra suyu kafama diklerken ağam baklava'nın sahibine "hadi len ordan" diyorum.

adam baklavacıyı kapattı gitti kurtuldu. benim bilinçaltımı kim kurtaracak o teslimiyetçi dizelerden sorarım size.
  • izmir buca'da da şube açan tatlıcı. adında da anlaşılacağı gibi ilk gittiğimde baklavasını yedim ve tek kelimeyle mükemmeldi. tatlılarının lezzetine göre fiyatları da gayet uygun, tavsiye olunur.
  • burada havuç dilim baklava ve dondurma kombinasyonu yaparak nirvanaya ulaşılabilir böyle de müthiş bir yerdir.
  • baklavasının lezzetinde fıstığın cömertçe kullanılmasının payı olan tatlıcı.bence izmir'deki en iyi baklavacı.

hangi ürününün tadına baksam parmaklarımı yiyorum.gerçekten çok başarılılar.

ancak dondurmasını da beğenmekle birlikte biraz fazla şekerli buluyorum.şeker oranını biraz düşürürlerse özsüt ile dondurma konusunda yarışabilirler.

umarım şu anda ağzımdan akan su, laptopun anakartını yakmaz.
  • son zamanlarda yediğim en iyi baklavayı yapan mekan. dişlerinizi kullanmadan dilinizle damağınız arasına sıkıştırınca parçalanan bir baklava düşünün. işte öyle bi şeydi.
  • gezi olaylarından sonra asla ve asla gitmeyeceğim ticarethane
  • baklavasını bilmem ama dondurması nefistir. çarşıdan uğramadan geçemezsiniz.
  • binali yıldırm'a "izmire binali yıldırım lazım" yazılı baklava hediye eden kişiye ait olan tatlıcı.

sipariş verdiğim taktirde, bu özel tasarım baklavaların üzerine;

"hırsız başkan"

"katil uzun adam"

"çalmaya doyamadık" ya da

"yediğimiz kaba sıçtık"

diye yazıyorlar mı çok merak ediyorum.

an itibariyle tüm ilişkimi kestiğim, eşe dosta aynı tavsiyeyi verdiğim ticarethanedir. unutma veysel murat efendi, "bugün yediğin hurmalar, akp gidince biyerlerini tırmalar".

http://www.milliyet.com.tr/…zmir-yerelhaber-101765/