şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günde 10 saatini masa başında geçiren, kalan sürede de sadece tuvalete, arabaya, koltuğa ulaşmak için adım atmak zorunda kalan insanlar için çok da saçma değildir. tutup 150 kilo deadlift yapın demiyorum ancak kan dolaşımınızın hızlanması için, ileri yaşlarda rahat etmek için sporun gerekli olduğuna inanıyorum. en kolay yolu da salon sporları oluyor ülkemizde.
  bu kadar az hareket etmek için yaratılmadık.
 • hayatin getirdigi sorumluluklari omuzlayanlar da agirlik kaldiriyor sayilacaksa destekleyecegim genc.
 • işte bunlar hep yetersiz anne sütünün, sevgisiz çocuk yetiştirmenin sonuçları...

  mantığa giriş 101

  1)o ağırlık çalışan genç düzenli beslenme, koşma, yüzme, tenis oynama diyor mu?

  demiyor.

  2)o ağırlık çalışan genç sağlıklı yaşamı sadece ağırlık kaldırmak olarak mı ifade ediyor?

  hayır. öyle bir emare yok.

  3)o ağırlık çalışan genç yapabildiği yegane spor olan vücut geliştirmeyi yapmasın da evde yan gelip televizyon mu izlesin?

  hayır.

  4)"çomaristan, vizyonsuz ehdehödö??" sen saraylarda yetişip aristokrat olmuş bir jakoben misin?

  5)"takviye gıda" almak yanlış mı, suç mu, günah mı? almasın mı?

  hiçbirisi değil, sağlıklı takviye gıda alması gerekiyorsa alsın.

  ~~~~~~~~~~~~~~~

  eeee o zaman?
 • vücudun haftada bir kaç defa dirence maruz kalması, gerekli hormonların akışını sağlamak ve sinir sistemine "bu vücut halen işliyor" demesi için gereklidir. bununla birlikte zaten olması gereken sağlıklı beslenmek bunun en birincil koşuludur, fakat ağırlık kaldırmak da - özellikle erkek cinsi için - gereklidir. (testosteron)
  bu kendi vücut ağırlığın olur ya da kafan kadar bir kaya. fark etmez.
  tabii ki vücudun yürümeye, yüzmeye, koşmaya da ihtiyacı vardır. hepsinden dengeli dengeli yapıp athlete gibi vücudu eğitmek en doğrusudur.
 • ekşi duyar timinden bir arkadaşın açtığı başlık sanırım. insanların zamanı yok arkadaşım. bir saat içinde en fazla ne yapabilirim diye düşünüyor insanlar. ha hayvan gibi büyümek için sadece takviye besinler ve eksojen hormonlara abanan sağlıksız bir ağırlık kaldırmaysa işler değişir.

  ancek insanlar da diğer hayvanlar gibi hareket etmek zorundalar. kaslarını, metabolizmalarını çalıştırmak zorundalar. ki kasları çaalıştırmanın en kısa yolu odaklı ağırlık kaldırmaktır.
 • haklı olabilir ancak yapacağı barbell curl'u sikeyim. bırak lan şunu elinden amk hanzosu.
 • insan bir kez daha neden bu ülkeden gitmek isteyenlere hak verdiğini anlıyor.sana ne be adam seni mi gerdi ister kaslarını korur ister badi yapar evet bu sağlıkla yaşamdır aç biraz kitap oku yurdumun cahil doktorundan bir farkın yok.
 • ifade ediliş tarzı yanlış olan ama temelde içeriği çok da haksız olmayan başlık. ağırlık çalışmak neden sağlıksız olsun yoksa? sağlıksız olan kas yapacağım diye bokunu çıkarmak, bu işi "diğerleriyle yarışma" modunda yapmak, kendi vücudunu sevmemek ve sporu fitness salonlarına mahkum etmektir. sağlıklı olan ise hayat içinde aktif olmak, iyi beslenmek, spor yapmak, koşu-yürüyüş yapmaktır. ve tüm bunları sadece kendin için, özsaygın için, sıhhatin için yapmaktır. elaleme adonis göstereyim diye değil. insan önce kendini tanımalı, kendini bilmeli ve kendiyle barışmalı. ondan sonra zaten gösterişin, başkaları için yaşamanın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu anlayacaktır. videodaki elemanın ise sadece bu görüntüye bakarak sağlıksız bir iş yaptığını söylemek çok da doğru olmaz. spor yapan, sağlıklı bir birey görüntüsü var sadece. müzik ise ruhun gıdasıdır. :)
 • -nşa' da- kaslı vücut, sağlıklı vücuttur cümlesini hiç duymamış vizyonsuz insan söylemi.
 • en azından sağlıklı kalmak adına yapması gerekenlerin bir bölümünü bir şekilde yapmaya çalışan gençtir. herkes tenisden, platesden vs. hoşlanmak zorunda değil. burada en önemli konu sevdiği birşeyle meşgul olup kendisi için sürdürülebilir kılmak. yanındaki müzik de bunun bir parçası mesela. ağırlık kaldırmak ise sadece fiziksel değil zihni anlamda da insanı yenileyen bir spordur. eğer yanında uygulaması gereken beslenme programına da sadık kalabiliyorsa -ki o kadar terleyip de uygulamamak daha zordur- ne mutludur kendisine.

  son not olarak üstten bir arkadaşın dediği gibi, barbell curl öyle yapılmaz. şu devirde hocaya bile gerek olmadan ortalıkta zibilyon tane de video varken bu en basit hareketleri bile yanlış yapanları gördükçe deli oluyorum resmen. insan motive olmak için bari açar bakar bu işin doğrusu nedir diye.