şükela:  tümü | bugün
  • dürzünün biri nakaratı bu şekilde olan bi şarkı yapıp çıkmış ortaya, hatta buğday pazarında anırıyodu delicesine... sordular millete, “çok güzel bi şarkı” gibi yorumlarda bulundu sığır millet, hele; zevzek tipli, uzun boylu ve en az boyu kadar uzun bi buruna sahip, aciz-özenti tip bi kız geçiyodu, oğlan yolunu kesti bunun, salak karı: “aha beni beğendi” diye kudurup oğlanın üstüne atlicaktı nerdeyse, “süper bi şarkı” diye de yorum koydu kendince... bitirim zeki’ye zktireceksin bunnarı sabah akşam...
  • halk arasında afrodizyaklara verilen genel ad.
  • aşmış reklam repliği
  • yanlis hatirlamiyorsam zeki alasya - metin akpinar kabarelerinden birinde gectikten sonra dilimize yerlesmis olan bir deyim. ve yine yanlis hatirlamiyorsam metin akpinarin canlandirdigi magara adami tiplemesi tarafindan cinsel birlesmeyi ifade etmek icin kullanilmistir.
  • buna benzer bir de dis cekmekdeyimi vardir eskilerin,dedem kullanirdi.
  • cinsel tabularla uğraşmaya devam eden toplumumuzun , gereksiz yere kasılmak adına türettiği bir ikileme daha.
  • yansıma sözcükler kategorisinde olduğu düşünülüp , bebek yapmak manasına geldiği de söylenebilir.
  • - efendim fındık satışları düştü
    - hemen birşey yapalım o zaman !
    - efendim 5 sene önce bir reklam yapmıştır hatırlarsanız. tekrar yapalım
    - evet şu aganigi naganigi değil mi?
    - evet efendim
    - çağarın o zaman reklamcıları

--

brief verilir, reklamcılar çalışmaları hazırlar firmaya getirir

--

-efendim bakın şöyle bir konsept bulduk, işte böyle, fındık anlatılacak şu anlatılacak bu anlatılacak. eski reklam serisi gibi şu şu şu özellikler bahsedilecek. arada tabii ki aganigi naganigi de var
    - gençler biz geçen sene en çok aganigi naganigiyi sevdik. diğerlerini boşverin
    - ama efendim bakın o zaman insanlar yanlış anlar, konsept oturmaz, esprinin biryerine su kaçırmış oluruz, eksik bilgi veririz tüketci.
    - yok yok.. siz dediğimi yapın benim. aganigi hahahah bizim emmi vardi 3 hafta onu söyledi. emmi bile begendiyse iyidir o
    - ama efendim müşteri karakteri, doğru adım ...
    - aaa işte aganigi dedik hadi bakalim bekliyorum

2. reklam kuşağı şeklinde ortaya çıkmış olabilir. güzelim espriyi can sıkıcı hale getirdiler.
  • adamın "tansiyona sinir bozukluğuna iyi gelir" derken dönüp fındığa öyle bir psikopat bakışı var ki, sinir bozukluğuna iyi geldiğine zorluyorum zorluyorum kendimi inandıramıyorum. bir de dağa taşa tırmanıp karı diye hönkürmez mi eşşek sıpası?
    terbiyesizde ne sinir kalmış ne edep. fındık dediğin adamı böyle yapıyorsa benim hayatımdan eksik olsun be arkadaş.