şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ümraniye-çekmeköy-sancaktepe üçgeninde (üç ilçe de dahil) yaşanılacak en iyi sitedir.
  açık havuzu olmayan, olup da haremlik selamlık uygulanan, otoparkı olmayan, olup da misafirleri dışarda bırakan, spor salonu olmayan, olup da üyelik aidatı alan yerlerle kıyaslanınca gerek insan profili gerekse sosyal alan olarak en yakındaki sitelere 10 basar.

  aidatı uygundur (en yükseği 395 lira) ve buna spor salonu, açık kapalı havuz, sauna, buhar odası, sosyal tesisler, güvenlik, asansör, otopark kısacası her şey dahildir. hemen komşusu açık havuz ve adam gibi kapalı otopark bile bulunmayan a.m.'da bile 600 liradan "başlıyor" aidatlar.

  çocuğunuz ve eşinizle istediğiniz zaman açık kapalı havuzu kullanabilirsiniz. hemen yakındaki n.k. gibi kadın günü erkek günü yoktur.

  3 katlı, avm seviyesinde kapalı otoparkı vardır. diğer siteler gibi 1 araç hakkı, 2 araç hakkı, misafirler dışarda bırakacak gibi saçma kuralları yoktur, yetiyor ve artıyor bile.

  içerisinde yüzme havuzları, tenis kortları, basket sahası, çocuk parkları, koşu parkurları ve 2 ayrı piknik alanı vardır. halı sahası bile vardır. diğer sitelerdeki gibi 1 park bir basket sahasıyla sosyal olunmuyor.

  sosyal tesisinde market, kuru temizleme, ütü, cafe/restoran, çocuk kulübü, kuaför, müzik kulübü gibi yerler vardır. ismini vermek istemediğim bazı sitelerdeki gibi sosyal tesis sadece kuran kursundan ibaret değildir.

  site içinde site gönüllülerinin yaptırdığı kedi barınağının da olduğu 1000 metrekareden daha büyük bir çamlık ormanı vardır. site sınırları içinde kediler köpekler kaplumbağa ve tavşanlar gönül rahatlığıyla gezerler.

  en güzeli de insanlarıdır. piknik alanında mangal yapıp rakı içenler, ayran içenlerle selamlaşırlar, sohbet ederler. çocuklar beraber oynarlar. bisiklete binerler.

  ayrıca haftanın her günü ve günde 3 defa kadıköy, üsküdar gibi merkezlere ücretsiz servis vardır ve daha sıçtığına şahit olmadım.

  avukatı değilim, hayranıyım.

  edit: bazı site isimleri sansüre uğradı.
 • 3,5 senedir sakini olduğum site. çok enterasan bir bağımlılık yaratıyor. istanbul'a ilk geldiğimde yakın bir arkadaşım sayesinde dahil olduğum ancak kesinlikle burda yaşamam, çok şehir dışında, yakında evleneceğim zaten diyerek geçici olarak 1+1 kiralayıp başlayan maceram, evlenince hadi daha büyük daireye çıkayıma ve ev almaya karar verdiğimde ise istanbul gibi yerde burdaki komşuluk ve dostluk ilişkilerini bir daha bulamam diyerek bu siteden ev sahibi olmaya kadar evrilmiştir. yani bağımlılığın sebebi site özellikleri v.b. değil site sakinleri, esnafı ve teknik personeli. sonuçta bu site yukarı dudullu'da muhite baktığın zaman çölde vaha gibidir içinde yaşayan insanlar sayesinde.
  sevgili suser komşum depozitonu yakma sürecinde karar vermene yardımcı olur belki, sitenin basiretsiz, yeteneksiz bir yönetimi var ama 1111 dairenin çoğunda da demokratik yollardan o yönetimi dize getirecek insanlar yaşıyor. koku ve gürültünün geldiği işletme için site sakinleri olarak gerekli şikayetlerde bulunuyoruz. (yönetim bir işe yaramadığı için iş başa düşüyor.) işletme faaliyete geçmeden şikayet edilen kurumlar işlem yapamıyorlar. günün sonunda ya uygun koşullarda çalışmaya başlayacak ya da kapatılacak. ancak bu durum sitenin aidat zammı yapmaktan başka bir işe yaramayan bir yönetime sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. son olarak "bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada yaşayın; çünkü komşularınız güzel insanlardır" benzerinde çok sevdiğim bir söz var ve bu sitede yaşayan gönüllülerin kurduğu bir kedi barınağı mevcut, sitedeki sokak hayvanlarının hiçbiri de insanlardan kaçmaz. umarım sizi mutlu edecek kararı alırsınız.
 • uzun yıllardır sakini olduğum site.
  sitemizin yanında açılmak istenen ve komşularımızın rahatsız olduğu mobilya boyahanesi için mücadelemiz sürüyor ve sürecektir. doğa dostu, hayvan dostu, çocuk dostu, insan dostu çizgimizde çocuklarımıza miras bırakacağımız bu vahayı gerektiğinde ağaoğlu'na, gerektiğinde yönetime, gerektiğinde de çevre müdahalelere karşı elbette koruyacağız.

  lakin, site profiline, sosyal imkanlara, çevre sitelerin aciz durumuna, arap ve suriyeli sitelerine bakmadan, daha ruhsatı bile alınmamış bir boyahane adına 2 yorum okuyup da "kaporayı yakacağım" diyen kişiler mümkünse bir dakika beklemeden yaksınlar kaporalarını. çünkü burada mutlu olmalarına imkan yok. hayatları mücadele ve stresle geçecektir.

  çünkü bazen ne kadar mücadele ederseniz edin elinizden bir şey gelmediğinde elinize klavye alıp yazmaktan ve sorumlulara isyan etmekten başka elinizden bir şey gelmiyor maalesef. söz konusu boyahane sitemizin yanında depo olarak kullanılan ve mülkü ali ağaoğlu'na ait olan bir yerdi. site dışında bir mülkün kime nasıl kiralanacağına doğal olarak karar verme şansımız yok, adamın malı. ama denetleme ve müdahale etme şansımız var. bunun için de belediye, zabıta, valilik, çevre koruma gibi kurumları harekete geçirdik, cezalar kestirdik, ruhsat alınıp başladığında da ölçümler yapılarak insan sağlığına zararlı etkenler tespit edilirse kapatma yoluna kadar gidecek bir süreci başlatacağız. tabi ki önceden yılıp kendi kapatmazsa. fakat ardından gelecek yeni kiracı bir kurban pazarı da olabilir, demir çelik doğrama atölyesi de olabilir ve bu mücadele devam eder. önemli olan ağa ile konuşarak gerekirse bedelini de ödeyerek bu bölgesi siteye kazandırmak. yoksa bu şarkı bitmez.

  ikinci olarak da sitede bazı saf arkadaşlarımızın "imza toplayalım, yönetimi ele geçirelim, dava açalım, noterden ihtarname verelim, ağaoğlu'ndan yönetimi alalım" gibi beyhude çabaları var. ağaoğlu ikinci bir olağanüstü seçime kadar 25 yıllığına yönetimin sahibi. 1100 daireden kesilen ortalama 380 lira aidat (aylık 400.000 tl) daha kasaya girmeden yüzde 25'i ağaoğlu'na isim hakkı olarak gidiyor. yani aylık 100.000 tl hiç bir şey için para ödüyoruz ve haklı olarak insanlar "ne alaka" oluyor.

  şu alaka:
  eltes inşaat batıp da ağaoğlu bu siteleri kaba inşaat halinde satın aldığı vakit sosyal tesisler, yan taraftaki devasa depo ve spor alanlarının mülkünü kendi üzerine devralmış durumda. tapusu adamda yani. inşaatlar satıldığında da tapular verilirken sadece daire payınız vardır, arsa payı yoktur. yani yarın yönetimi ağa'dan koparmaya çalıştığınızda kendisi, sosyal tesislere, piknik alanına, halı sahaya, tenis kortlarına, çamlık alana aynı gün kilidi vurabilir, evinizden otoparkınıza, otoparkınızdan evinize huzurlu ve uygun aidatlı bir hayata yelken açabilirsiniz. bu adam uyanık.

  ama şu da bir gerçek ki ağa'nın sitede yaşanan bu sıkıntılardan haberi yok. son 1 yılda 2-3 defa geldi selam verdi hal hatır sordu gitti. ama onu da yandaki çekmeköy park parlatması olarak yordum. ve bu durumları kendisine aksettirmemek için de azami çaba sarfediliyor. olay kendisine iletildiğinde ve randevu alınıp karşılıklı oturup ikibin medeni insan gibi konuşulduğunda sorun çözülecektir. çünkü kendisi şu anda sitemize çok yakın çekmeköy park isimli bir proje üzerinde çalışıyor ve en azından bu aralar kötü reklama gelmez diye düşünüyorum.

  ben sitemizde yönetimden şahsen memnun ama yönetimin de eli kolu bağlı olduğuna inanan minik azınlıktayım. facebook grubumuza kalsa ne basiretsizliği ne beceriksizliği kalmayan yönetimi yıkıp çekmeköy park önünde kendini zincirleme eylemi yapacak sağlam bir kitlemiz var.
 • 8 yıldır oturduğum site. çok iyi dostluklar kurduğumuz eltes güneşinde 8 yılda 3 daire değiştirdik fakat gitmeyi hiç düşünmedik. şimdiye kadar çevremdeki bir çok kişinin bu siteye taşınmasına ön ayak oldum. siteye ulaşım çok kolaydır site servisi ücretsiz ring seferleri yapar. dayanışma hat safhadadır. 1600 + üyesi bulunan kapalı facebook grubunda seviyeli tartışmalar yaşanır. aslında sitenin yapımına eltes inşaat tarafından başlanmış ancak maddi sebepler sebebiyle ağaoğlu tarafından bitirilmiştir. binalardaki tek handikap balkonsuz oluşudur. buna rağmen sitede bulunan mangal ve piknik alanında her gün mangal yelleyebilirsiniz. toplam 1111 haneden oluşmasına rağmen sosyal alanlarda aşırı bir yoğunluk yaşanmaz. özetle insanın olduğu her yerde yaşanacak ufak tefek sorunlar dışında büyük bir sorun yaşanmamıştır. uzun lafın kısası bana göre ağaoğlu şirketinin yaptığı en yaşanılası yerdir.

  not: kiracıyım
 • okuduklarımdan anladığım kadarı ile, hayatında baba figürüne ihtiyaç duyanların yaşaması için yapılmış bir site.

  (bkz: father figure)
 • bir zamanlar my club üyeliğiyle faydalandığım spor salonunu içinde barındıran börtü - böcek, çayır - çimen temalı huzur veren ağaoğlu sitesi. üzerinde düşünmüştüm ağaoğlu'nun böyle bir site yapabileceğini hayal bile edememiştim. eltes inşaatla başlamış ağaoğlu tarafından bitirilmiş meğersem. beni yanıltmadı gene ağaoğlu. sen medeniyeti hep beton sanmışsın.