• yakında steam' e geliyormuş. muhtemelen ek paketini* falan içeren, widescreen' i, çözünürlüğü boku püsürü falan günümüze uyarlanmış bi versiyonu olacak sanırım. age of empires 2 hd' de olduğu gibi yani.
  • steam'e gelmesini dört gözle beklediğim oyun. hey gidi günler.
  • 23,99 dolardan ön siparişe açılan oyun. 8 mayıs'ta çıkacak ve o zaman fiyatı 29,99 olacak.
  • fiyat söylendiği gibi 30 dolar civarındaysa ne getiriyorlar diye merak ettiğim oyun. age of empires 2 hd gibi olacaksa 30 dolar çok yüksek bir rakam. hakikaten bir genişleme paketiyse eğer age of serisinin oyunlarını bir raya sonunda oturtuyorlar demektir. bekleyip göreceğiz.
  • rusya'da olmanın verdiği avantajla 399 rubleye, yani 23 liraya ön siparişini verdiğim oyun. titans ek paketiyle gelmesi ise en güzel hislerin tercümanı.
  • pre-load edilebilmektedir.
    edit: 1.6 gb gibi bir boyutu var.
  • bugün itibariyle oynamaya açılmıştır.

grafiklerinde falan devasa değişiklikler olmasa da steam entegrasyonu harika olmuş.

3.parti yazılım veya ortamlara hiç bulaşmadan, steam kalitesiyle oynamak için 25 tl bence gayet makul bir fiyat ( pre-order+enpara ).

pre-orderı kaçıran öğrenci arkadaşların steam yaz indirimini beklemelerini tavsiye ederim.
  • campaign ve single player oynayanlar için yaratılmış bir oyun olmuş. multi playerda kim kiminle oynamış ya da odada kimler var göremiyoruz. recorded gameslere de ulaşamıyoruz. bu noktada voobly şeffaf olması açısından daha iyiydi.
    eso gibi bir sistem yapmaya çalışmışlar. quick match kısmı başarılı olmuş.
    chat odalarının 100 kişilik bir sınırı var sınırsız olsa daha iyi olabilirdi.

oyunu açar açmaz herkes lagten şikayetçi oldu. inanılmaz bir lag vardı oynamayı etkileyen. biraz daha düzeldiğini söylüyorlar.

mouseun tekerleği ile mapi döndürüyorduk şimdi zoomlayabiliyoruz. neyse bunu da değiştirip halledebildik. ne gerek vardı yani yerlerini değiştirmeye anlamadım ki.

ekledikleri gölgeler benim gözüme çok fazla geldi, bunun da kapatma seçeneği var neyse ki.
    midgard'da balıklar pek fazla görünmüyor denizin yansımasından.

en güzel tarafı ise steame geçmesinin smurf hesaplara izin vermeyişi oldu bence.

oyuncuların win/lose durumlarını ve oyunlarını görememek çok büyük eksiklik olduğundan 3/10 veriyorum.

edit: aklıma geldi bir de oyuncuların kaç puan olduklarını görsek de ona göre oynasak. kim kaç puan yapmış, kiminle oynamış sıfır.

teamgame için de quick searchte takımını seçemiyorsun.

benim gibi biraz da işin magazinsel boyutunda olanlar için facia resmen. bir puanını aldım 2/10 şu an benim için.

bir de oyun kartları yapmışlar. oyun kazandıkça kart kazanıyorsun. tam noob işi olmuş.
  • oyun kartları gerçekten çok saçma olan oyun. rating sistemi yapmışlar her senaryo için( conquest,supremacy vs.)29,99 dolara satın aldım steamden. yenilik olarak açıkçası hiç bir şey göremedim. evet denizde iyileştirilmeler yapılmış bariz belli birde yanlız ben mi farkettim bilmiyorum hadesin shadelerinin bulunduğu toprak daha bir açık renk oluyor sanki ışık yayıyorlarmış gibi. online modunda ise sakın 4v4 yapıcam diye heveslenmeyin sync hatası veriyor oyun hem ratınız gidiyor hemde sinir olduğunuzla kalıyorsunuz. ama benim açımdan efsanevi oyunlar kategorisine girdiğinden mitoloji severler kaçırmasın derim.

sonuç olarak sana puanım 10 üzerinden 7 panpa.
  • acilen sale'a düşmesi gereken oyun. yoksa 20 dolar vermeye değmez. aynı şekilde:

(bkz: age of empires 2 hd)
hesabın var mı? giriş yap