şükela:  tümü | bugün
 • ümraniye-çekmeköy-sancaktepe üçgeninde (üç ilçe de dahil) yaşanılacak en iyi sitedir.
  açık havuzu olmayan, olup da haremlik selamlık uygulanan, otoparkı olmayan, olup da misafirleri dışarda bırakan, spor salonu olmayan, olup da üyelik aidatı alan yerlerle kıyaslanınca gerek insan profili gerekse sosyal alan olarak en yakındaki sitelere 10 basar.

  aidatı uygundur (en yükseği 395 lira) ve buna spor salonu, açık kapalı havuz, sauna, buhar odası, sosyal tesisler, güvenlik, asansör, otopark kısacası her şey dahildir. hemen komşusu açık havuz ve adam gibi kapalı otopark bile bulunmayan a.m.'da bile 600 liradan "başlıyor" aidatlar.

  çocuğunuz ve eşinizle istediğiniz zaman açık kapalı havuzu kullanabilirsiniz. hemen yakındaki n.k. gibi kadın günü erkek günü yoktur.

  3 katlı, avm seviyesinde kapalı otoparkı vardır. diğer siteler gibi 1 araç hakkı, 2 araç hakkı, misafirler dışarda bırakacak gibi saçma kuralları yoktur, yetiyor ve artıyor bile.

  içerisinde yüzme havuzları, tenis kortları, basket sahası, çocuk parkları, koşu parkurları ve 2 ayrı piknik alanı vardır. halı sahası bile vardır. diğer sitelerdeki gibi 1 park bir basket sahasıyla sosyal olunmuyor.

  sosyal tesisinde market, kuru temizleme, ütü, cafe/restoran, çocuk kulübü, kuaför, müzik kulübü gibi yerler vardır. ismini vermek istemediğim bazı sitelerdeki gibi sosyal tesis sadece kuran kursundan ibaret değildir.

  site içinde site gönüllülerinin yaptırdığı kedi barınağının da olduğu 1000 metrekareden daha büyük bir çamlık ormanı vardır. site sınırları içinde kediler köpekler kaplumbağa ve tavşanlar gönül rahatlığıyla gezerler.

  en güzeli de insanlarıdır. piknik alanında mangal yapıp rakı içenler, ayran içenlerle selamlaşırlar, sohbet ederler. çocuklar beraber oynarlar. bisiklete binerler.

  ayrıca haftanın her günü ve günde 3 defa kadıköy, üsküdar gibi merkezlere ücretsiz servis vardır ve daha sıçtığına şahit olmadım.

  avukatı değilim, hayranıyım.

  edit: bazı site isimleri sansüre uğradı.