şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zevk alınan ufak sapıklıklar kıvamında, hardest veya multiplayer modda düşmanı zar zor yenmeye ramak kala son köylü ile acaba ne tür şeyler yaparak toparlanmaya çalışıcak diye kendi haline bırakılan son köylüdür, özellikle bilgisayara karşı oynayıp saatlerce hile ile odun, altın toplayan bilgisayarın aciz bir şekilde neler yapabileceği izlenir. insan o son köylüyü izlemeye doyamaz , zavallım bir maden ocağı açar, bir odun keser, bir kuzu güder, uğraşır durur gariban..
  • son nefer olduğu halde canla başla mücadeleye devam eden emekçidir. genelde sonu pek iyi olmaz.
  • windows 98 de demosu olan oyun, oyunun mantığını ve hilelerini öğrenene kadar nerde lan bu amele dediğim son adam
  • yeni bir köy binası kurmak için çoktan topuklamıştır.
  • tek başına birimler yapmasını, kaynak toplamasını, merkez binasını kurarak kendisine yeni yoldaşların çıkmasını sağlayıp tekrar belli bir güce ulaşarak devlet olmasını ve beni yenmesini! izlemek isterdim. ben yapmadım
    i am legend in age of empires.
  • ispanyol olup kaledeki upgrade'i yapılmışsa tek başına bir halberdier'i indirebilecek güçtedir.
  • landan multiplayer oynadığınızda bunu yokedemezseniz partnerine sığınıp partnerinin trade ve product unit'i olur.
  • age of'ta alternatif savaş kazanma metotlarından biridir. bunun muadili empire earth'te ortaçağ'da çıkan barbarian, endüstri çağı'nda çıkan partizan karakterleriyle yapılır. diğer karakterlerin aksine bunlar ormanlık arazilere girebilirler, bir tanesini ücra bir köşeye saklarsanız karşı taraf pes edip teslim olmak zorunda kalır. yalnız tek seferde işe yarar...
  • kalelerden basılacak spies upgrade'i ile 200 gold karşılığında haritada kabak gibi belirecektir.

not: 1 vs 1 oynadığınızı varsaydım. yosss.