şükela:  tümü | bugün
 • agave şurubu doğal bir tatlandırıcıdır.şurup agave kaktüsünün içindeki sıvıdır,anavatanı kuzey ve güney amerikadır.agave şurubunun metabolize edilmesi daha kolaydır.kana daha yavaş karıştığı için kan şekerinin yükselmesine neden olmaz,diyabet hastaları bal,beyaz şeker yerine çok az ölçüde bu şuruptan tüketebilir.
 • sanılanın aksine diyabet hastaları için sunulan ilaç ya da benzeri bir gıda takviyesi değildir. bu hastalıklara yakalanıp henüz tatlı yiyeccek ve içeceklerden vazgeçemeyenler için geçici bir çözümdür. hakkında verilen raporlarda
  "şeker hastası olan kişilerde agave şurubunun kullanımı normal beyaz şekere oranla daha sağlıklıdır. " ifadesi yer almaktadır. yani sadece "beyaz şekere oranla daha iyidir."
 • infuliencerlarin yeni gözdesi.
  bununla cheesecake yapıp çok sağlıklı şekilde tüketirler.

  ama gerçekte sağlıklı mı?
  tabi ki hayır.

  bunu da buraya bırakayım; agave bitkisinden üretilmekte ve şeker yerine sıkça kullanılmaktadır. ancak içeriği incelendiğinde şekerden daha yüksek oranda früktoza sahip olduğu (%85 oranında) için daha sağlıksız olduğuna karar verilmiştir. makalenin başında bahsedildiği gibi yüksek früktoz, obezite başta olmak üzere birçok sorun doğurmaktadır.
 • şeker için iyi bir alternatiftir. organiktir.
 • sorbe ve kokteyl yaparken kullanıyorum. özellikle soğuk içecek karışımlarinda büyük yardımcım çünkü şeker atarsam erimesini beklemem gerek ve ürün soğuk olduğu için şeker erimiyor.

  bal kullansam balın glisemik indeksi yüksek boğazy yakabilir.

  genel olarak yaptığım ürünlerde sıkıntı yok ama uzun vadede ne olur bilemem.

hesabın var mı? giriş yap