şükela:  tümü | bugün
 • bugün whatsapp üzerinden gelen bir video. ile beni sinirlendiren durum.

  sağlıklı yaşam, düzenli beslenme gibi gruplara mesleğimden dolayı üyeyim, bu gencin sağlıklı yaşamı sadece ağırlık kaldırmak eşliğinde müzik olarak ifade etmesi gerçekten yeni neslin nereye gittiğini ortaya koymakta.

  düzenli beslenme, koşu, yüzme, tenis varken kendini spor salonlarına hapsedip, ter kokuları içinde takviye gıdalar kullananlara diyecek bir şey bulamıyorum.

  tanım: çomaristanda yetişen vizyonsuz bir gencin gösteri videosu.

  ekleme: bir diyetisyen yazar arkadaştan mesaj geldi, video bugün kendisine de gitmiş, çözüm önerileri olursa destek olacağını söyledi.
 • günde 10 saatini masa başında geçiren, kalan sürede de sadece tuvalete, arabaya, koltuğa ulaşmak için adım atmak zorunda kalan insanlar için çok da saçma değildir. tutup 150 kilo deadlift yapın demiyorum ancak kan dolaşımınızın hızlanması için, ileri yaşlarda rahat etmek için sporun gerekli olduğuna inanıyorum. en kolay yolu da salon sporları oluyor ülkemizde.
  bu kadar az hareket etmek için yaratılmadık.
 • hayatin getirdigi sorumluluklari omuzlayanlar da agirlik kaldiriyor sayilacaksa destekleyecegim genc.
 • işte bunlar hep yetersiz anne sütünün, sevgisiz çocuk yetiştirmenin sonuçları...

  mantığa giriş 101

  1)o ağırlık çalışan genç düzenli beslenme, koşma, yüzme, tenis oynama diyor mu?

  demiyor.

  2)o ağırlık çalışan genç sağlıklı yaşamı sadece ağırlık kaldırmak olarak mı ifade ediyor?

  hayır. öyle bir emare yok.

  3)o ağırlık çalışan genç yapabildiği yegane spor olan vücut geliştirmeyi yapmasın da evde yan gelip televizyon mu izlesin?

  hayır.

  4)"çomaristan, vizyonsuz ehdehödö??" sen saraylarda yetişip aristokrat olmuş bir jakoben misin?

  5)"takviye gıda" almak yanlış mı, suç mu, günah mı? almasın mı?

  hiçbirisi değil, sağlıklı takviye gıda alması gerekiyorsa alsın.

  ~~~~~~~~~~~~~~~

  eeee o zaman?
 • vücudun haftada bir kaç defa dirence maruz kalması, gerekli hormonların akışını sağlamak ve sinir sistemine "bu vücut halen işliyor" demesi için gereklidir. bununla birlikte olması gereken sağlıklı beslenmek bunun en birincil koşuludur, fakat ağırlık kaldırmak da - özellikle erkek cinsi için - gereklidir. (testosteron)
  bu kendi vücut ağırlığın olur ya da kafan kadar bir kaya. fark etmez.
  tabii ki vücudun yürümeye, yüzmeye, koşmaya da ihtiyacı vardır. hepsinden dengeli dengeli yapıp athlete gibi vücudu eğitmek en doğrusudur.
 • haklı olabilir ancak yapacağı barbell curl'u sikeyim. bırak lan şunu elinden amk hanzosu.
 • eleştirenlere ithafen, bu kişiden kat kat güzel vücuda sahibim ve bir kere bile salona gitmedim. teşekkürler.
 • insan bir kez daha neden bu ülkeden gitmek isteyenlere hak verdiğini anlıyor.sana ne be adam seni mi gerdi ister kaslarını korur ister badi yapar evet bu sağlıkla yaşamdır aç biraz kitap oku yurdumun cahil doktorundan bir farkın yok.
 • ifade ediliş tarzı yanlış olan ama temelde içeriği çok da haksız olmayan başlık. ağırlık çalışmak neden sağlıksız olsun yoksa? sağlıksız olan kas yapacağım diye bokunu çıkarmak, bu işi "diğerleriyle yarışma" modunda yapmak, kendi vücudunu sevmemek ve sporu fitness salonlarına mahkum etmektir. sağlıklı olan ise hayat içinde aktif olmak, iyi beslenmek, spor yapmak, koşu-yürüyüş yapmaktır. ve tüm bunları sadece kendin için, özsaygın için, sıhhatin için yapmaktır. elaleme adonis göstereyim diye değil. insan önce kendini tanımalı, kendini bilmeli ve kendiyle barışmalı. ondan sonra zaten gösterişin, başkaları için yaşamanın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu anlayacaktır. videodaki elemanın ise sadece bu görüntüye bakarak sağlıksız bir iş yaptığını söylemek çok da doğru olmaz. spor yapan, sağlıklı bir birey görüntüsü var sadece. müzik ise ruhun gıdasıdır. :)
 • -nşa' da- kaslı vücut, sağlıklı vücuttur cümlesini hiç duymamış vizyonsuz insan söylemi.