şükela:  tümü | bugün
  • bir aracın tek kazada çok masraflı bir kazaya karışması sonucu kasko tarafından siciline işlenen statüdür.

ağır hasarlı araçlar genelde tek kazada 15.000tl ve ya üstü kazalıdır.
    sahibinden'de ya da herhangi 2.el araba sstılan yerde aracı satarken kimse ağır hasarı kabul etmez. sorsan ya kasko abartısı ya da kaskodan para almak için yapılmış olay.

oh ne güzel hem kaskodan para al hem de ağır hasarlı aracı hasarsız fiyatına koy.

bunlara itibar etmeyiniz. ağır hasarlı araçlar sizi yarı yolda bırakır. dikkat ediniz.

çoğunun özeti
  • ağa piyasa böyle arabalarla dolu, bunları alan var mı?
    direkler oynamamışsa bu tarz arabaları almak caizdir.
  • genelde sigortadan fazla para almak için şişirilmiş hasar kayıtlarıdır. yoksa bu araçlar dosta girer, pardon gider.
  • hasarın olduğu tarihte; hasar tutarının, aracın ikinci el bedelinin %40-50 bedeline eşit olduğu durumda olan hasar kayıtlarıdır.çok karıştırılan tam hasar(pert)ise %70 ve üzeridir.
    ayrıca tek seferde 15.000 tl üstü vs tek başına bir şey ifade etmez.
    örn.porsche panamera stop lambası değişim,tampon,işçilik vs yetkili servis onarım bedeli 45.000 ile hasar kayıtlı olarak tramerde gözükür,ağır hasar kayıtlı değildir.
  • ağır hasarlı kayıtlı bir araç alıp almamak arasında gidip gelen beni çok düşündüren hasar kaydı.

aracı 4 farklı ustaya gösterdim, hepsi de aracın mekaniğinin çok iyi olduğunu, eğer kısa süre içinde satmak gibi bir derdim yoksa gönül rahatlığıyla alabileceğimi söyledi ancak yine de kafam çok karışık be sözlük, benden daha bilgili olan birileri yeşil ile aydınlatabilir mi?