• ağın leblebisi çorum'un çeşit çeşit leblebisiyle belki başölçüşemez ama en az onlar kadar güzeldir ve tadı değişiktir. yerken tıkanmazsınız. farkı kavrulma tekniğinden gelir. sıcak kumun içerisinde kavrulur. biraz serttir yalnız. (bkz: ağın)
  • en tatmin edici özelliği şişkinlik ve ağız kurulugu yapmıyor olmasıdır.. en azından diğer leblebilere nazaran daha az agız kurutur.. katır kutur yenir yani daha serttir diğerlerine kıyasla.. eğer yediğiniz leblebi biraz bayatsa dişlere zeval getirebilir..bu sertlik kendi kendinizle yarışa zorlar sizi..ayrıca aç karına yendiğinde mideye küt diye oturur.. elazığdaki bilmum caddelerdeki * bilimum büfelerde bulabilirsiniz.. kabuklu bir görünüşü vardır.. yiyin gari..
  • beyaz sarapla super mezedir.
  • internet de bir olduğuna göre ağın leblebisi için

(bkz: weblebi com)*
  • leblebi deyince akla, çorum leblebisi geliyorsa ağın leblebisini tatmadığınız içindir, üstelik yaw bu çorumlular varya diyorsunuz .... ne pahalı satıyor bu leblebiyi.
  • en az çorum leblebisi kadar lezzetli, daha geç bayatlayan leblebi çeşididir.
  • dedemin leblebisi olarak tanımlarız biz bunu aile içinde, çünkü dedem, nohutu soba üzerinde bu forma (hadi bilemedin biraz daha yaş ve yumuşak ama gene benzer lezzette olanına)sokabilirdi. annem de sobalı ev yıllarımızda becermiştir bu işi, sonrasında ben ne tost makineleri ne tefal tavalar rezil ettim beceremedim. (nohut tuzlanıp ısıtılınca tefal kaplamaları dökme demirlerin yüzeyini, bilmediğim bir sebepten rezil ediyor)

şimdi yılda bir eş dost tanıdık vasıtasıyla ısmarlıyoruz, bu lezzetin başka şehirlere ulaştırımasına yarenlik edenlere selam olsun :)
  • tazesine can verilir bunun, herşeyle gider, çayla, birayla, rakıyla, meyveyle..
hesabın var mı? giriş yap