şükela:  tümü | bugün
  • bugün whatsapp üzerinden gelen bir video. ile beni sinirlendiren durum.

sağlıklı yaşam, düzenli beslenme gibi gruplara mesleğimden dolayı üyeyim, bu gencin sağlıklı yaşamı sadece ağırlık kaldırmak eşliğinde müzik olarak ifade etmesi gerçekten yeni neslin nereye gittiğini ortaya koymakta.

düzenli beslenme, koşu, yüzme, tenis varken kendini spor salonlarına hapsedip, ter kokuları içinde takviye gıdalar kullananlara diyecek bir şey bulamıyorum.

tanım: çomaristanda yetişen vizyonsuz bir gencin gösteri videosu.

ekleme: bir diyetisyen yazar arkadaştan mesaj geldi, video bugün kendisine de gitmiş, çözüm önerileri olursa destek olacağını söyledi.
  • günde 10 saatini masa başında geçiren, kalan sürede de sadece tuvalete, arabaya, koltuğa ulaşmak için adım atmak zorunda kalan insanlar için çok da saçma değildir. tutup 150 kilo deadlift yapın demiyorum ancak kan dolaşımınızın hızlanması için, ileri yaşlarda rahat etmek için sporun gerekli olduğuna inanıyorum. en kolay yolu da salon sporları oluyor ülkemizde.
    bu kadar az hareket etmek için yaratılmadık.
  • hayatin getirdigi sorumluluklari omuzlayanlar da agirlik kaldiriyor sayilacaksa destekleyecegim genc.
  • işte bunlar hep yetersiz anne sütünün, sevgisiz çocuk yetiştirmenin sonuçları...

mantığa giriş 101

1)o ağırlık çalışan genç düzenli beslenme, koşma, yüzme, tenis oynama diyor mu?

demiyor.

2)o ağırlık çalışan genç sağlıklı yaşamı sadece ağırlık kaldırmak olarak mı ifade ediyor?

hayır. öyle bir emare yok.

3)o ağırlık çalışan genç yapabildiği yegane spor olan vücut geliştirmeyi yapmasın da evde yan gelip televizyon mu izlesin?

hayır.

4)"çomaristan, vizyonsuz ehdehödö??" sen saraylarda yetişip aristokrat olmuş bir jakoben misin?

5)"takviye gıda" almak yanlış mı, suç mu, günah mı? almasın mı?

hiçbirisi değil, sağlıklı takviye gıda alması gerekiyorsa alsın.

~~~~~~~~~~~~~~~

eeee o zaman?
  • vücudun haftada bir kaç defa dirence maruz kalması, gerekli hormonların akışını sağlamak ve sinir sistemine "bu vücut halen işliyor" demesi için gereklidir. bununla birlikte olması gereken sağlıklı beslenmek bunun en birincil koşuludur, fakat ağırlık kaldırmak da - özellikle erkek cinsi için - gereklidir. (testosteron)
    bu kendi vücut ağırlığın olur ya da kafan kadar bir kaya. fark etmez.
    tabii ki vücudun yürümeye, yüzmeye, koşmaya da ihtiyacı vardır. hepsinden dengeli dengeli yapıp athlete gibi vücudu eğitmek en doğrusudur.
  • ekşi duyar timinden bir arkadaşın açtığı başlık sanırım. insanların zamanı yok arkadaşım. bir saat içinde en fazla ne yapabilirim diye düşünüyor insanlar. ha hayvan gibi büyümek için sadece takviye besinler ve eksojen hormonlara abanan sağlıksız bir ağırlık kaldırmaysa işler değişir.

ancek insanlar da diğer hayvanlar gibi hareket etmek zorundalar. kaslarını, metabolizmalarını çalıştırmak zorundalar. ki kasları çaalıştırmanın en kısa yolu odaklı ağırlık kaldırmaktır.
  • haklı olabilir ancak yapacağı barbell curl'u sikeyim. bırak lan şunu elinden amk hanzosu.
  • eleştirenlere ithafen, bu kişiden kat kat güzel vücuda sahibim ve bir kere bile salona gitmedim. teşekkürler.
  • insan bir kez daha neden bu ülkeden gitmek isteyenlere hak verdiğini anlıyor.sana ne be adam seni mi gerdi ister kaslarını korur ister badi yapar evet bu sağlıkla yaşamdır aç biraz kitap oku yurdumun cahil doktorundan bir farkın yok.
  • koşu, yüzme, tenis sporu yapanlar da ağırlık çalışıyor. belli spesifik noktalar var ki onları vuran kaldırma-çekme-itme hareketlerinin yerini tutacak başka bir şey yok.
    ayrıca vücut ağırlığın az gelebilir (örn. bacak, göğüs), vücut ağırlığın fazla gelebilir (örn. belli yaştan sonra barfiks,şınav çekemeyen insanlar var), sakatlık döneminde olabilirsin bacak sakatlığın varsa üst vücudu kol-omuz vs sakatlığın varsa alt vücudu ağırlık antremanıyla çalıştırabilirsin.
    bir de 20li yaşlarda biz de salona gitmeden tay gibiydik. mühim olan 40lı yaşlarda beygire dönmemek.