şükela:  tümü | bugün
  • üç beş heyecanlı yakışıklı efendi gencin vücut geliştirme, spor sağlık vs üzerine açtıkları youtube kanalı. http://www.youtube.com/user/agirsaglam
  • önüne gelenin fitness videosu yapması furyasının yeni üyelerinden olan komik bir oluşum. adamlarda 3-4 aylık üye vücudu var, muhtemelen 1-2 yıldır bu sporu ciddi anlamda yapıyor çıkmış internetten araştırıp buldukları bilgilerle bu işte uzmanmış gibi ahkam kesiyorlar. (bilgili adamın illa vücutlu olması gerekmez tabiki ama adamların bu iş ile bir uzmanlıkları yok)

göğüs programı

ben sonunu getiremedim valla. adamda öyle bir özgüven var ki videodan önce ısıtıp biraz daha şişirmeye çalıştığı bariz olan göğüsleriyle çıkmış göğüs antremanı anlatıyor. abicim giy üstüne güzel bir tshirt (tshirt bile olsa üstümde hayatta öyle bir vücut ile çıkmazdım ekran karşısına uzmanlığım yoksa iyi medeni cesaret var valla gençlerde ) öyle anlat bari. neyin var ki sergiliyorsun...

bu iş için adam gibi kaynak arıyorsanız, işinde uzman ve tecrübeli bir kaynak arıyorsanız;

(bkz: savaş cebeci)

edit: adamlar üniversite öğrencisi diye, mühendis diye, potansiyeli varmış diye, dil biliyorlarmış diye, fitness konusunda ahkam kesebiliyorlarmış :) tabi canım kapatalım bütün spor, beslenme, sporcu beslenmesini temel alan bölümleri mühendisi, psikoloğu, çöpçüsü yapsın bu tarz videoları. hep haaa iq 40 bende de bunuda yeni öğrendim. bende 2 üniversite mezunuyum, iki dil biliyorum, 15 yıldır bodybuilding yapıyorum. bu bana çıkıp uzmanmış gibi fitness videosu yapma hakkı verir mi? vermez... ama bazı dallamalar bunu anlamaz

edit 2: belli ki bu oluşumun arkadaşı olan zat_ı muhteremler benim entry lerimle güya ben aşağılayacaklar ama o kadar dallamalar ki o kadar cahiller ki - yaş ortalaması muhtemelen 23-24- entrylere düz bakıp yazmışlar. baya da aramışlar, karıştırmışlar tebrik etmek lazım kendilerine. diyorum ya işsizlik kötü bir şey;

neyse;

bak şimdi alex ile ilgili güya troll lük yapmışım ne demişim;

(bkz: #39056979)

"zamanında maldonado için "güney amerikada maldonado gibi bir orta saha oyuncusu yok" diyen alex'in yorumlarının kıstas olmaması gereken futbolcu."

alex telles galatarasaray'a gelmeden önce bizim fb'li alex kendisi için "çok iyi futbolcu, gs kesin alsın, geleceğe yatırım yapar" demişti. bende burada demişim ki alex zamanında maldonado içinde çok iyi referans verip fb ye transfer ettirmişti. şakayla karışık alex'in referanslarına güvenilmemeli demişim.

ama bizim zat-ı muhterem bunu trolllük olarak görmş. işte beyin parayla değil malesef..

sonra ronaldinho için ne demişim;

(bkz: #48997388)

"youtube videolarına bakıp "vay a.q herife bak, bu adam nasıl maradona, cruyyf, pele kadar efsane değil" diyenler şunu bilmelidir ki kendisi 1-2 maç god mode oynayıp sonra 10 maç kış uykusuna yatan bir futbolcuydu. kendisi belki gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcudur ama istikrarsızlığı onun potansiyelin çok azını sunmasına neden olmuştur."

ee tabi adam izlememiş ronaldinhoyu. açıyor youtube videolarını bakıyor zannediyor ki ronaldinho her maç öyle oynardı. sonra herkese "ronaldiho nasıl futolcuydu a.q diye hava atıyor"

ronaldinho 2-3 maç oynar 10 maç yatardı kardeşim. git bunu adamı takip etmiş herkese sor. hiç bir zamanda pele, cruyyf, maradona gibi bayrak adam olmamıştır. barcelona kariyerinden sonra daha yaşı varken istikrarsızlığı yüzünden sönmüştür.

barcelona için ne demişim;

(bkz: #47238434)

" formamız kutsaldır, hiç bir zaman reklam almayacağız " mottosuyla milleti uyutup götü sıkışınca formasına reklam alan katalan piçlerinin para manyağı olmakla şuçladığı takım.

bu ergenler bilmez. barcelona'nın yıllardır herkesin kapitalist bir canavar olarak gördüğü real madride karşı bir mottusu vardı. "formamız kutsaldır, asla formamıza reklam almayacağız". daha sonra endüstriyel futbol geliştikçe, artık kapital önemli olmaya başlayınca önce "para almıyoruz, dünya barışı için yapıyoruz" diyerek önce unicefin reklamını alarak bir geçiş sürecei başlattılar. başta kimse unicef ten para alınmadığı için ses çıkarmadı. sonra baktılarki herkes forma reklamına alıştı barça formasında sonra gittiler para ile forma reklamı verdiler.

şimdi bunlar gerçekken bunun trolle ne alakası var. eee adam hem dallama hem cahil olunca böyle oluyor.

haaaaaa bir de kısa gömlek ile ilgili bir enrtyim var. orda herkes gırgırına bir şey yazmışken biz de yazalım dedik. gerçi yanlış anlaşıldı ama olsun.

(bkz: #49068600)

dediğim gibi orada bir muhabbet dönmüş onun üstüne yazılmış ama dedektiflerimizin gözünden kaçmamış.
    tabi ben kısa gömlek gibi daha çok erkeklerin entry girdiği yere vücut ölçülerimi verip kızlara selam çakıyorum.
    adamda ki hayal gücüne bak. merak etme öyle niyetim olsa direk link ile foto koyarım oraya. o videolardaki gibi skandal bir vücudum yok.

adamda okuma yazmada yok. çocukların yaptığına dallamalık demişim güya. adam heyecandan öyle hızlı okumuş ki. ben benim bu entry yüzünden bana dallama diyen adama dallama demişim. ama diyorum ya adam heyecandan öyle hızlı okumuş ki...

neyse; günümüz gençlerinde ve türk insanında malesef bu var. sadece fitness da değil. fotoğrafcılıkta da başladı bu. bir konu hakkında internette 1-2 ay okuyup, 3-4 ay da o konu hakkında tecrübe kazanınca direk kendimizi uzman olarak görüp sunum yapıyoruz. yav bu işi 20 yıldır yapan, konusunda uzman tecrübeli adamlarda bu özgüven yokken bizim gençlik az bilgi, az tecrübe ve yüksek özgüvenle kendini bir yerlere koyuyor. yazık.........
  • bu çocuklar üniversite öğrencisi. üstelik mühendislik okuyorlar. kafaları çalışıyor, senin gibi 40 iq düzeyide tipler değiller. bilgileri geçtim, sadece potansiyelleri ile bile fazla gelir sana. ingilizce biliyorlar ve literatürü takip ediyorlar. bu camiadaki 99% gibi götten sallamıyorlar mesela.
  • furkan ve semih adında iki kafadarın emeğiyle ortaya koyduğu ve fitness bilgilerini paylaştığı web sayfası ve youtube kanalı'dır.

ağırsağlam' ı farklı yapan nedir ?

bu soruların tek basit yanıtı: kalite'dir.

-çocuklar gönül işi yaptıklarını ileri sürüyorlar efendim, bakınız benzer işler yapan adamlara karşılaştırınız kimin videoları ağırsağlam gibi production sürecinden geçerek gerek müzik alt yapısı gerekse önemli editler yardımıyla adeta profesyonelce iş ortaya koyuyor ? logoları veya videolarının renk filtreleri bile özel bir iş çıkardıklarını göstermektedir.

-benzerlerinde bolca nasihat var, ağırsağlam ise doğrusuyla yanlışıyla gösteriyor hareketleri, icraat var, kendi başına spor yapmak isteyenlere bir rehberdir.

-samimiyetlerini güven verici buluyorum.

-15 dakika skype görüşmesinde 200,00-tl talep eden personal trainer zırtapozlarından değillerdir.

günümüz koşullarında gençler arasında uyuşturucu kullanımı yaygınlaşmışken, daha da ılımlı bakacak olursak gençlerin bilgisayara bağımlılığı ordadayken; ağırsağlam bu noktada çok güzel bir örnek sergilemektedir. bunun yanlış neresinde ? spor yapın,özendirin ve teşvikedin, kimseye bir zarar gelmez. bundan mütevellit kendileri tebrik edilmeli ve desteklenmelidir.
  • steroidi basıp şişmekten başka meziyeti olmayanlara dert olmuş oluşum.

fitness için türkçe hazırlanmış en iyi kaynaklardan birisidir.

bir de bu gençlerin vücuduna 3 aylık vücut denmiş ki diyen de cehaletini göstermiş. üç ayda maksimum 3 kilo kas yapabilirsin kardeş. bu gençlerde de 3 kilo kas var değil mi? kaldı ki bu oluşumu kuran gençlerin gayet fit ve define bir vücudu var. karın kasları muntazam görünüyor. six pack görünecek yağ oranında vücutlarının dolgunlukları yeterli ki zaten 2 yıldır yaptıklarını ve bu süreçte 15 kg civarı kas kazandıklarını söylüyorlar ki gayet optimum bir kas kazanımı elde etmişler. tüm yıl boyunca lean bulktalar ve gelişimleri zaman ilerledikçe artacaktır.

kendilerine böyle bir oluşum kurdukları için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
  • belki daha erken, ancak izlenimlerimi yazmak icin erken olmadigini dusunuyorum. su an site ve video kanali ile ilgilenen arkadasimizla konustum, diyaloga girdik. kendisi on numara, efendi bir arkadas. kesinlikle dogru yolda ilerliyor.

bu konularda kolay kolay birilerini ovmem, birilerinin de dogru yolda oldugunu soylemem. koca sozlukte 1-2 insan icin dusunuyorum bunu spor baglaminda, ancak bu site sahibi arkadas yasi benden kucuk olmasina ragmen, bircok dogru kaynaga erken zamanda erismis olmasini, bir de arastirmaci ruhu ile birlestirmis, ve iyiye gidiyor.

bunu da sitesindeki programlarin hepsi cok guzeldir, yazdiklari cok dogrudur diye yazmiyorum. okumadim, izlemedim de hepsini acikcasi. ancak konustugumda anladigim su, bu adam arastiriyor. kafasindan sallamiyor, broscience yapmiyor. ek olarak dogru adamlari bulmus, dogru adamlari arastiriyor ve onlarin yolunda ilerliyor.

o yuzden, dandirik youtube fenomenlerinden cok daha fazla sey ogrenebileceginiz bir site bu. dogru sorulari sordugunuzda, dogru cevaplari alacaginiza inaniyorum.

unutmadan; ufak tefek demissiniz, tamam kocaman degiller. yalniz saka degil epey saglam liftlere sahipler vucut oranlarina gore. bunu da dikkate alin derim.
  • yahu ben anlamıyorum böyle adamları cidden. nasıl bir özgüvendir bu. şu videoda cidden çocuğa inanamadım. birde insanlar böyle birini ciddiye alıp dediklerini dinliyorlar. yahu gerizekalı ve cahil dediğin doktorlar bu işi yıllarca okuyor, sınavlardan geçiyor kardeşim, sen kimsin herhangi bir hastanın sağlık durumunu vs. bilmeden böyle bir yorum yapabiliyorsun. o ilaçların içindeki bir maddeyi bile biliyor musun, vücutta çalışma tarzından haberdar mısın?

bunu yapmak cahil cesareti oluyor işte.

şöyle bir link vermiş. yukarda bahsettiğim konu dışında da videolarında ''araştırmalara göre'' dediği bütün cümlelerin kaynağı bu site. üşenmedim bu sitedeki araştırmalara baktım. araştırma metodu hakkında en ufak bir bilgi yok. yani kaç kişi üzerinde araştırılmış, araştırılan insanların ırkı, boyu, yaşayış şekli ve hatta yaşı hakkında en ufak bir bilgi yok. şayet varsa ben göremediysem affola fakat yine de tıp eğitimi olmayan birinin bu araştırmalar üzerinden şunu yapın bunu yapmayın deme yetkisi yoktur. bu araştırmalar doktorlar için yayınlanıyor.

şimdi burda çok geçirmiş gibi oldum fakat aslında böyle iş yapan arkadaşları destekliyorum. vücut geliştirme hakkında ülkede çok fazla bilgi kirliliği var. bu işe gönül vermiş ve daha tecrübeli ve okuyan kişilerin böyle amme hizmeti yapması çok güzel lakin yetki sınırının bilinmesi lazım. doktorların işini doktorlara bırakın, siz tecrübenizi paylaşın.

bu ve benzeri kanalları takip eden arakadaşlara tavsiyem ağırlık kaldırma, antreman metodu vs. konularda bu arkadaşlardan yararlanın fakat iş biraz tıbın alanına girince ciddiye almayın ve hatta videoyu izlemeyin bile. her ne olursa olsun konuşanın 20'lı yaşlarda olduğunu ve sahip olduğu bütün bilgilerinin yıllarca süren bir eğitimden gelmediğini, sadece internetten geldiğini aklınızda tutun. çok ciddiye almayın.
  • komedilerine kaldıkları yerden devam eden elemanlar. cidden bende merak ediyorum bu özgüvenleri nereden geliyor? bu internet cidden kötü bir şeyi arkadaş. her bilginin erişebilir olması güzel bir şey ama istemeden de olsa böyle bilgiye erişince kendini uzman zanneden tipleri ortaya çıkarıyor.

neymiş "doktorunuzun bir boktan anladığı yok" bir de bunu vurgulayarak ve tonlayarak söylüyor uzmanımız. ailesinde bir çok doktor olan bir insan olarak hem bunu yadırgadım, hem de bilirim bu doktorların neler çektiğini. adam yıllarca uğraşsın, üniversite sınavından yüksek puan alsın, yıllarca tıp okusun, sonra tus'a girsin, uzmanlığını alsın, bin bir türlü stres ve eziyet çeksin, zorunlu hizmetiydi şusuydu busuydu derken bir noktaya gelsin, sonra 20 li yaşlarda bir adam gelsin, internet araştırdığı ettiği bilgilerle sana "doktorunuzun bir boktan anladığı yok" desin. yemin ederim hakaret bu doktorlara.

bir de abicim bak yukarıda da bahsedilmiş zaten düzgün ve akıcı bir türkçen yok , herkese hitap ettiğin bir platformda cümlelerine dikkat etmen gerekirken çıkmış bir de küfür ediyorsun ve bunu hakaret etmek için kullanıyorsun. yapma bunları

bir de şu video var.

"bence tamamen bullshit bir bilgi" abicim bu nedir ya. bazı tipler olur yeni yeni ingilizce öğrenmeye başlar bunun havasını atmak için cümlelerinin arasına ingilizce kelimeler koyar ya da bir süre yurtdışında bulunan veya yaşayan insanlar döndüğünde hava atmak için cümlelerin arasına yabancı kelimeler koyar ya aynı o hesap gibi duruyor. bir de "bence" diyorsun. bu bilgiyi veren adam işinde 20 yıllık tercrübesi bulunan bir uzman. yani hem alaylı, hem mektepli durumunda. yani hem eğitimli hem tecrübeli. sen eğitimsiz ve tecrübesizsin ama çıkıp "bence" diyebiliyorsun....

herkes tarafından kabul gören genel bilgileri toparlayıp sunmaları güzel bir hareket olabilir fakat; bu arkadaşın hadi geçtim savaş cebeci veya doktorlar gibi konularında uzman insanlara laf edip, bilgi yarıştırmaması gerektiğini, öncelikle herkese hitap edilen bir platformda düzgün ve edepli bir türkçe ile sunum yapması gerekir. sonra uzmanlığı olmadığı konular hakkında internetten bilgi toplayıp o uzmanlardan daha iyi bilip yorum yapamayacağını, onları aşağılayamacağını, bu şekilde komik duruma düştüğünü anlaması gerekir.
  • elliott hulse'a "dombili" dedi mermiye kafa atarcasına konuşan arkadaş skdfgksdf

ya abi, zaten global youtube fitness komünitesi başlı başına efso olay; bir de olaya türkiye'den böyle inceden girizleyen ekipler arada muazzam yardırıyorlar. (misal, baksanıza: "doktorunuzun bir boktan anladığı yok" falan demiş eleman ahahaha)

ama şahsen destekliyorum bu tarz inisiyatifleri. sayıları daha da artsın; belki ilerde ben de sırf bu tip olaylarla uğraşan bir kanal açarım.

özet olarak: http://i.imgur.com/hmvsars.jpg
  • biraz önce bir cümle kurdu bu elemanlardan biri:

"bu doktorlar ilaç firmalarının verdiği paralarla yurtdışı konferansına gidiyor, kendilerinin çok okumuş aydın olduklarını düşünüyorlar"

ben daha ne diyeyim ki, dumurum.

herhangi bir doktor gitsin 10 yıl okusun, akademisyenleri zibilyon tane araştırma yapsın, tez konusu çıkarsın yani sağlık açısından uzman olsun. sen çık doktorlar bir bok bilmiyor de.

yarın öbür gün ne bileyim ilaçsız tedavisi olmayan bir hastalık geçirsen o zaman da et, süt, tahıl yemeyerek tedavi olursun. sivilce uzmanı!