5 entry daha
  • 5 kavanoz bal 100 tl mottosunu benimsemiş dişçilerin olmamasından kaynaklı durum.

bu mottoyu benimseyen dişçi hareketini destekleyerek fiyatları düşürebiliriz.
  • sosyal güvenlik sisteminin pek çok tedaviyi karşılamıyor olmasıyla ilgili. toplumumuzda diş sağlığı konusunda pek bilinç de yok o yüzden siyaseten de sorun olmuyor bu durum.
  • yaş otuzuna dayanınca iyi bir diş macunu ,fırçası ve gargara başlamalı.(bkz: öğrenmenin yaşı yok.)
  • yanlış ifadedir. sağlık her zaman ucuzdur kendine bakmasını bilene. kimse diş fırçalamak istediğinde engellenmiyor nihayetinde. hastalığın tedavisi pahalıdır doğru ama hala hekimliği malzeme, avukatlığı kırtasiye masrafı olarak görmek de haksızlıktır.
  • diş tedavilerinde kullanılan ürünlerin çoğunun almanyadan ithal edilmesi ve euro kuru üzerinden fiyatlandırılmaları sebebiyle ortaya çıkan haklı serzeniş
  • aslında dünya standartlarına göre epey uygun gel gelelim türk toplumunun ortalamasının ödeyebileceğinden pahalı.
  • içerde ne yapıldığı belli değil. hesaba itiraz şansın yok.
  • tel tedavisi ücretlerini düşününce benim de katıldığım durum. hele ki tel tedavisine muadil invisalign diye bir yöntem var ki aman allah insan yanına yaklaşamıyor. halbuki çirkin braketleri ağzımızda taşımadan dişlerini düzeltmek herkesin hakkı.
    devlet böyle tedavileri makul bir ücret karşılığında yapmalı kesinlikle. tel istemiyorum bana bunu yap diyen adam aradaki maliyet farkını ödeyerek faydalandırılmalı.

gerçi ben ne konuşuyorum. devletin diş hastanesine gittim dolgu gereken dişimi çok da bir şey yok diye yapmadılar gördükleri halde. halbuki o sıra yakalasaydı kanal tedavisi gerekmeden hatta morfin dahi kullanmadan önleyebilirdi o dişin çürümesini.
  • ağız ve diş sağlığı aylık 5 tl dir. insan gibi dişlerinzi fırçalarsınız ve dolgu kanal tedavisi bilmem neye gerek kalmaz. tel için de küçük yaşta kontrolünü yaptırırsın o zamnadan belli olur zaten sıranı beklersin
    kısacası sorunlu ve bilinçli oldukta sonra geriye kalanlar bahanedir
  • biri adam gibi macun bilmem kaç para demiş. plak temizliğinde temel mekanik temizliktir. yeter ki fırçala ya illa x marka mi olacak. macun şu kadar fırça şu kadar diye ağlanıyor memlekette sigara çikolata cips asitli içecekten çok tüketilen bir şey yok. 3-4 ayda bir alınan fırçayla macun için laga luga. hadi ordan

koruyucu tedavi programı yok 1 numaralı sorun bu. küba'da ağız diş sağlığı eğitimi ve bakımı halkı 8 farklı kategoriye bölerek planlanmış: yaşlı, hamile vs. hamile kadınlara eğitim veriliyor diş fırçalama ve çocuğuna eğitim vermesi sağlanıyor ilerleyen dönemde. buyrun uygulatalım aynısını devlet politikası olarak.

biri ortodontik tedaviye sallamış, biri bilmem kaç dolar yazmış. be utanmazlar tedavi sürecine göre değişmekle birlikte neredeyse en az 1 yıl en fazla 3-4-5 sonu gelmez. adam takibini yapıyor bu işin. buyur al 4-5$ sen tak madem.
12 entry daha
hesabın var mı? giriş yap