• huzur muş. bence tutunamayanlar.
  • içime çok dokunan bir film bu benim. çok gerçeküstü ve bir o kadar da gerçek.
  • komşumuzun kızı beni sinemaya götürdüğünde çizgi film izleyeceğimizi sanırken bu filime sokmuştu, anlaşılan kullanılmışım. üç tane ergen kız arasında bu filmi izledim. belki de o yüzden kafayı yedim, şu sıralar çocukluğuma kendi imkanlarımla dönüyorum, psikiyatrist çok pahalı.
  • gelmiş geçmiş en iyi kurgulanmış türk filmi olabilir. müziği , oyuncu seçimleri ile sinema büyüsü. istanbul tarlabaşı, dolapdere benzer hikayeler barındırır ve senarist metin kaçan o dünyaya çok yakındı.
  • gencecik yaşımda hayatımı mahveden,psikolojimi altüst eden,çok ağır etkiler bırakan manyakoğlumanyak filmdir.şu yaşımda izlesem daha bile kötü olurum.saykodelik,insanın iç dünyasını altüst eden,adıyla müsemma çok ağır bir filmdir.uzun süre etkisinden çıkamadığımı söylemeliyim.

mustafa uğurlu şu topraklarda yetişmiş en büyük,en değerli aktörlerden biridir,saygıyla eğiliyorum oyunculuğunun önünde.

savaş dinçel baba yine konuşturmuştur hünerini.hastasıyım,işkence ve delirerek eve dönme sahnesinde bütün iç dünyam sarsılmıştı.nur içinde yatsın,cennet mekan büyük usta..!

lilja 4ever filmiyle beraber üzerimde en kötü etkiyi bırakan filmdir.
  • tiyatral bir havada geçen film.

ha birde okan bayülgen şaşırtıcı derecede iyi oynamıştır burada.
  • film müziklerinden biri de demet sağıroğlu'nun bir vurgun sevdam adlı şarkısıdır.
    beyninden vurulmuşa döndürür, depresif duyguları depreştirir...

--- spoiler ---

kulağınızı dört açın ve beni dinleyin leylekler. ben ki profesör gaftici fethi olarak kolera açıkhava üniversitesinin seksoloji profesörüyüm. bugün sizlere manitalar hakkında çok önemli bir tüyo vereceğim. beni dikkatle dinleyin. efendim, manita “seni seviyorum, evlenelim” ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampule yarım metre mesafeden bakın sonra gözlerinizi ampulden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin. eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin.

beni iyi dinleyin leylekler

--- spoiler ---
  • ''herkesle samimi olma, alem göt oldu'' repliğiyle hayatı özetleyen film
  • adı gibi ağır filmdir
hesabın var mı? giriş yap