şükela:  tümü | bugün soru sor
 • samsun'da özel bir hastanede çalışan hemşiredir. yaptığı yetmezmiş gibi eliyle bebeğin ağzını kapatıyor.
  http://www.hurriyet.com.tr/…kandal-goruntu-40706272
  o bebek benim bebeğim olsaydı ne yapar eder bu kızı bulur ellerini kırardım. vicdansız!
  edit: aranızda bu konuda bile duyar kasıp hemşirenin yaptıklarını meşrulaştırmaya çalışan hayvanlar var. yeni doğan bebeklerin solunumlarıyla ilgili açın 2 sayfa bir şey okuyun. bakalım o zaman da aynı şekilde konuşabilecek misiniz?
 • dünyada başedemeyeceğimiz kadar kötülük var. en iyisi kaçıp gitmek. ıssızda yaşayıp ölüp gitmek. bu kötülükleri bilmemek. bilmemek mutluluktur.

  bilince bu orospunun götüne o hemşirelik yapabilir yazan diplomasını enlemesine sokasım geliyor göt yanaklarını sıka sıka...
 • dangalak dangalak tipleri olmadık ve önemli, insan hayatı için önemli yerlere koyarsanız olacağı tabi ki bu (öğretmen, otobüs şoförü, güvenlik görevlisi, hemşire vs).
 • haberin verilişi daha çok bir işkence haberini çağrıştırıyor. ancak görüntülerde işkence yapan bir hemşireden çok bir cahil var. bebek sevmeyi sosyal medya maymunluğuyla birleştirip abartan bir eğitimsiz ile karşı karşıyayız. umarız azalarak biterler.
 • hemşireliğe başlamadan meslekten men edilmesi gereken vicdansız hemşire adayıdır.
 • işkence etme kastıyla değil, sözümona severken yapmış aslında ama neticede bebeğin canını yakmış ve onu korkutmuş. kastını aşan bir hareket olmuş kısacası. haberde yazdığı gibi "ağlayan bebeğin ağzını kapattı!!!" falan; yok öyle bir durum abi; çarpıtmayın gözünüzü seveyim.

  kötü niyetli olmadığından, bebeği incitmeyi amaçlamadığından, çocuklara şiddet uygulayan diğer canilerle bir tutulmasını doğru bulmuyorum. "ağladığı için bebeğin suratını sıkmış" şeklindeki bir başlık da yanlış bence; ağladığı için işkence etmiyor kadın, kendi aklınca seviyor işte. yanlış seviyor, bokunu çıkarıyor ama seviyor yani; videoda ne bir azarlama var ne bir şiddet var; sadece severken hırpalamış; mahalledeki ayşe teyze gibi yani.

  yaptığı şey kati surette yanlış; bu noktada diğer yazarlarla hemfikirim. en azından bebeğin canının yanacağını, korkacağını öngörmesi gerekirdi. ya da allah korusun; başkaca kazalara da meydan verebilir bu gibi hırpalamalar. ama türk insanı böyledir abi, ısıra ısıra sever, döve döve sever; çok yanlış ama böyledir yani. aynılarını yeğenime de yapıyorlar; sinir olurum ama tek kelime edemem mesela; azarlasan "sevdim canım, ne var?" diyecek...

  netice itibariyle bu kadını, haberlerde okuduğumuz diğer insanlarla bir tutup üstelik "ağladığı için bebeğin yüzünü sıkan hemşire" diye de başlık açarsanız, yine haksız bir linç eylemine kapı açmış olursunuz. yazıktır, günahtır, vebaldir; aman diyeyim.
 • burada kadının akli dengesi, vicdanı vb. unsurlara yaklaşırken, herkesi sağduyulu olarak toplumun kadının psikolojisini nasıl etkilediğini düşünmeye davet ediyorum.

  * bu kadının cehaleti ve içinde tutamadığı şiddeti neye dayanıyor? bu kadın şiddetle karşılaşmamış olsa şu hareketi yapabilir mi?
  * bu kadın toplumun ona "şöyle ol, böyle ol!" demesi yüzünden kendi özü ve ideallerini vura vura bastırmış olmasa, sayılan meslek diye bu mesleğe yönelir miydi?
  * yönelince olmuş mu?

  hem kendine sürekli vuran bireyler yaratan bozuk bir toplumsun, hem de bu bozuk bireyler (birey derken "birey"i de kastetmiyorum, çünkü omurgasızdan bir adım ileride şu davranış aslında. ama başka hangi kelimeyi kullanabileceğimi şu an bulamadım) içlerindekini tutamayıp dışa vurunca linç ediyorsun, küfrediyorsun, hatta yine şiddet uyguluyorsun.

  içinde kendine karşı sevgisi olmayan, özünün olması gerektiği şeyden alı koyulan tüm insanlar öfkeli olur.

  hele bizim gibi şiddet ve tacizin yaygın olduğu toplumlarda bu öfke ve öğrenilen şiddetin sonucu budur.

  buradaki kadına vuracak arkadaşları biraz farkındalığa davet ediyorum.
 • işkence kastı yok , cahillik var. yeni doğan bebeğin ağlamasını durdurmaya çalışan hemşire olmasın zaten. yeni bebek ağlamıyorsa sorun vardır ...

  o kadar küçük bebeklerin nefes düzeni bozulmasın diye yüzüne bile üflenmez, ağzını kapamak çok tehlikeli.
 • mükemmel sağlık ve eğitim sistemimizin meyvesi olan, canımızı emanet ettiğimiz, herkesin olduğu gibi hayatı sosyal medyada devam eden ergen bir kızcağız.
 • amip gibi türeyen sağlık meslek okullarından çıkıp gözünü hastanede açan hemşirenin işi.