şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: agharta)
 • (bkz: ergenekon)
 • asla ama asla bir tarikat olmayan dünyanın dört bir yanında ismi geçen efsanevi ülke.
 • bu islerin ustasi aytunc altindal hakkinda soyle demis:

  efsanenin sanıldığı gibi 600 yıllık bir tarihi olmadığını söyleyen altındal, agarta efsanesi’nin 120 yıl önce helen aglvastik isimli rus bir araştırmacı kadın tarafından ortaya atıldığını söyledi. altındal’a göre, agarta hakkında inceleme yapılamasını isteyenler arasında musatafa kemal atatürk de var.
  agarta’nın dinsel bir içerik taşıdığını ve temel amacın kişilerin kendilerini yaşamdan uzaklaştırarak din hakkında düşünme olduğunu söyleyen altındal, “agarta bir tarikat falan değil. bu inanca sahip olan kişiler dünyanın en pasifist kişileridir. bırakın darbe yapmayı, bu inanca sahip olanlar başka insanlarla bile görüşmek istemezler. bir zamanlar hitler bu agarta meselesini kafasına çok takmıştı. hatta avusturyalı düşünür rudolf steiner agarta düşüncesinin savunucularındandı ve büyük bir pasifistti, hitler onu öldürtmek bile istedi” diye konuştu.
  yabancıların agarta ve darbe kelimelerinin yanyana kullanılması durumunda güleceğini belirten altındal, atatürk’ün de bir zamanlar agarta efsanesi’yle ilgilendiğini söyleyerek, “atatürk 1936 yılında hindistan’a başında bir subayın bulunduğu 3 kişilik bir heyet göndererek agarta’nın araştırılmasını istemiş. ne tür bir sonuç çıkmış, bunu araştırmak lazım” dedi.

  http://www.nethaber.com/…ayla-ataturk-de-ilgilenmis
 • birin ogullaridir. bilge kisilere egitim veren 6 inisiye merkezi vardir bu merkezlerden en bilineni daha dogrusu oldugu seklinde dusunuleni tibet'tedir. cok eskiden anadoluda da bir merkezleri oldugu varsayilmis ama diger sambala merkezleri gibi kanitlanmamistir.

  aksi yonde diger ( karanlik ) merkez ise belial ( belialin ogullari )'dir.
 • ergenekon örgütünün kökeni olduğu iddia edilmiştir. tabii ki doğrudur. tapınak şövalyeleri de bunların orta doğu ve sonradan da avrupa kolunu oluştumuşlardır. nazilerin de aynı bokun laciverti olduğu, demokratik çevrelerce kabul gören rivayetlerdendir. hiç şüphesiz en doğrusunu hocaefendimiz bilir.

  agartacılar, ergenekoncular, tapınakçılar ve dahi naziler kara tanrı baphomet'e taparlar, ayinleri genellikle "umşala umşala hoy" duası eşliğinde kırk bakirenin kanıyla aromalandırılarak gerçekleşir. insan suretlerini attıklarında çoğunun pullu derili, 8 bacaklı ve çifte anüslü olduğu görülebilir. boş zamanlarında darbe yapar, demokraaatik sürece taş koyarlar. henüz inisiye edilmemiş (bkz: çaylak) olanların darbe planları sadece örgüt yöneticileri tarafından incelenir, diğer üyelerce görülemez. ilk bir ay içinde 10 adet darbe planı yapmayanların agarta hesapları silinir, bacakları anüsleri falan normal kalır, bildiğin insan olurlar yani. geri kalan hayatlarını tuncay özkan'ın himayesine sığınmaya çalışarak geçirirler.

  agarta'nın geçmişteki eylemleri arasında sivas katliamı, 6 7 eylül olayları, susurluk kazası, 17 ağustos depremi(bkz: 7nokta4 yetmedi mi), kennedy suikasti, manhattan projesi ve moğol istilası gibi örnekler bulunmaktadır. örgütün en korkunç özelliği, kimseye farkettirmeden devletin, basının falan her tarafına çöreklenmiş olmalarıdır. ticaret odası başkanlığı yapanı da görülmüştür, general rütbesi olanı da, başyazar olanı da. herkes örgüt üyesi olabilir, anlamak neredeyse imkansızdır. en masum, en heykeli dikilesi kişiler bile ergenekon böceği çıkabilir. dikkatli olmak gerekir.

  allah ve dahi bediüzzaman said nursi bizi, milletimizi, abileri, şakirtleri, demokratları ergenekon ve agarta'nın şerrinden korusun, tüm ergenekoncuların da tez zamanda kafalarına risale düşsün işşşallah (bkz: beddua)

  amin.
 • ertugrul ozkok'un yazisindan ogrendigim kadariyla, ergenekon iddianamesinde bunlarin da adi geciyormus. iceri almasalar bari.
 • dördüncü boyut ve üstünün gelişkin ırkı olan agartalıları düşman sanan dinci güruh bir tanesiyle karşılaşsa göreceği iman karşısında nutku tutulur gözleri kararır ayakları tutmaz elleri titrer.
  kapadokya civarında dolaşsınlar karşılaşabilirler.
 • (bkz: agatha)
 • ergenekon iddianamesini sulandıran bir başka konudur.