• "pay & win"
    mobil oyun dünyasındaki sistemin özüdür.
    bu da aynı prensipte çalışır.
    para harcar hızlanır/güçlenir ve egonuzu okşarsınız.

şöyle söyliyim; koreli bir manyak #87 de 10.000$ üzerinde para harcayarak aylardır domine ediyor oyunu.
    hatta aynı zengin salağın bir de #125 kıtada bir hesabı var.
    aslında 60-70bin tl bir oyuna ödeme yapmak bizim kur aczimizden dolayı korkunç.

kore para birimine göre 10bin tl gibi.
    yani zengin biri için bir gecelik pavyon hesabı gibi....

bu tip adamlardan #75 te de var 4-5tane...a-acayip işler...
  • aşırı zaman alan, ancak bu kadar zaman ve emeğe rağmen, emek yerine para harcayanların hep bir adım önde olduğu, olacağı oyundur. ancak yine de iyi bir ekiple oynandığında keyif verdiği su götürmez bir gerçek. gene de seviyorum oyunu ve oyundaki ortamımı. merak edip neymiş bu oyun diye oynarsanız dünya 93'teki tcd ittifakında beni ve diğer türk oyuncuları bulabilirsiniz.
  • bu aralar çok zamanımı alan deli saçması.
  • age of origins ismininde camel games tarafından sunulan oyundur.

sene 2000ler civarı ogame bagimlisiydim.
    günün birinde birisi gelip filomu patlatmış bende kurtulmuştum.

bu merede nereden bulaştım bilmiyorum ama buda bağımlılık yaptı, az buz para gitmiyor. ben para vermem mal miyim derseniz o zamanda sizi tarla yapıp incitirler!.

üstteki arkadaş gibi gelişmedim henüz.

yeni dünyalardan olan 1068 de oynuyorum. ittifakımız 3. sırada, bende 36. sıradayım güç olarak, şehir seviyem 17, 4gun sonra 18. olacak.

bizim ittifak lideri mesaj attı, bu çarşamba ana şehri ele geçirmek için 3 saatlik savaşa katılacakmışız. ulan isim gücüm sorumluluklarım var belki giremem dedim, olmaz mutlaka geleceksin diyor. böyle manyak bir oyun

asla tavsiye etmem
  • tanım: strateji türünde bir mobil oyundur. yeni adı ile age of z origins olmuştur.
  • oyun içi mesajlaşma varmış. kızın biri arkadaşıma mesaj atıyor yok efendim birlik olalım neymiş efendim bizi yenmeye çalışıyorlar birbirimizi koruyalım. sen kimsin ya salak kız?

t: zombi oyunu
  • aşırı pahalı bir oyundur. her şey güzel başlar, ancak ilerledikçe ve savaşlardaki rakipleri görünce harcama yapma ihtiyacı duyarsın. özellikle titanların ilk iki evrim katmanından sonra para harcamadan gelişimine devam ettirmek aylar yıllar alabilir.
    beast ve disaster katmanlarında haftalık görevlerle gelişmek kolay. destruction katmanına geçtikten sonrası yıllar alabiliyor.
    örneğin, 3 yıldır oynadığım oyunda empress için neredeyse hiç harcama yapmadım ve halen destruction katmanı 8. evreye gelebildim.

oyunda kaynak bulmak, doğru stratejiyle mümkün. şehir seviyesi 30 olduktan sonra her şey daha da zorlaşıyor. o güne kadar harcadığın toplam kaynakları sadece bir bina için harcayabiliyorsun, ve günlük kaynak kullanımın inanılmaz boyutlara geliyor.

oyunun en zevkli yanı, diğer dünyalarla olan aksiyonlar. bizim eski dünyaları sadece "elit war" kapsamında yeni dünyalarla karşılaştırıyorlar. esasen onlar arasında günde 1000 $ harcayan manyaklar mevcut. 3 yılda geldiğim 37. seviyeye 1 yılda gelebiliyorlar ve güçlü titanları var. battle power anlamında daha çok yolları var elbette.
    dünya eskidikçe diğer dünyalara göz dikiyorsun, yeni dünyada hızlı gelişip orayı karıştırabiliyorsun. şehrini alıp başka bir dünyaya sadece hafta sonlarındaki aksiyonlarda geçici olarak yapabiliyorsun. stratejik anlamda fazlaca seçeneğin var.
    bizim eski dünyada artık şehri korumaya almak gibi endişemiz de kalmadı. öyle ki, kaynak bulmak için bir yığın şehir geliştiriyorsun, genellikle 20 şehir seviyesine getirilip mineral ihtiyacı karşılanır. biz de bunu abartıp "farm" şehirlerini 27-30 arasına çıkarttık. elbette bir sebebi var. 27. seviye bir şehrin kaynak toplama hızı, 20. seviyenin 3. katından daha fazla olabiliyor.
    örnek:
    gelişmiş 20. seviye bir şehir günde 5 kamyonla 1 milyon mineral toplayabilirken, 27 seviye bi şehir, 2.4 milyon minerali rahatlıkla toplayabiliyor. tabii burada o kadar mineral olan madenlere sahip olmak.

her dünyanın kaderi birbirinin aynısıdır. bir çok oyuncu korkusundan karşı çıksa da, gerçek savaşçılar bir dünyanın 2 veya 3 birlik tarafından yönetilmesine giderler. herkes güçlerini birleştirir. özellikle yeni dünyalar bu güç birleştirmeyi yanlış kavramaktalar, battle power yüksekliği ile her şeyin mümkün olacağını sanırlar. çapraz dünya savaşlarında da yarı güçlerindekine karşı yerle bir olup hadlerini bilirler. bu esnada gövde gösterisiyle dünyalarındaki küçük veya tek yakaladıkları güçlü şehirlere atak yaparak sıfırlarlar.
    sıfırlamak: şehrinizde 300k askeriniz var. hastane limitiniz 180k olsun. ilk ataktan sonra 180k limitini doldurursanız, sonraki ataklarda tüm askerleriniz ölür. normal koşullarda savunma esnasında asker ölümü olmaz. oyundaki mantık da, askerlerin düşük seviyeden ölmeye başlaması. bu konuda güzel. ancak bir komutan hastane limitine göre asker üretmeli veya tüm birliğini içeride tutmamalı, tabii güçlü savunmaya sahip olan için bu geçerli değil.

bizim dünyanın en yüksek öldürme skoruna sahip komutan, güç sıralamasında ilk 50'de bile değil. ancak 100k üzerinde farkla zirvede. onu üstün kılan ne titanları ne de yardımcı komutanlarının en güçlü olması. sadece doğru formasyonda sürekli savaşma güdüsü.

bu oyunda para harcamadan güçlü olmak mümkün, ama en güçlülerden biri olma ihtimali yok.
    ekipmanları sabırla turuncu taşlarla bağladığınızda mükemmel bonuslara sahip olabiliyorsunuz. çok ucuz ama çok uzun zaman alan bir bonus etkisidir.
    mor yardımcı komutan kartlarını birleştirip skill bağlayarak extra güç alabilirsiniz. 3 yıldızdan sonra ilelemek mucize gibidir.
    savaşmak için:
    - major morgan
    - saki
    -simon (catie)
    -panda jack
    - tifa gibi 5'li memuru tamamlamak önemli. bunlardan 6 yıldız panda jack'e sahip olup savaş kaybetmenin tek nedeni, karşı tarafın 6 yıldız panda jack ve tifa'ya sahip olması olabilir. veyahut her şey eşitken devreye "drillmaster" giriyor.
    memurlar tarafında da bambaşka bir strateji mevcut.
    satın almadan 5 yıldız bir memura sahip olmak 1 yıl alabilir. en azından çok sık rastlanan i. medici ve loreline 5 yıldıza tamamlanabilir. 34. seviye olmadan bunların 5 yıldızlısına sahip olmanın çok artısı da yok.

50k kill ranking yapıp bırakıp dediğim oyunda 300k barajını açtım. son 1 yılda pek aktif olduğum söylenemez, ancak günlük girip çıkıp sadece savaş aksiyonlarına katılarak zevk alıyorum. oyuna harcadığım para da artık sıfıra yakın. 0.99-5$ arasında paketler alıyorum çoğunlukla.
    tavsiye edilmez.
  • android ve ios ortamında oynanan rts mobil oyun.

çok süper efsane vs. değil ama güncel bir klişeler toplamı.
    gayet eğlenceli.
hesabın var mı? giriş yap