şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geçen gün bilmediğim için resmen azarlandığım toka markası,tabi insan bi tokaya 98tl verince herkes bilsin istiyor
 • bir arkadaşımın annesinin deyimiyle: kazıkçı itler
 • yönetmenliğini michael apted'in yaptığı 1979 tarihli film. agatha christie'nin yaşamındaki 11 günlük kayıplara karışmasını varsayımlara dayalı açıklamasını anlatır. agatha, apted'in öne süreceği varsayımsal nedenleri merakla bekleten bir film. ama bu beklentilerin tümü apted'in sinemasını sevmiş olanlar için memnun edecek kadar parlak bir sonuca ulaşamıyor. çünkü apted'in filminde, agatha'nın kayıplara karışması, yazar agatha christie'nin romanlarından birinin olay örgüsünü andıracak biçimde açıklanıp sonuca bağlanıyor. agatha'yı, 1920'ler ingiltere'sinde, vittorio staro'nun nefis retro görüntüleriyle bezenmiş zarif bir kaplıca kentinde geçen olağanüstü bir vanesa redgrave gösterisi olarak seyretmekte mümkün. agatha, redgrave'in michael apted'ten çok daha fazla şeyler başardığı bir film. o ve dustin hoffman, filmi apted'in belki de hiç amaçlamadığı alana, geleneksel aşk filminin parodisi sayılabilecek bir düzleme çekiyorlar ve çokta iyi ediyorlar.
 • saç tellerini tek tek koparmak üzerine ihtisas yapmış olan tokalara sahip marka...

  yok kirilinca değişiyormuş, yok tamir ediliyormuş... hikaye!!!
 • 3 ay kullandiginiz tokayi gidip degistirebildiginiz ve bu sekilde biraz olsun verdiginiz paradan daha cok faydalanabileceginiz toka markasi.
 • köpek şeklindeki tokasının muhtelif ebatları bütün tikky* kızların saçlarını süslüyor. hatta iddia ediyorum, türkiye'de son birkaç aydır çakması en çok satılan ürün, bu tokadır. kadınlara şiddet uygulanmasının çok kötü bir şey olduğunun bilincinde olmasam, yemin ederim, bu tokayı takan kızlarda insan içine çıkacak hal bırakmam. bu kadar çirkin bir tasarımın bu kadar popüler bir ürün haline gelmesine, türklerin "pahalı olan, güzeldir" anlayışı sebep olmuş olması muhtemel. bir benzeri için (bkz: ugg).
 • çeşitli bijuterilerden aldığım ve iflah olmayan tokalarımı attım, bunun üzerine toka almak üzere yöneldiğim fransız marka. tahminen 10 toka parası verdim , 10 yıl kullanacam kısmetse.
 • kari rueslatten; spindelsinn albümünden, masalımsı bir tadı olan ve garip bir öyküyü anlattığına inandığım leziz parça.

  se hva jeg ser
  fra tarnet i nord
  jeg onsker meg hjem
  til slik det en gang var

  hore dem si
  du kan aldri dra
  men, de vet vel at jeg
  lar vinden vise vei

  "mitt navn er agatha",
  sier hun og tar min hand
  "se at det er jeg som vil lede deg"
  sier hun, agatha

  nar jeg drar ut
  vet jeg hun er her
  for a si hva hun ser,
  for a si hvor jeg skal ga

  "mitt navn er agatha",
  sier hun og tar min hand
  "se at jeg er den som vil lede deg hjem"
  sier hun, agatha

  agatha sier, "jeg er den
  som vil lede deg hjem"

  "mitt navn er agatha",
  sier hun og tar min hand
  "se at jeg er den som vil lede deg hjem"
  sier hun, agatha
 • minority report daki dişi kahinin adı.
 • minority report'ta samantha morton tarafından canlandırılan karakter.