• william gaddis'in şu sıralar everest yayınları'nca zeynep alpar çevirisiyle yayımlanan kitabı.

4 yıl önce verilmiş mutereddit tedirgin uktesi bu.
  • maalesef basımı bulunmayan kitaptır.
  • (bkz: aga be aga be)
  • kitabın edebi ve teknik özelliklerinin dışında aslında esas mühim özelliği yazarının kanser tedavisi görürken ve mutlak ölüm gerçeği altında kaleme alınabilmiş olmasıdır.

william gaddis, bilinç akışı tekniği ile bu kısa romanında batı düşüncesinin otomasyon ile ilgili kısmını kat ederken (bunu otomatik piyano üzerinden yapar) kullandığı ilaç yüzünden bilincindeki asabiyet değişimlerini de kelimelere yansıtır.

klasik cümle kurulum yöntemlerini zaman zaman yadsıması ve yoğun bir referans verme hissi içerisinde okuyucuyu zorlasa da, kıyısında olduğu ölümünden sonra yayınlanmasını istediği romanında yazarlığından ödün vermez, anlaşılmaya çabalamaz; yalnızca bilincini ortaya döker.
  • agapeye ağıt isimli kitap. 140 sayfa kitabı 1 haftadır bitirmeye uğraşıyorum. birkaç sayfa okuyup başka kitaba geçiyorum. bir haftalık süreçte 4 kitap bitti ama bu ilerlemiyor maalesef. kitap full referanslarla dolu ama maalesef bana ağır gelen kitaptır.
  • ic anadoludaki pekistirilmis iktidar partisi.
hesabın var mı? giriş yap