şükela:  tümü | bugün
  • içimde nice uzun yılların özlemi var
    bu gece efkarlıyım ağla gitar, çal gitar [eefendime söyliym]
    bitmesin bu sarhoşluk sürsün sabaha kadar
    bu gece efkarlıyım ağla gitar, çal gitar [oyoy}

zeki müren beyefendi ile özdeşleşmiş bir şarkıydı hatıralarda kalan, daha sonra özdemir erdoğan ve hüner coşkuner yorumlarını da dinledik ama ben en çok marcello mastrioanni yorumunu sevdim, bir de kuş sütü.
  • huner co$kuner yorumlarken bir de klip cekmi$ti ve de butun klip boyunca koltuk altini gostermi$ti ki buna uyuz olmayani gormedim.
  • sozleri umit yasar oguzcan'a aittir, cogu avni anil bestesinde goruldugu uzre
  • sanırım 1994 yılıydı. milliyet liseler arası müzik yarışması'na hasal bu şarkıyla da katılmıştı. ve en iyi erkek solist dalında ödül almıştı bizim solist. adamın muhteşem ötesi bi sesi vardı ama bizim okulda öğrenci değildi. bi kolpa çevirmişti ali naci erol ama hatırlayamıyorum. belkide legaldir. hakkaten çocuk muhteşem söylemişti bu şarkıyı.
  • - ağla gitar çal..
    - ne diyosun hilmi abi..
    - gitar dinleyesim var gitar çal diyorum
    - hemen abi.. drilliinggg..
    - öyle elle olmaz..
    - pena abi... hemen.. gitar ücretini yatırdınız mı abi? hilmi abi?
    - ne? nediyosun? pena da olmaz.. ağla çal..
    - ağla?
    - evet ağla gitar çal..
    - ne çalayım abi?
    - ağla gitar çal, gitar.. ne malımışın sen böyle ya..
    - peki abi.. sincap abi..
  • bestekarı avni anıl olan nihavend şarkı.
  • içimde nice uzun yılların özlemi var
    bu gece efkarlıyım....
    aaağlaa gitar....çal çal çal gitaaar
    bitmesin bu şarhoşluk
    sürsüüüüüüüüüünn sabaha kadar
    diye sözleri olan bir zamanlar zeki müren in söylediği şarkı.
  • hüner coşkuner'in yorumu içimde bir sanat eserine karşı uyanan ender nefret duygusunun kaynağıdır..

ayrıca (bkz: my guitar lies bleeding in my arms)
  • iyi şarkı, güzel şarkı da abicim, niye gitar? sen orda saz heyetiyle, utla kemanla tamburla, efendime söyliyeyim kanunla cümbüşle neyle şarkıyı söyleyedur, ama ağla gitar çal gitar diye feryat et. bu şarkıyı dinlerken hep bu çelişkiyi düşünmüşümdür malesef. hiç distorşınlı elektro gitarla çalınan "utumun sesi ne de güzel", yahut sitarla çalınan "bongomu dinleyin" gibi bir parça olur mu? madem gitar sesine aşık bir musikişinassın, gitarla icra edilecek bir musiki eseri bestele de hem gönlümüz hoş olsun, hem dimağımız rahat olsun, hem de arada kültürler kaynaşsın sentez olsun değilmi? yok yok vazgeçtim, sentez olmasın, o vakit adı musiki olmaz "etnik caz" oluverir, tepem atar huzurum kaçar. önde gitar çalar, bir köşede ut ağlar. vazgeçtim, ut çalsın, gitar ağlasın. ya da ağlamasın kardeşim bana ne, allahallaaah...
  • çingene pembesi puşt gözlüklerimizi takınca görürüz ki gitara bobi muamelesi yapan emir cümlesi. ağla gitar, çal gitar, hüzne gark et gitar, zıplat gitar, terliklerimi getir gitar... iki dakka nefes alsın şu gitar. sapına niye vazelin döktün gitar... gelme gitar..gelme gitar....