şükela:  tümü | bugün soru sor
 • işkence etme kastıyla değil, sözümona severken yapmış aslında ama neticede bebeğin canını yakmış ve onu korkutmuş. kastını aşan bir hareket olmuş kısacası. haberde yazdığı gibi "ağlayan bebeğin ağzını kapattı!!!" falan; yok öyle bir durum abi; çarpıtmayın gözünüzü seveyim.

  kötü niyetli olmadığından, bebeği incitmeyi amaçlamadığından, çocuklara şiddet uygulayan diğer canilerle bir tutulmasını doğru bulmuyorum. "ağladığı için bebeğin suratını sıkmış" şeklindeki bir başlık da yanlış bence; ağladığı için işkence etmiyor kadın, kendi aklınca seviyor işte. yanlış seviyor, bokunu çıkarıyor ama seviyor yani; videoda ne bir azarlama var ne bir şiddet var; sadece severken hırpalamış; mahalledeki ayşe teyze gibi yani.

  yaptığı şey kati surette yanlış; bu noktada diğer yazarlarla hemfikirim. en azından bebeğin canının yanacağını, korkacağını öngörmesi gerekirdi. ya da allah korusun; başkaca kazalara da meydan verebilir bu gibi hırpalamalar. ama türk insanı böyledir abi, ısıra ısıra sever, döve döve sever; çok yanlış ama böyledir yani. aynılarını yeğenime de yapıyorlar; sinir olurum ama tek kelime edemem mesela; azarlasan "sevdim canım, ne var?" diyecek...

  netice itibariyle bu kadını, haberlerde okuduğumuz diğer insanlarla bir tutup üstelik "ağladığı için bebeğin yüzünü sıkan hemşire" diye de başlık açarsanız, yine haksız bir linç eylemine kapı açmış olursunuz. yazıktır, günahtır, vebaldir; aman diyeyim.
 • haberin verilişi daha çok bir işkence haberini çağrıştırıyor. ancak görüntülerde işkence yapan bir hemşireden çok bir cahil var. bebek sevmeyi sosyal medya maymunluğuyla birleştirip abartan bir eğitimsiz ile karşı karşıyayız. umarız azalarak biterler.
 • dünyada başedemeyeceğimiz kadar kötülük var. en iyisi kaçıp gitmek. ıssızda yaşayıp ölüp gitmek. bu kötülükleri bilmemek. bilmemek mutluluktur.

  bilince bu orospunun götüne o hemşirelik yapabilir yazan diplomasını enlemesine sokasım geliyor göt yanaklarını sıka sıka...
 • dangalak dangalak tipleri olmadık ve önemli, insan hayatı için önemli yerlere koyarsanız olacağı tabi ki bu (öğretmen, otobüs şoförü, güvenlik görevlisi, hemşire vs).
 • samsun'da özel bir hastanede çalışan hemşiredir. yaptığı yetmezmiş gibi eliyle bebeğin ağzını kapatıyor.
  http://www.hurriyet.com.tr/…kandal-goruntu-40706272
  o bebek benim bebeğim olsaydı ne yapar eder bu kızı bulur ellerini kırardım. vicdansız!
  edit: aranızda bu konuda bile duyar kasıp hemşirenin yaptıklarını meşrulaştırmaya çalışan hayvanlar var. yeni doğan bebeklerin solunumlarıyla ilgili açın 2 sayfa bir şey okuyun. bakalım o zaman da aynı şekilde konuşabilecek misiniz?
 • görmediğiniz her yerde herkesi sevgi kelebeği mi sandınız? tek fark bu kız sadece kendi isteği ile çekip servis etmiş. doğum servislerinde sancıdan bağıran kadınlara "kocanın altına yatarken zevk alıyordun şimdi niye bağırıyorsun" diyen zihniyet bunlar işte.
 • bu durum benim bebegimin basina gelse yikardim o hastaneyi. duyar kasmakla ilgisi yok bu durumun. cok net ifade ediyorum kimse benim daha 1 gunluk bebegimin agzini yüzünü minciramaz. bu ne sacmalik lan!! boyle sevmek mi olur? bu ne dengesizce bir hareket..
  kufur etmiyorum.. etmeyecegim.. sakinim.. sakinim..
 • işkence kastı yok , cahillik var. yeni doğan bebeğin ağlamasını durdurmaya çalışan hemşire olmasın zaten. yeni bebek ağlamıyorsa sorun vardır ...

  o kadar küçük bebeklerin nefes düzeni bozulmasın diye yüzüne bile üflenmez, ağzını kapamak çok tehlikeli.
 • yuzunu sikmasi eyvallahta sen kimsin elalemin yeni doğmuş bebeğini izinsiz sosyal medyanda paylasirsin kezo.
 • işkenceci bu işkenceci. hem de yeni doğan bebeğe işkence yapıyor. bu sadece kayda alınan, bir de alınmamışları düşünün.
  işkence değil diyenler, videonun uzununu izlesin. bebeği susturmak için yüzünün tamamını avucuyla kapatıyor ve belli bir süre ses çıkartamıyor bebek. sonra yüzü kıpkırmızı oluyor bebeğin. ses çıkartamayan kişi nefes alabilir mi? büyük ihtimalle yeni doğan bu işkence mağduru bebekte, oksijensizlikten hasar oluştu bile. allah ailesine sabır versin.

  "öyle yapma sonra beni linç ediyorlar! " diyor. kesin sözlüğe de konu olmuş başka iğrenç bir haberdeki suçlular çıkacaklar.
  doymamis cocuga mektup'un da belirttiği gibi, hemşire bebeğin boynunu desteklemediği gibi, sert hareketlerle havada sarsıyor, bebek daha da ağladıkça dalga geçip gülerek "korktun muu" diyor keyiflenerek. haberde de dendiği üzere adeta canlı olduğunu unutup, kafasını sallanan yaylı bebek kafası gibi sallıyor. bebeğin omurgasına da zarar vermiş olabilir bu işkenceci. ayrıca dikkat ederseniz canı yanıyor sürekli zavallı bebeğin, ağlamaktan sesi kısılıyor zamanla.

  böyle saygısız, kara cahil, empati yoksunu, sosyal medyada hit olmak uğruna her türlü caniliği yapabilecek olan (muhtemelen daha önce de yapmış olan, kendi dediklerine göre daha önceki paylaşımları yüzünden linç edilmişler) kişilerin sağlık alanında ne yakından ne uzaktan çalışmamaları gerek.