şükela:  tümü | bugün
 • izlandalı 4 gencin 2008'de kurmuş bulunduğu bir grup. 2008'de çıkarmış oldukları lightbulb universe isimli ep'leri ile kraumur ödülü'ne layık görülmüşler, 2009 izlanda müzik ödülleri'nde "en iyi yeni grup" ödülünü almışlar, ondan önce de "izlanda'nın battle of the bands'i" diyebileceğimiz musíktilraunir'de birinci olmakla kalmayıp ayrıca en iyi gitarist, bassist ve baterist ödüllerini de toplamışlar. bütün bu ödüller bir yana, "polyrythmic oddtime rock with jazz and funk influence" türünde yaptıkları müzik ne tam 3 izlandalıdan 5inin yaptığı müzik gibi tanımlanabilecek çerçevede, ne de o izlanda havasından kopuk bir havada. 2010 kasımında çıkardıkları albüm "a long time listening"den ilk singleları implosions'a çekilen video için bakınız: http://www.youtube.com/watch?v=tgb0wqw28ou
 • haim fresco'nun football manager'deki yansıması. adamı dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan eder diyolla.
 • kanımca son yılların en önemli progressive müzik grubu. izlanda menşeili musikişinas insan topluluğu.

  ilk albümleri a long time listening'deki tarzları ile gönlümü çalmış olandır. piyanonun, bol efektli gitarların, falseto ama aynı zamanda brutal vokalin, aksak ritmlerin ve in-çık'lı şarkı yapısının tavan yaptığı bir albüm. tüm bunları yaparken şarkının belli bir melodi ve/veya cümlesini akılda bırakmayı da başarıyorlar. ki bu, böyle müzik yapan bir grup için oldukça zordur.

  bu albüme giriş için dinlenebilecek şarkılar: eyes of a cloud catcher, silhouette palette, above this city lights

  ikinci albümleri destrier'de de aynı tarzın bir tutam farklısını denemişler. daha farklı efektler, hafif elektronika, enstrüman denemeleri... ama iskelet aynı. deneme seziyorum. üçüncü albüm ise bu geçişin bir ürünü, çıktısı olacak gibi. yani daha iyisini bekliyorum.

  ikinci albüm için şarkılar: dark water, autumn red, pyre

  edit: hede.
 • the butterfly effect ve leprous karışımı gibi bir tarzı olan grup. beğenerek dinliyoruz.
 • yazın zamanda keşfettiğim gruptur. destrier albümünü özellikle tavsiye ederim.
  pyre ve howls gibi şahane şarkıları olan gruptur.
hesabın var mı? giriş yap